Geplaatst: 6 september 20246 Sep 😄 Nou vooruit, vanavond ga ik stamppot palmkool eten. Toevoeging: Hoe lang moet palmkool eigenlijk koken? Langer dan boerenkool? Het zijn zulke dikke bladeren. 6 september 20246 Sep aangepast door Rookie
Geplaatst: 6 september 20246 Sep Hangt er vanaf wat je lekker vindt. Mijn groentenbijbel (aanrader!) zegt dat heel fijn snijden en 2 á 3 minuten stomen of blancheren al voldoende is. Of aardappelen afgieten over de fijngesneden bladeren, door de aardappelpuree mengen en 2 minuten laten staan. Maar je kunt het ook 20 tot 30 minuten koken. Eventueel eerst een half uur weken in gezouten water is ook een optie, lees ik hier. 6 september 20246 Sep aangepast door Arja
Geplaatst: 6 september 20246 Sep @rookie geen idee, tot het zacht is lijkt me?! Andijvie doe ik altijd rauw en palmkool bak ik altijd. Ik heb kippenbouillon gemaakt. Paar uur laten trekken. Vel en kraakbeen en andere onappetijtelijke stukjes aan de kippen gegeven. Van de rest groentesoep met kip. Prachtige, goudgele bouillon met 1 stengel taaie bleekselderij uet. Moet kunnen in soep en verder alleen maggi en selderijblad. Lichtgroen is selderij. Donkergroen is maggi. Deze tomaat ananas noire vond ik net een schilderij zo mooi. Smaakte erg lekker.
Geplaatst: 6 september 20246 Sep Wat wij vandaag NIET eten zijn deze rakkers. Peren die al niet echt lekker zijn kun je ook niet lekker maken met suiker, kaneel, kruiden en specerijen. Jammer, ze zien er zo gezellig uit. Gelukkig waren ze gratis. En nu zijn ze compost.
Geplaatst: 6 september 20246 Sep Wij eten vanavond stampot met salanova bindsla uet. 6 september 20246 Sep aangepast door Gitta Afbeelding toegevoegd
Geplaatst: 6 september 20246 Sep @Mellie je soep ziet er heerlijk uit! Was dit 1 van je eigen kippen? Lijkt me namelijk lastig, je hecht toch, zeker aan kippen. En dat de restanten dan terug gaan naar de oude ‘maten’… 😳. Zal wel niet 🙂.
Geplaatst: 7 september 20247 Sep Gewoon niet lekker? Niet de bedoeling om gestoofd te worden en misschien al melig of bruin van binnen..peer is een lastig product. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 7 september 20247 Sep Wij hebben vanavond de gisteren geoogste boterbonen gegeten, samen met gebakken uitje en peper, zout en nootmuskaat. Verder nog gekookte aardappelen en rundervinken erbij. De pannen zijn leeg, dus het smaakte goed.
Geplaatst: 7 september 20247 Sep Niet lekker: smaakt niet naar peer. Melig. Muf. Ik denk dat het gewoon geen goede stoofpeer is.
Geplaatst: 7 september 20247 Sep Jammer! Wij eten een lekker soepje met pompoen uit Geesteren en tomaat en paprika van Jorieke haar tuin en valappels ook van Jorieke gekregen en dus appelmoes toe! We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 9 september 20249 Sep Biet en aardappeltjes uet, met gebakken spekjes en ui. Als kind was ik nooit zo'n fan van bietjes, maar nu ik ze zelf in de tuin groei, raak ik er steeds meer gecharmeerd van😄.
Geplaatst: 9 september 20249 Sep Mijn NZ spinazie moest nodig weer eens geoogst dus werd het risotto met gebakken ui, knoflook, champignons, paprika voor het kleurtje. O ja ik verwerkte er nog een restje spek in want getrouwd met een slager😊 Op het brod nog bestrooid met wat parmezaan😋 10 september 202410 Sep aangepast door Vrouwholle Type fout
Geplaatst: 10 september 202410 Sep Op 30-8-2024 om 17:29, appelvrouw zei: Die olijf dingen heb ik er zo bijgedaan, ik ken ze niet, heb ze nog nooit gegeten. Misschien zorgt het niks. Olijfkomkommer? Ik heb nu een plant, maar geen vruchten eraan, jammer.
Geplaatst: 10 september 202410 Sep Jammer Petra. wij aten heerlijke aardappelpuree, rode kool met 1 appel en eitjes, alles uit de gulle tuin van JJ😉 We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 10 september 202410 Sep Ik had erg veel eitjes van mijn kippen dame’s dus werd het vandaag een frittata met van allerlei kleine beetjes oogst uit de bakken.. paar boontjes.. allerlei kruiden ..mislukte brocoletto .. snijbiet vooral steeltjes omdat die schattige musjes het blad al grotendeels opgegeten hadden…mooie frisse zuring.. Kaapse knoflook blad en bloemsteel met de bloemetjes voor het mooi😍 voor mezelf dan wel want mijn lief wil geen bloemetjes op zijn eten 😊🌱👩🍳🌱🐓🌱🌸🌱
Geplaatst: 11 september 202411 Sep Lekker Vrouwholle. Wij eten vanavond de rode bieten uit de tuin van mijn moeder, met knoflook uet en een uitje. Nog wat tijm en oregano uet. Ja, ik heb sinds vandaag ook oregano. Die heb ik vandaag opgehaald bij iemand hier in Apeldoorn die genoeg in de tuin had. Erg blij mee.
Geplaatst: 11 september 202411 Sep Klinkt heerlijk Githa😋 Wat fijn dat jij nu ook oregano hebt die bloeit ook zo mooi en zaait zich bij mij fijn uit ..😊 Eet smakelijk alvast voor vanavond!😊
Geplaatst: 11 september 202411 Sep 19 uren geleden, Vrouwholle zei: want mijn lief wil geen bloemetjes op zijn eten Ziet er weer goed uit! Mijn man eet ook geen bloemen.
Geplaatst: 11 september 202411 Sep 5 uren geleden, Vrouwholle zei: Klinkt heerlijk Githa😋 Wat fijn dat jij nu ook oregano hebt die bloeit ook zo mooi en zaait zich bij mij fijn uit ..😊 Eet smakelijk alvast voor vanavond!😊 Het heeft heerlijk gesmaakt! De pan was helemaal leeg.
Geplaatst: 12 september 202412 Sep Gister aten wij een favoriet recept van courgette rolletjes in tomaten saus. De NZ spinazie vulde ik aan met wat Brave Hendrik omdat die er nu zo mooi bij staat.😊
Geplaatst: 12 september 202412 Sep Wij eten zodadelijk quiche met paprika, courgette en knoflook uet. Met gedroogde rozemarijn en tijm uet. Niet uit eigen tuin waren de peper, zout, eieren en crème fraise. 12 september 202412 Sep aangepast door Gitta
Geplaatst: 12 september 202412 Sep Heerlijk Gitta! Hier een prutje van ui, knoflook, paprika en boontjes uet, met vega gehakt in pindasaus, met rijst.
Geplaatst: 13 september 202413 Sep Ik had helaas maar 2 appels uiteindelijk aan mijn Appelboompje in pot. Die verdienden dus een ere verwerking!😊 Gister samen met onze kleindochter Roos van nu 6jaar er met appel, rozijnen, kaneel gevulde bladerdeeg pompoentjes van gemaakt!😍😋
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.