Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Dure gewassen 2022

Featured Replies

Geplaatst:

wat een leuk topic,! ik ga dit even volgen.. Ik dacht / denk zo nog niet na over mijn moestuin.. Ik vind het gewoon veel lekkerder zelf geteeld & vers, & leer zo mijn zoontje van 3 jaar ook meer over eten.  (voor mij een belangrijker aspect) 

Levensmotto Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd. 😀

Geplaatst:

Vergeten groentes? Aardperen, pastinaken, schorseneren, bijzondere bieten etc. Alles wat niet standaard is om te eten eigenlijk.. en waar dus geen massaproductie/inkoop van is

Geplaatst:

Bv snijbiet. Niet heel bijzonder om te telen. 1 x zaaien en het komt de rest van je leven overal op, maar vind maar eens ergens snijbiet! Onze Turkse winkel verkoopt zomers regenboogsnijbiet. Verder ben ik het nergens anders tegengekomen. Palmkool ook zoiets.

Dus gewoon lekker telen wat je smakelijk vindt en helemaal los laten wat goedkoop of duur zou moeten zijn.

Geplaatst:

Voor mij ook dat laatste hoor. Die schorseneren laat ik lekker aan anderen over, maar raapstelen en snijbiet en pastinaken teel ik graag zelf, omdat ik ze superlekker vind.

Geplaatst:

Ik post net wat over mijn anjers en bedacht me dat bloemen misschien ook wel in dit topic thuis horen. Bloemen zijn behoorlijk prijzig. Ik heb zomer en winter, altijd bloemen in huis. Bloemen zelf kweken is dus ook wel erg lucratief.

63f27a19c256a87e4b7a40d4492125a6.jpg


Ik heb sowieso elk jaar zonnebloemen, korenbloemen, gladiolen, hydrangea-hoe heet dat gewoon in nl ook al weer?-, ijzerhard, anjers, lathyrus, duizendschoon, dahlia, pioenrozen en gewone rozen. Deze bloemen knip ik voor de vaas. Ik stop er vaak ook druiventakken, rozemarijn, salie, laurier en/of kamperfoelie bij als vulling. Aangezien we toch kilo’s druiven hebben, vind ik het ook leuk om onrijpe druiventrosjes er tussen te hebben.

Voor mij is het dan ook zeer lonend in de zomermaanden om bloemen te kweken, want dat scheelt me qua uitgaven nog wel meer dan groente kweken.

b8dc414ffaef695f098ee6b97c5d2b97.jpg

e367ab44b71ae7e1cdb6e90d86d1bad3.jpg

  • 3 weken later...
Geplaatst:

Je hoeft het ook niet altijd zelf op te starten zeker in de koudere maanden, zelf heb ik altijd sla en kruiden etc staan, maar koop ze soms ook aan in de supermarkt  wanneer er niks meer is in de tuin,  je kan vrij lang oogsten van die plantjes (inclusief sla) als je ze een beetje onderhoudt en vooral vaak niet de instructies volgt 😄

Veel te duur/langzaam om zelf op te kweken in de winter, maar redelijk gemakkelijk om na aankoop meerdere malen te oogsten en lang te houden, en ze nadien eventueel verder te laten groeien in de tuin.

https://www.vrt.be/vrtnu/a-z/factcheckers/3/factcheckers-s3a7/ deze link verwijst naar een reportage (vanaf 8:55, ik weet wel niet of je vanuit Nederland toegang hebt tot vrt) waarbij ze de instructies op de verpakking voor plantjes basilicum hebben gevolgd voor al de verschillende grootwarenhuizen o.a. Albert Heyn, Aldi etc.  Het ging van in koelkast zetten, geen water geven, folie niet verwijderen etc. en tips om het wel op een goede manier te doen + resultaten na 14 dagen

Of iets lonend is om zelf te doen heeft ook vaak te maken met de periode van het jaar.

aangepast door redzebra

Geplaatst:

Niet ingemaakte erwten in dop zijn altijd €€€€€.

https://www.chillipepers.nl

Home of the Turbo.

De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.

 

Geplaatst:

Ik vind een simpele komkommer erg duur met 95 cent. 

Die waren op z'n duurst 75 cent en in de zomer 50.

Ik heb 5 komkommerplntjes staan, de Sonja, en nog een andere. Dus zodra de eerste komkommers uitkomen kan ik veel mensen blij maken met een komkommer.

 

aangepast door Plotiemoos

Geplaatst:

Tja, nu bij de groentewinkel/kraam drie hollandse komkommers voor 0,99. De laatste tijd was het in supermqarkten 1+1  85-99 cent de twee. Ook een keer 1,50/2.

https://www.chillipepers.nl

Home of the Turbo.

De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.

 

Geplaatst:

Ik denk ook dat komkommers en veel andere groenten/vruchten veel goedkoper worden in 'hun' seizoen omdat ze dan van dicht bij kunnen komen.
Dus misschien is een komkommer in de winter wel 1 euro maar daar heb je zelf niet zo veel aan als je ze dan niet kunt laten groeien.

Geplaatst:

1 euro? Hier in France betaal ik gemakkelijk 1,99 buiten het seizoen. Groenten zijn sowieso erg duur hier in deze uithoek behalve venkel gek genoeg dat blijft meestal het zal zat..en wortels. Appels haal ik ook liever uit eigen boom die zijn nooit onder de 3 zoveel per kilo.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Vandaag bij de supermarkt een bakje aalbessen gezien voor 3,98!!!
Hier hebben wij van 1 plant in een pot ( 3x meer dan de hoeveelheid in de winkel) al 4 dagen van gegeten... 

Geplaatst:

Kun je nagaan als er straks struiken in de volle grond staan..
Jullie hebben er vast heel veel meer.

Toch straks maar een 2e vriezer aanschaffen 😃

aalbes1.jpg

Geplaatst:

Daarentegen is ingevroren fruit veel goedkoper dan vers fruit.Dua invriezen is niet per se nodig.Beter investeren in meerdere rassen van hetzelfde fruit (oogst spreiding) or ander soort fruit erbij.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.