Jump to content

Bit's Heaven

  • entries
    208
  • comments
    522
  • views
    6,537

1 februari De compostbak.


Bit

11,841 views

De compostbak staat !

 

Voor mij een hele mijlpaal. Lang op gewacht. Een vriend heeft de steigerplanken voor me op maat gezaagd ( uit planken van 5m lengte 20cm breed, 2cm dik ( 14,- per plank ) en de zijschotten in elkaar gezet. Wachten was op hem, dat ie daar tijd voor had, geeft ook niks. Heb lekker veel afval van de tuin kunnen sparen afgelopen jaar.

Afgelopen seizoen dus geen echte composthoop, maar afvalhoop gehad. Toch is ook daaruit al best aardige compost gekomen, helemaal onderin de hoop. De rest heb ik op een grote rug gelegd naast de bakken; dit gaat nu straks in 1 bak om daar verder te rijpen, gehusseld met al het afval wat afgelopen weken van de tuin kwam. De tuin raakt nu wel leeg ook: veel nieuw afval is er nu niet meer.

 

De bakken staan met de ruggen tegen elkaar; meer uit constuctieve overwegingen in verband met de planken en het zagen, maar ook wel omdat ik er zo van 2 paden op de tuin er bij kan om de bakken te vullen/legen. De bak af en toe es omzetten, gaat wel gebeuren, maar kan in de bak zélf plaatsvinden. Elke bak is 1.45 x 1.45 en ruim 1.00 hoog.

 

Op al mijn tuinen die ik ooit had van allerlei manieren geprobeerd om compost te maken. Van die tonnen hou ik niet zo. Bij het verkrijgen van de 2e tuin hier, vorig jaar , zaten er ook 4 tonnen bij. Die heb ik allemaal weggegeven: ik vind het echt ondingen, maar das persoonlijk.

Op deze tuin wil ik nu toch echt es proberen een goede hete hoop te verkrijgen; dus deze maat en een verzamelhoop er naast. Aan verse mest is nu ook goed te komen ( paardenmest ) dus alle ingrediënten heb ik nu. We gaan het beleven. Een verzamelhoop náást de bak is ook niet echt een probleem op deze tuin ( ruimte zat ) dus het moet gaan lukken.

 

DSCN539140751391414412.JPG

 

DSCN540549621391414348.JPG

 

2014-01-31-1296361391185028.16

5 Comments


Recommended Comments

Ja mooi bakken. Daar zul je best een flink warme hoop in kunnen maken. En zo te zien kan je ze aan de voorkant afsluiten door en planken in te schuiven..dat systeem heb ik ook, heel handig. Het omzetten van bak een naar bak twee zal wat lastiger gaan..weet je, ik doe dat dan naar zo`n door jouw gehaat plastic vat..daar kan het dan verder verwarmen/composteren..werkt voor mij prima. maar zoals je zegt: omzetten woelen in de bakken zelf zal ook gaan..ze zijn groot genoeg.

Link to comment

Ja, er zijn planken die ik er voor kan schuiven. Zal binnenkort een foto zetten als een bak vol is. Deze week daar geen tijd voor. De aanleg van de tuinen elders gaan even voor

Link to comment

Mooi gemaakt Bit! Gefeliciteerd.

Fijn dat je nu écht goed bezig kan met de compostproductie.

 

(Zelf wachten ik en mn op de tuin klaarliggende pallets al een jaar op zo'n hulpje... maar in gedachten staat er een geweldige 3-delige compostbak... )

Edited by Erny
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...