Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Hydroponic voeding vraag

Featured Replies

Geplaatst:

Hey

Ik heb een hydroponic tuin , een buis waar 3 keer per dag water door loopt en bovenaan gaten zijn voor planten nu heb ik vorig jaar tomatenvloeibare voeding gebruikt maar de paprika groeien niet echt is er een andere voeding die ik beter kan gebruiken?

Geplaatst:

Hoe groot je systeem is is mij niet duidelijk en je npk verhouding van je voeding is dat ook niet.

Ik krijg uitstekende resultaten met Yara kristalon wit en calcinit samen, op een systeem met 70 planten peper/ paprika/ tomaat/ augurk en komkommer en geeft jaar in jaar uit uitstekende resultaten.

voorbeeld van een simpel beproefd recept;

los 14 gram kristalon wit op in een emmer met 7 liter water

los 7 gram calcinit op in een 2de emmer met 3 liter water

gooi emmer 2 bij de eerste emmer en meng het goed.

Daarna aan je planten geven.

met 2 kg kristalon wit en 1 kg calcinit kan je 1500 liter voeding aanmaken.

Geplaatst:
  • Auteur

Ik gebruik deze vloeistof bij het water hier had ik vorig jaar goed resultaat bij paprikaplanten die gekocht zijn dit jaar heb ik zelf gezaaide plantenIMG20260621205256.jpg

IMG20260621205306.jpg

Geplaatst:

Wat je nu gebruikt als plantenvoeding is niet geschikt voor hydrocultuur de voedingwaarde is laag NK 4/5 verder bevat het middelen die in grond of potgrond door bodemleven omgezet worden in opneembare voeding dat gebeurd niet in hydro.

Het 2de punt waarom een organische vloeibare voeding voor hydro niet werkt is dat de verkeerde bacteriën het organische materiaal willen afbreken waardoor zuurstof gebrek optreed bij de wortels van je planten die stikken van de bacterie laag op de wortels.

Moet het biologisch zijn kan je eens kijken naar aquaponics waarbij visuitwerpselen voeding verschaffen, maar in de bijna 10 jaar dat ik dat lees zie ik erg weinig / eigenlijk geen succesvolle setups met een trackrecord over meerdere jaren.

Voor een hydrosysteem zal je moeten werken met een synthetische voeding, de eerder genoemde kristalon wit heeft een npk 15-5-30 + calcinit npk 15-0-0 en calcium.

Kan het zijn dat je dit jaar vroeger bent gestart als vorig jaar?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.