Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Tomaten 2026

Featured Replies

Geplaatst:
2 uren geleden, Arja zei:

barsten […] eet ze trouwens gewoon op hoor, volgens mij is er niks mis mee.

Als je ze plukt zodra ze barsten, kan dat inderdaad. Als je ze te lang laat hangen kan er schimmel in komen, dan wordt het een ander verhaal.

Geplaatst:

De buitentomaten staan die bij jullie dan ook in de regen? Want dan zou ik volgend jaar ook overwegen er nog buiten te zetten? Dit jaar nog alles in potten in kas en had de. Verrassingspakket gekocht dus weet ook niet welke soorten.

Voor volgend seizoen zou ik wel wat tips kunnen gebruiken, qua smaak vind ik het heel lekker als ze een beetje zuur zijn en niet te zoet dus tips welke ik best kan nemen binnen of buiten zijn zeker welkom.

Ik heb mijn serre pas laat gekregen en alles stond eerst onder het terras ik heb nu heel veel tomaten maar het duurt wel erg lang eer ze rood worden terwijl jullie al zoveel hebben geoogst??

Geplaatst:
17 minuten geleden, EliV zei:

De buitentomaten staan die bij jullie dan ook in de regen?

Hier wel. Eén van de tomaten die ik je kan aanraden is Nightshade F1. Die doet het hier prima buiten in de volle grond. Heeft een hoge opbrengst en voldoet aan het smaakprofiel dat je omschrijft. Niet te zoet. Wel kruidig.

Geplaatst:

Bij mij ook, ze hebben geen afdak ofzo.

Soms gaat het goed, maar nu is zo'n beetje de hele tros aan het barsten. Morgen maar eens weghalen wat onrijp en gebarsten is.

Ondertussen kook ik tomatensaus van de oogst uit de kas.

PXL_20260901_150159677.jpg

En bewaar ik wat zaden van de lekkerste, voor volgend seizoen.

PXL_20260901_150833992.jpg

Geplaatst:

Prachtig @Arja ! De Voljusko’s zijn ook zo mooi dieproze van binnen.

Geplaatst:

Hier ook mega veel gebarsten tomaten. Toch kan het niet aan teveel water liggen, want onze kas-tomaten krijgen eigenlijk vrij spaarzaam water en dan ook nog via olla’s (dus langzaam). Ik heb echt geen idee. Wel zonde, want ze gaan snel schimmelen.

Geplaatst:
Op 31-8-2026 om 20:34, EliV zei:

De buitentomaten staan die bij jullie dan ook in de regen?

Hier staan ze grotendeels onder een zelfgebouwd afdak. Maar een deel van de takken (met tomaten) steekt onder het afdak uit. Voor ons werkt het zo.

Wij houden juist van hele zoete tomaten, en vandaag hadden we een verrassing. Ik had van iemand een plantje gekregen dat een donker Canadese Heirloom vleestomaat zou zijn. Donker is ie, een beetje vergelijkbaar met black cherry, maar een vleestomaat lijkt het niet, eerder een cherry. Nou zijn enkele andere vleestomaten ook erg klein gebleven, bijvoorbeeld de black-red boar die enorm zou moeten worden was bij ons hooguit formaat cocktail. Dus misschien is er iets met de grond, of met de hitte, waar sommige rassen op reageren en andere niet of minder. Anyway, ik proefde er eentje en wow, wat zoet! Dit is een blijvertje hier, en hij doet het buiten prima. Nu nog uitvinden of het een echte vleestomaat kan worden bij betere omstandigheden. En anders hebben we de perfecte nieuwe cherry ontdekt!

En vandaag heb ik ruim vijf (!) kilo tomaten geoogst, van alles wat. Helaas al een aantal gebarsten. Ik weet al wie er straks tomaten passata staat te maken.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.