Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Hoi! Ik ben Raquette en ik ben nieuw hier. Het lijkt me heel erg leuk om dit seizoen mijn vorderingen in de - mijn eerste ooit! - moestuin bij te gaan houden. En ook om af en toe advies te vragen, hehe.

 

In 2013 vonden mijn vriend en ik een leuke, betaalbare huurwoning in Utrecht. Met tuin! Het eerste jaar hebben we vooral binnen geklust en negeerden we de tuin, die we eng vonden, maar zo'n beetje. Vorig voorjaar kreeg ik de geest toen we samen met de buren (links op de overzichtsfoto) een hogere schutting plaatsten. Ineens vond ik dat er eigenlijk ook andere tegels moesten komen, en een andere indeling, en meer terras, en en en...

 

Met goed zoeken, slim onderhandelen en de hulp van mijn schoonbroer die hovenier is, hebben we voor een klein budget toch een best mooie tuin aangelegd! Ik ben er nog steeds erg trots op. Mijn vriend vindt het allemaal ook wel geinig, maar ik ben wel echt de drijvende kracht die alles bedenkt en regelt enzo. Hij zegt hooguit af en toe 'nee' als mijn plannen echt de spuigaten uitlopen:).

 

In de border vanaf de overzichtsfoto rechts zouden eerst sierplanten komen. Maar hoe meer ik ging lezen over tuinieren, en hoe vaker ik daarbij stuitte op berichten over moestuinen, hoe leuker het me leek om toch een klein moestuinhoekje te maken! Een bezoek aan de site van de Makkelijke Moestuin overtuigde me dat dit de makkelijkste manier zou zijn, in ieder geval in het begin. Toen ik eenmaal alle benodigdheden bij elkaar had gesprokkeld was het al begin augustus. Ik heb afgelopen herfst nog wel het een en ander gezaaid, en alles kwam eigenlijk ook nog best goed op, alleen zet er een mysterieuze killer in de tuin die steeds alle steeltjes doorknaagde, dus in oktober ofzo hield ik er maar gedeprimeerd mee op.

 

Deze lente ben ik echter weer met frisse moed begonnen!

 

tuin22041529661429732825.JPG

 

De tuin met moestuinbak. En met gloednieuw tuinhek dat ik vorige week van goedkoop tuinhout in elkaar getimmerd heb .

 

terras22041527161429732818.JPG

 

Dit is het cirkelterras dat op de overzichtsfoto links is. De groente is stiekem al opgerukt tot aan deze kant van de tuin...

 

borderl22041511651429732753.JPG

 

De linkerborder, tussen aanbouw (keuken) en terras: kruiden, aardbeien, framboos en een campanula om de schijn van een bloemenborder op te houden.

 

kers22041517921429732760.JPG

 

Dit kersenboompje heb ik een week of twee geleden in de rechterborder gezet. Het is een laagblijvend exemplaar. Aan de bladeren te zien - ik kocht 'm met nog bruine knopjes - vindt hij het wel gezellig bij ons. Het is een zelfbestuivende Regina-kers. Ik ben benieuwd!

 

wijnbes22041541411429732830.JPG

 

Ook in de rechterborder: de wijnbes. Dit moest eigenlijk een soort eetbaar haagje worden om de containers erachter aan het oog te onttrekken, maar dat wil nog niet echt. De wijnbes heeft wel nieuwe stengels gemaakt, dus wie weet.

 

aardbeien22041526051429732742.JPG

 

Zelfs de schutting bij het cirkelterras was niet veilig voor mijn moestuinmanie: aardbeien in kant-en-klaarmaaltijdbakjes! Hangen op het zuiden, dus ze gaan goed vooralsnog!

 

moestuin22041566651429732767.JPG

 

Dan de moestuinbak zelf. Het bonenrek is nieuw en heb ik vorige week samen met een buurman gemaakt van wat afvalhout! De bak maakte ik in september van pallets. Ik heb de MM-grond ook zelf gemixt, alleen in plaats van turfmolm heb ik potgrond gedaan omdat ik geen turfmolm kon vinden (met de gedachte dat de voedingstoffen daar vanzelf uit gaan en er dan alsnog turf overblijft). Mijn compost heb ik deels van de gemeente en deels gratis van de mesthoop geschept bij een boerderijtje in de buurt. De vermiculiet heb ik gekocht bij een MM-afhaalpunt.

 

Ik heb 12-04 ingezaaid. Alleen de radijsjes zijn al goed opgekomen, en een paar spinaziezaailingetjes die ik uit hun AH-potjes heb gered (vanaf het moment van opkomen zijn al mijn AH-zaailingen aan het verschrompelen, heel raar!). De rijspeulen komen van de gemeentemoestuin in de buurt, waar ik soms als vrijwilliger werk. Daarnaast zag ik vandaag een sugarsnap de kop opsteken!

 

Oh en weet je nog die mysterieuze killer? Ik ben erachter dat dat waarschijnlijk onze grote vrienden de Turkse Tortels zijn geweest, die hun nest hebben gebouwd aan de voorkant van het huis. Vandaar dat net:).

 

radijs22041513841429732781.JPGspinazie22041529911429732796.JPG

peul22041552191429732777.JPGsnap22041512451429732787.JPG

 

bakken22041534641429732745.JPG

 

Zelfs van de bakken aan de schutting op het noorden kon ik niet afblijven; tussen de mini-petunia's en bacopa staan kropsla, spinazie en N-Z spinazie.

 

baksla22041529931429732749.JPG

 

Alleen de slaplantjes in de laagste bak zijn al zichtbaar.

 

emmers22041558421429732757.JPG

 

Deze emmers staan onder het keukenraam op het zuiden. Een paar muntstekjes plus munt van vorig jaar, in de middelste emmer salie die al ik weet niet hoeveel winters (zeker drie!) heeft overleefd, en in de rechter emmer komt straks basilicum.

 

munt22041583551429732771.JPG

 

Ik dacht dat mijn munt heel goed ging, tot ik gister een rups ontdekte. Hmm.

 

peper22041514861429732774.JPGtastowhole22041579121429732814.JPGtastoclose22041538701429732811.JPG

 

En tot slot is er de binnenafdeling: een peperplantje en een Tasty Tom die ik in september bij wijze van experiment heb gezaaid, en die wonder boven wonder hebben overleefd in onze steenkoude keuken! Ik heb ze allebei vorige week verpot en een beetje gefatsoeneerd. De peper krijgt zelfs pepers! De Tasty Tom moet eerst nog een beetje groeien.

 

Binnen op de vensterbank heb ik ook nog een heel zootje zaaibakjes en nieuw opgekomen zaailingen staan, maar dat zal ik jullie besparen.

Tot gauw!

Everybody needs beauty as well as bread --- John Muir

 

Algehele moes-, klus- en knutselblog: http://www.recoverista.com

Geplaatst:

Welkom en hier kan je een seizoens blog maken blog/ kan je zelf ook terug kijken(en wij mee-kijken )

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Geplaatst:
Geplaatst:

Wat leuk dat je sierplanten en groente door elkaar hebt gezet. Hier komen ook steeds meer eetbare planten in de bloemenborders. Ik vind veel groente ook sierwaarde hebben, dus waarom niet!

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor de tip Stan! Ik heb 'm gekopieerd in mijn zojuist gestartte blog: blog/Raquette/

 

En Yosha, dankjewel. Het is allemaal een beetje vanzelf gegaan omdat ik steeds meer manische manieren ging bedenken om nog meer groenten en fruit kwijt te kunnen:).

Everybody needs beauty as well as bread --- John Muir

 

Algehele moes-, klus- en knutselblog: http://www.recoverista.com

Geplaatst:

Ik loop een beetje achter qua bijlezen dus kom je voorsteltopic nu net tegen.

 

Maar welkom op het forum.

 

Misschien moet je eens (als je die al niet kent) wat afleveringen van Alys Fowler bekijken, die weet heel wat groente te plaatsen in haar achtertuintje.

aangepast door Gast

Geplaatst:
  • Auteur

Nee dat kende ik nog niet, bedankt Erny!

Everybody needs beauty as well as bread --- John Muir

 

Algehele moes-, klus- en knutselblog: http://www.recoverista.com

Geplaatst:

Leuk hoor, aan creativiteit geen gebrek en ook al goed over nagedacht hoe je het hebben wilt. Ben heel nieuwsgierig hoe het er uit komt te zien als straks alles vollop groeit en bloeit

Geplaatst:

Welkom, leuk hoor, je tuintje!

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.