Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Tanja65

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Vegan en reclamewebinairs hebben weinig met de kracht van planten en kruiden te maken. Dit onderwerp ook weinig met deze post verder. Zullen we het hierbij laten?
  2. Nog een restje zomerprei er in gezet op de plek waar de tomaten stonden, nadat ik die grond van compost en voeding had voorzien. Niet geschoten altijd mis, wat nog groeit, klein of niet, zal best lekker zijn. Verder tussen de rijen prei mizuna gezaaid als raapsteel, en de andere helft helemaal spinazie gezaaid.
  3. Tanja65 reageerde op Gitta's topic in Groente
    Ik heb vandaag nog een restje prei in de grond gezet dat vergeten in een zaadrol stond. Zomerprei 🫣. Enfin, misschien groeien ze voor de winter nog tot kleine bosuitjes, en anders pech. Weggooien kan altijd nog.
  4. Ehm? Heb ik een eerdere uitleg gemist?
  5. Heerlijk he! Wij maken het poeder van de resten uit de slowjuicer. Gaat ook prima.
  6. Op heel veel plekken online. Het is de moeite even te zoeken, want de prijzen verschillen behoorlijk. Wij hebben ook een capsulemaker aangeschaft, omdat we best veel zelf in capsules stoppen, deels aangeschaft in zakken, deels zelf gedroogd. Maar dan moet je wel goed opletten dat de maat capsule die je koopt bij je capsulemaker past (ervaring 🫣). Als je met de hand vult, is het handiger om wat grotere capsules aan te schaffen.
  7. Dank voor al jullie reacties. Ik begrijp dat deze pot waarschijnlijk ooit een aardbeienpot was. Ik veronderstel dat er ook wel andere dingen in kunnen, zolang het geen planten zijn die niet van natte voeten houden (zoals tomaten). Ik ga denk ik volgend seizoen daar waterspinazie in proberen.
  8. Ik legde in algemene termen uit waarvoor een specifieke kruidenthee werd gebruikt. Niet eens waarvoor ik het zelf gebruik. Anyway, not done here. Erg jammer want de natuur heeft zoveel moois en helends in huis naar mijn beleving, en ik maak daar graag gebruik van. Ik opperde al een forumrubriek geneeskrachtige kruiden en planten. Want ik kan me niet voorstellen dat ik de enige hier ben met die belangstelling, en dan kan er een algemene disclaimer bij het subforum maar zijn mensen meer vrij om te ervaringen en inzichten te delen. Maar misschien ben ik ook wel de enige die zich hierin verdiept, dat kan natuurlijk. Ik slaap nog net niet met Verhulst onder mijn kussen, na mijn kopje kruidenthee om te slapen 😜. En ja, we kunnen uiteraard op de MTFD wat uitwisselen.
  9. Sorry @donaldk , ik durf op deze vragen geen rechtstreeks antwoord meer te geven, gezien het feit dat ik elders na een onbevangen reactie mijnerzijds op een vergelijkbare vraag van een mede-forumlid direct een disclaimer kreeg met ‘geen wetenschappelijk bewijs’ en ‘geen medische claim maken’. Maar ik gebruik het dus medicinaal - geheel onwetenschappelijk.
  10. Of met bietenpoeder, of pompoenpoeder…. Ik weet al wie er binnenkort flatbread eet 😉
  11. Ziet er lekker uit @Dahli!
  12. Lol, ik had te snel gelezen @Lorraine. Jij bedoelde Maar ik las @Tanja65 , maar ik heb wel peppadew zaadjes voor je. Ik vond het al zo gek, want ik had niets gevraagd 😳😳😳. Anyway, toch graag!
  13. Vandaag hard gewerkt. Eerst in de achtertuin een moestuinbak opgeschoond en ingezaaid met van alles en nog wat. Kan lekker groeien nu. Ook zaadjes van alsem geschoond (au), en een stapel potjes en potten afgewassen. De laurier gesnoeid voor de helft, een hele kuip vol. Waar laat ik het? En lekker salade gegeten met tomaatjes uet. Daarna met Cor samen naar de moestuin. Cor heeft zich opnieuw op de bramen gestort. Meter voor meter winnen we terrein. Ik heb nog wat paksoi in de kas gezaaid, en enkele uien geplant. Ik zag een filmpje dat als je een hele ui plant, dat je dan een soort bosuitjes krijgt, dus dat wil ik uitproberen. Vervolgens heb ik me op de buitentomaten gestort, en alles afgeknipt, gerooid en afgevoerd. Daar ben ik wel even mee bezig geweest! Ik moest wel even slikken toen ik zag dat ik er nog driekwart emmer met knijtergroene tomaatjes van af haalde, waarbij ik degene die zichtbaar aangetast waren door de phyto niet eens heb meegerekend. Waarschijnlijk is het grootste deel evengoed aangetast door phyto, maar nog niet zichtbaar. Wat ik dan doe is ze in een enkele laag uitgespreid neerleggen in de vensterbank, en elke dag controleren. Zo kan ik bijtijds de aangetaste tomaten er tussenuit halen en kan de rest narijpen. Met een beetje mazzel zitten er ook nog wat goede tomaten tussen. Tenslotte heb ik ook de patissons en de courgettes voor ongeveer de helft van meeldauw ontdaan. Tot onze verbazing hadden we vandaag wéér 4 courgettes, het houdt gewoon niet op. Morgen in de voedseldroger. En aan de bolcourgette zit nog een hele nieuwe groeipunt met meerdere vruchtjes. Dat komt wel goed komende weken. Nu de tomaten weg zijn ligt het stukje grond er onder braak. Cor zet morgen de ramen weer neer, zodat het daar enigszins beschut is. Wat zal ik daar eens zaaien?
  14. Beide. En ook: in het begin (tot denk ik een jaar of drie geleden) niet goed bijgehouden of op gelet. Aanvankelijk hadden we ook alleen moestuinbakken en dan houd je sowieso heel veel (oud) zaad over. Maar ik kan slecht zaad weggooien, ik vind dat elk zaadje een kans verdient. Bovendien mag van mijzelf eigenlijk niks (nou ja, niet zoveel) kopen omdat ik nog zoveel zaad heb. Dus ik probeer nu alle resten op te maken.
  15. Graag! En @Caatje ook begrijp ik 😉

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.