Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

De biologische tuin in hartje akkerbouwgebied

Featured Replies

Geplaatst:

Goedendag allemaal, (of goedenavond als je dit 's avonds leest)

 

Ik zal mij even voorstellen op dit forum. Marco is de naam en heb een mooi moestuin bij mijn ouders op de boerderij in de NoordOostPolder.

Ik ben sinds 2 jaar overgestapt op volledig ecologisch tuinieren midden tussen de gangbare akkerbouw die hier voornamelijk aanwezig is.

 

Sinds 2 jaar bezig en gaat nog niet vanzelf, dus tips en tools zijn altijd handig. En ik heb gezien dat er hier al genoeg over te lezen is.

 

Daarnaast ben ik bezig met goede voeding. (Dus ongeraffineerd voedsel).

Lekker vers uit de groentetuin en anders bij de ekologische boer vandaan. Inclusief lekkere rauwe melk ed.

 

Ik zal kijken dat ik binnenkort wat foto's hier neerzet.

 

We zullen elkaar vast nog wel tegenkomen op het forum.

 

Groetjes uit de polder.

 

Nou ik heb de foto's heur. NEt even geschoten terwijl ik toch bezig was.

 

Marcoimg021240301339069122.JPGimg021360951339069163.JPGimg021422371339069197.JPGimg021587281339069240.JPGimg021665511339069284.JPGimg021792941339069330.JPGimg021886561339069379.JPGimg021968661339069426.JPGimg022060911339069472.JPGimg022149661339069517.JPGimg022246561339069569.JPG

aangepast door Gast

Geplaatst:
  • Auteur

Ik zal nog even vermelden waar ik op dit moment mijn vrije uurtjes aan besteed.

De tuin is 12 bij 15 meter. Hier groeien op dit moment aardappels, tuinbonen, slabonen, snijbonen, rode bieten, wortelen, winterwortelen, plantuien, zaaiuien, spinazie, oerprei, prei, rabarber, alle soorten kool, peulen, verscheidene slasoorten, rode bessen, frambozen, appelbomen.

 

Ik heb daarbij de luxe dat een imker hier elk jaar 2 bijenkasten neerzet. (ook een reden te meer om biologisch bezig te zijn)

 

Ik ben nog op zoek naar een mooie kas, dan kunnen we wat vroeger beginnen en ook wat uitbreiden.

Ik heb als doelstelling om zelfvoorzienend te worden wat groenten betreft. Zal een lange weg zijn, maar we gaan ervoor.

 

Groetjes Marco

Geplaatst:

Hallo en welkom op dit forum.

Good things come in small packages

Geplaatst:

Hallo marcootje

De meeste woorden worden in stilte gesproken ..... @Nique

Geplaatst:

welkom hier Marco

 

gr Ben

Geplaatst:

Welkom Marcootje.

Biologisch tuinieren zeg je! Hmm..werk je ook met compostthee!?

Geplaatst:

Welkom Marco!

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:
  • Auteur

@sky: compostthee?? Daarbheb ik nog nooit van gehoord. Ik maak wel mijn eigen compost.

Maar het is niet biologisch tuinieren maar ekologisch. Ik werk niet met maanstanden en dergelijk, maar ik tuinier samen met de tuinier. En zoveel mogelijk zoals het in de natuur gaat.

 

Maar sta altijd open voor nieuwe dingen.

Geplaatst:

Had je nog niet gezien. Ziet er goed uit ! welkom

 

Biologisch heeft niets met maanstanden te maken hoor, niet veel zover ik weet. Dat is Biologisch Dynamisch. Dat ie iets met maan en planeten enzo. Dan mag je op bepaalde uren geen onkruid wieden en op andere dagen niet mesten, want dan is de maan zus of zo.

Ekologisch is ( denk ik ? ) zoiets als ook biologisch. Maar goed. Dat weten anderen beter. Het is 'verantwoord', laten we het daar op houden.

 

Mooie tuin. Je bent nog jong begrijp ik ? Je bent niet de enige jonge hier hoor. !!

Geplaatst:

Leuk ik zag je foto`s nog even...teel je nu sommige groentes wel onder stro en andere niet? Mag ik vragen of daar een gedachte achter zit ( of was het stro op )

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Welkom op het forum.

 

Ik zelf ben bijna zelfvoorzienend in mijn groente vorig jaar heb ik denk ik voor een twintig euro aan groente gekocht.

Ecologisch teel ik niet, ik denk niet dat dat kan maar das een mening hoor.

Het meeste heb ik vorig jaar ingevroren en geweckd. Het kan dus wel maar is wel wat werk.

 

Veel succes

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.