Geplaatst: Maandag om 15:441 d Als jullie boontjes invriezen of inmaken, halen jullie dan het staartje er af?Het deel, waar het bloemetje heeft gezeten?Ik zag ergens dat daar een enzym in zou zitten, wat er voor zorgde dat ze minder lang houdbaar zouden zijn.Ik haal het er zelf eigenlijk nooit af.
Geplaatst: Maandag om 16:031 d 16 minuten geleden, Rookie zei:zag ergens dat daar een enzym in zou zitten, wat er voor zorgde dat ze minder lang houdbaar zouden zijn.Ergens is fijn met bronvermelding.Kop en kont eraf en eventueel draad, snijden, blancheren, koelen, invriezen. Is wat ik doe.
Geplaatst: Maandag om 16:161 d Auteur Het was een Amerikaanse youtube video, niet echt een artikel of zo.Ik zou even heel hard moeten gaan zoeken.Wordt vervolgd. Maandag om 16:181 d aangepast door Rookie
Geplaatst: 12 uren geleden12 u Hoe lang blancheren jullie de bonen? Ik heb vaak dat ik bij het definitive klaar maken ineens velletjes zie van de bonen. Heb ik dan te lang geblancheerd?
Geplaatst: 12 uren geleden12 u @Tines Zet je je geblancheerde bonen wel direct in ijswater om het kookproces te stoppen? Anders garen ze alsnog door.
Geplaatst: 12 uren geleden12 u @Dahli ik heb niet altijd ijswater beschikbaar. Gewoon koud water werkt ook, als je veel bonen ineens hebt moet je misschien het water nog een keer verversen. Als mijn bonen koel aanvoelen neem ik aan dat ze niet meer doorgaren.
Geplaatst: 12 uren geleden12 u @Tanja65 Kan natuurlijk ook. Het ging mij om het snel terugkoelen op zich. Ik zelf gebruik daarvoor ijswater (vandaar dat ik dat benoemde), maar koud water is vanzelfsprekend ook prima.
Geplaatst: 11 uren geleden11 u Ik blancheer meestal verschillende bonen tegelijk. Per soort natuurlijk en elke keer ververs ik het water. Ik doe het altijd heel snel. In het water, eruit, drogen en dan in diepvrieszakjes. Ijswater: vries je dan ijsblokjes in b.v.? @Dahli
Geplaatst: 11 uren geleden11 u Ik donder de bonen per soort in het kokende water, 2 minuten wachten vanaf weer aan de kook en dan in het ijswater. Maar ik denk dat de kooktijd te lang is…..
Geplaatst: 11 uren geleden11 u Ik doe het ook zo @Tines, ik snap niet wat er dan mis gaat. Misschien doe je heel veel bonen tegelijk en duurt het lang voordat het weer kookt?Wij gooien trouwens wel alle bonensoorten gewoon door elkaar. Wel in ongeveer even grote stukken gesneden (de meeste door twee en de lange door drie). Gaat altijd goed. Misschien hebben we gewoon geluk.
Geplaatst: 10 uren geleden10 u Ja, bonen is bonen vind ik. Ik proef ook niet veel verschil in bonen als ik er een lekker sausje op doe (pindasaus b.v.) of met uitjes, knoflook of stamppot. Wat ik ook doe. Waarom doen wij dan zo moeilijk? @Tanja65 gewoon goed idee, alles in 1 diepvrieszak.
Geplaatst: 10 uren geleden10 u 1 uur terug, Petrasmoestuin zei:Ijswater: vries je dan ijsblokjes in b.v.?Ik heb eigenlijk altijd een grote zak ijsklontjes in de vriezer. Ik vries nooit bonen in, wel sugarsnaps. Als ik weet dat ik dat ga doen zet ik ‘s ochtends een grote kom water in de ijskast. Bij het terugkoelen wat ijs erbij (uit de ijskast vanzelfsprekend) en dan de afgegoten en 1x afgespoelde groenten erin.Ik blancheer hooguit 1 minuut. Bij het terug aan de kook komen liggen de groenten immers ook al eventjes in de pan met warm water.
Geplaatst: 10 uren geleden10 u Bedoel je met ijskast de koelkast, want je noemt ook de vriezer ervoor. Ik zeg altijd koelkast en diepvries. Want bij ijskast denk ik altijd aan diepvries (ijs).😊
Geplaatst: 9 uren geleden9 u IJskast dat is de koelkast en dat is nooit de vriezer. IJskast is een wat deftiger woord voor koelkast maar beide woorden zijn correct. On topic over het bloemetje: alleen bij het invriezen haal ik dat eraf. Het puntje nooit.
Geplaatst: 8 uren geleden8 u 18 minuten geleden, appelvrouw zei:IJskast is een wat deftiger woord voor koelkastOh, is dat zo? Ik weet niet beter, bij ons thuis zegt iedereen ijskast. En ik ben niet deftig. Maar even serieus, ijskast is toch een normaal woord?
Geplaatst: 8 uren geleden8 u Zeker wel. Het komt uit de tijd dat mensen nog blokken ijs in een kast of bv kelderruimte legden om een koude plek te creëren om het eten koel te houden.Tegenwoordig is het woord koelkast wat meer in gebruik. Het deftige komt van de gebruikers van zo’n ijskast.. dat waren rijke mensen die het aankopen van ijs konden betalen. Bij ons thuis heette het ding ook ijskast😁 8 uren geleden8 u aangepast door appelvrouw
Geplaatst: 7 uren geleden7 u 14 minuten geleden, appelvrouw zei:Bij ons thuis heette het ding ook ijskast😁Pfieuw, de goden zij dank. Dat ik niet de enige ben 😉.
Geplaatst: 59 minuten geleden59 min 4 uren geleden, Tanja65 zei:Ik ken het woord ijskast niet eens 🫣Tja, die algemene kennis van de jeugd van tegenwoordig ook...🤣Grapje hoor, meeste mensen weten het niet, het is een tikje archaïsch geworden.Hier in Groningen is het bij ons thuis wel "ieskaaste" Al wordt het steeds algemener om "koelkaaste" te zeggen. 😉
Geplaatst: 55 minuten geleden55 min Auteur 8 uren geleden, appelvrouw zei:On topic over het bloemetje: alleen bij het invriezen haal ik dat eraf. Het puntje nooit.Nog iemand dus, die het puntje er niet afhaalt.Dat is mooi, dan laat ik het gewoon lekker zitten.Wat ik me alleen nog afvraag: zou je i.p.v. de bonen blancheren in kokend water de bonen ook kunnen stomen in de stoompan?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.