March 28, 201213 yr Hoi, ik ben een beginnend tuinder en ik heb een vraag over het telen van paprika's. Ik heb een boek waarin staat dat je de kleine zaailingen vloeimest moet geven. Wat wordt er onder vloeimest verstaan? En is het inderdaad raadzaam om dit te doen? Groeten,Embrun
March 28, 201213 yr Ik denk dat het om vloeibare mest gaat. Dus vloeibaar spul wat je mengt met je gietwater. Te veel mest kan meer kwaad dan te weinig mest.Meestal zit er in potgrond voldoende voeding voor een week of 5 à 6.Ik dacht dat men hier het advies geeft als je bij wilt mesten een kwart van de aanbevolen dosering te gebruiken. Maar een te kleine zaailing heeft nog geen goed ontwikkelt wortelgestel en de kans op verbrandig is groot. Hoe oud zijn je plantjes? Waar staan ze in qua grond?Zaai & Stek grond is wat armer met voedingsstoffen. Maar als je ze verspeend en in potgrond zet hoef je voorlopig niets toe te voegen.
March 28, 201213 yr En zodra ze in een verder stadium zijn, dan word voeding best wel belangrijk! Geen idee precies wanneer dat is Denk wanneer ze aan hun 3de bladpaar beginnen, of als ze nog verpot worden en nieuwe grond krijgen... dan na 3 weken nadat je ze daar in hebt gezet denk? niet echt ervaring mee. maar had net ergens dit gepost:Geedee, misschien is dit nog iets interresants?http://www.peppersrus-forum.nl/viewtopic.php?f=35&t=139&start=40Daar hebben ze een leuk testje gedaan 1: water (ijkplantje)2: Noekepoek mix (15 ml noekepoek op 1,5L water)3: 50% Noekepoek & 50% Chilli Focus (7,5 ml Noekepoek + 7,5 ml Chilli focus op 1,5L water)4: Chilli focus (15ml op 1,5L water) week 32: http://i783.photobucket.com/albums/yy115/DutchPeppers/2011/Jalapeno%20test/Afbeelding1-1.jpgweek 33: http://i783.photobucket.com/albums/yy115/DutchPeppers/2011/Jalapeno%20test/week33.jpgEn weer een paar weken later: http://i783.photobucket.com/albums/yy115/DutchPeppers/2011/Jalapeno%20test/totaaloverzicht-1.jpg Hier dus het mega-verschil tussen het plantje wat alleen water kreeg, en de rest:(foto afkomstig van pepersrus-forum, niet van mij!) Maar denk dat Jorg het beter weet te beantwoorden? Edited March 28, 201213 yr by Guest > Planten kopen? Doe het bewust!
March 28, 201213 yr Als je geen hocus focus of koeroepoek hebt, wil het dan ook wel lukken met wat vloeibare mest " Ecostyle" vloeibare plantenvoeding 3:1:1 met allerlei sporen elementen en extracten toegevoegd ?
April 6, 201213 yr Author Bedankt voor jullie reacties. Ik heb in huis nog Pokon universele plantenvoeding staan. Kan ik dat ook gebruiken, of is dit echt specifiek voor kamerplanten? Ik heb de paprika's nu nog op de vensterbank staan. Mijn vrouw wordt vast niet blij als ik met koemestkorrels in de weer ga. Groeten,Maikel
April 6, 201213 yr Als je ze net verpot zit er nog genoeg voeding in de potgrond voor 5 tot 6 weken.Universele plantenvoeding is vaak gericht op de wortels en bladgroen.Dus denk, maar weet het niet zeker, dat dit bij jonge kleine planten best even een extra boost kan geven maar te veel is erger dan te weinig denk ik.Zeker omdat in portgrond ook het een en ander zit. Weet niet wat je verder hebt staan maar tomaten voeding is geschikt voor aarbeien, tomaten, pepers, paprika en aubergines e.d. Koemestkorrels is een vaste vorm die steeds een beetje mest vrijlaat met watergeven. Ik denk dat dit ook snel te scherp is voor de jonge plantjes.Dus een vloeibare meststof die je mengt met het gietwater is een betere keuze.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.