Jump to content

Boontjes nog klein maar al dik


Balto

Recommended Posts

Ik heb ergens eens gelezen, dat als de 'ewrtjes' in de slabonen echt op gaan zwellen, je ze moet oogsten, omdat het betekent dat de boon (langzaamaan) gaat rijpen en de plant dan niet meer voor nieuwe oogst zorgt. Maar nu heb ik regelmatig boontjes die nog heel klein zijn, maar wél één of meerdere super dikke 'erwtjes' in de boon hebben.

 

11707503_724435837666777_8736352193592660902_n.jpg?oh=5929bd0a3c129693ea01ff2b92144ccd&oe=5655FBF8

 

Moet ik deze dus al plukken? En is dit 'normaal' (ik denk heus niet dat al mijn bonen eruit gaan zien als supermarkt bonen), zo niet, hoe komt het?

 

Bedankt!

Link to comment
Share on other sites

En waarom zou je niet mogen verwachten dat jouw boontjes mooi recht en slank worden? Door een paar kromme? Dat doet de droogte en de hitte. Als je bonen zaait mag de grond niet nat zijn maar als ze eenmaal goed groeien dan hebben ze graag heel veel water!!

Paula

Ik kweek regenwormen in mijn compostbak

Link to comment
Share on other sites

Goh, ik dacht dat ze juist niet veel water moesten hebben

 

misschien komt dat idee vanwege het zaai-advies: bij het leggen van de boontjes wil je graag weinig water, anders rotten de zaden weg

als ze aan de groei zijn is ruim water prima, aan de voet van de plant dan

Link to comment
Share on other sites

Hier ook altijd van mening dat boontjes liever droog staan, een spreekwoord in onze streken: een boon in het zand is goud in uw hand.

Wij geven de zaadjes water tot ze boven staan en dan niets meer, elk jaar een massa mooie, lekkere bonen.

Link to comment
Share on other sites

Helaas is dat een wijd verbreid misverstand. Als je ze zaait moet de grond vrij droog zijn anders rotten ze weg. Maar eenmaal aan de groei zijn het echte zuipers. Zonder dat de bodem drassig wordt natuurlijk.

Paula

Ik kweek regenwormen in mijn compostbak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...