Geplaatst: 6 oktober 201410 j Ja, er liggen van die speciale stenen op die bij het vat horen. Heb ze wel eerst goed af gespoeld.Bedankt alweer voor het antwoord.Marijke. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 6 oktober 201410 j En na hoevell dagen mag je kijken? Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 7 oktober 201410 j je mag niet elke avond voor het slapen gaan even kijken hoor....anders komt er teveel zuurstof en foute schimmels en bacteriën in...vandaar dat waterslot bovendien: de eerste weken ruikt het meestal vies, pas later krijg je de typische zuurkoolgeur, wij vinden het pas rijp na een week of 6 bij 18-20 graden dat koolblad houdt de losse stukjes onder water, losse drijvende stukjes kunnen schimmelen;chaam/kaam is ook niet lekker; het is een schimmel en in zuurkool wil je eigenlijk alleen melkzuurbacteriën; wij hebben het heel af en toe en scheppen het dan meteen weg leuke bron Engels
Geplaatst: 7 oktober 201410 j Dus voorlopig niet kijken, maar na een paar weken toch wel? Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 7 oktober 201410 j Neen Marijke, niet een keertje loeren ook niet En zien dat het waterslot steeds vol genoeg staat.Laat de boel dan maar pruttelen.De eerste keer dat de kleindochter het hoorde, de pot stond in de keuken tussen een muur en een kast, zei die:" Pépé, ge moogt geen protjes laten aan tafel."Lekker word het wel hoor. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 7 oktober 201410 j merci, ik tel de weken....dagen.... Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 10 oktober 201410 j Hallo, het heeft vier dagen staan pruttelen maar nu hoor ik niks meer????? gaat ie goed zo?groet. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 10 oktober 201410 j is je temperatuur gedaald? (uh, ik bedoel de kamer waar de pot staat? onder de 20 wordt het snel minder)zit er genoeg water in het waterslot? (blubjes heb je alleeen als de co2 door het water gaat) en verder whoosjaaaaa....let it be
Geplaatst: 11 oktober 201410 j Hij blubt weer........................ Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 2 maart 201510 j Het is weer even geleden maar toch maar even een update van mijn zuurkool experiment. Het is totaal fout gelopen. Na geproefd te hebben dachten we dat het wel wat langer kon blijven staan zodat het wat zachter zou worden. En vervolgens zijn we de pot dus vergeten Gevolg een naar stinkkaas ruikende smurrie in de pot die er blauw/zwart/groen uitzag. We hebben nu het idee voorlopig maar even in de koelkast gezet. In het najaar wil ik eerst een goede rasp en stamper kopen en dan opnieuw beginnen. De pot staat voorlopig buiten te luchten (de stank was echt niet te harden )
Geplaatst: 2 maart 201510 j Jammer! Hier is het goed gegaan, heb hem gelijk in portie's verdeeld en ingevroren. Ik kan zeggen dat ie heerlijk is. Mijn man zei: ahhhh net als vroeger, nou dan weet ik genoeg Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 2 maart 201510 j Heb nog op internet gezocht voor een koolsnijder (hand) maar wat zijn die overdreven duur! Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 4 maart 201510 j ja, een 2ehands keukenmachine met fijne snijschijf doet het ook goed hier
Geplaatst: 1 augustus 20177 j Zojuist een zuurkoolpot besteld bij Ebay..uiteindelijk het goedkoopste alternatief..50 euro voor een pot van 10 liter thuisbezorgd inclus. Ik hoop dat hij op tijd komt voordat mijn 5 rode kolen gaan barsten... We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 2 augustus 20177 j Onze rode kool beginnen nu pas kroppen te verzamelen... Zijn ook laat de tuin in gegaan. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 17 september 20177 j Zojuist de rode zuurkool geproefd..met een lepeltje er wat uitgevist en er zijn twee dingen die me verbazen:1/ik vind het knetterzuur. Maar misschien moet het uitlekken? De kool zit 5 a 6 weken in de pot.2/de kool is heel erg zacht alsof hij heel lang gekookt is.Wat denken jullie, is dat normaal? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 18 september 20177 j hier:zachte kool , jong, is bij 20 graden na een dag of 14 klaar, 1-1,5 procent zout, goed gemengd bij het in de pot doen, geeft ook zachte zuurkoolharde kool, ouder, is in de zomerbij 20 graden na 4 weken klaar, 1-1,5 procent zout, goed gemengd bij het in de pot doen, harder van bite ooklanger fermenteren geeft meer zuur: de laatste bacterie in de rij is het meest zuurtolerantmeer zout geeft ook meer zuur want die tolerante bacterie komt dan eerder aan de beurt het lijkt er op dat het iets te warm/lang heeft gefermenteerd?je kunt m spoelen maar je verliest niet alleen zuur maar ook wat smaak, je kunt er wat honing bij doen of zoete witte wijn
Geplaatst: 18 september 20177 j Goed te lezen! Dank RobO. Ik heb n rode en spitskool nu een kleine week bij 20 graden staan. Dus die is volgende week wel klaar. Heb er ook een paar jeneverbessen in gejast. Eens kijken wat dat toevoegt. Vraagje. Ik heb straks een paar kilo zuurkool ineens klaar. Op het wereld wijde web lees ik dat ik rauwe zuurkool kan invriezen. Hebben jullie daar ervaring mee? Doet dat nog iets voor de smaak? Nb Appelvrouw, las ook dat al te zure zuurkool gaarkoken met een stukje zuurkoolspek erbij de smaak enorm verzacht. Hiero: http://zuurkoolrecepten.nl/site/10-vragen-over-zuurkool/ wees bevriend met kleine dingen
Geplaatst: 18 september 20177 j Ik heb vorig jaar de zuurkool geweckt en ingevroren....gewoon om te vergelijken. beide waren voor ons nog goed van smaak...lekker zuur
Geplaatst: 18 september 20177 j Ik heb vorig jaar de zuurkool geweckt en ingevroren....gewoon om te vergelijken. beide waren voor ons nog goed van smaak...lekker zuur Tnx Ciska! wees bevriend met kleine dingen
Geplaatst: 18 september 20177 j Ok dank.. so much dan voor het minstens 6 weken laten staan ! Ik ga de kool straks in vriezen, de pot helemaal leegmaken en dan binnenkort de witte kool erin.Enne dat zure krijg ik er wel uit.Begrijp ik goed dat je zegt dat de kool zacht is omdat ze vrij jong was? De kolen groeiden vanaf begin mei en waren nou niet de kleinste..maar hadden nog langer kunnen wachten. Of zou het er ook mee te maken kunnen hebben dat het kolen waren die geen koude periode hebben gehad? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 30 september 20177 j Zoooo. Na 2,5 week mijn zuurkool 'geoogst'. Een rode en een spitskool. Ze hebben de eerste week op 20 graden en de rest vd tijd op 16 graden gestaan. Om en nabij. Na 2,5 week al behoorlijk zuur zeg! Maar nog wel met een lekkere bite. Ik had de kolen zelf zo dun mogelijk gesneden met een super scherp mes. Dat gaf betere controle op mogelijke beestjes en ik wilde niet van die zachte friemelsliertjes.Oh en de kleur is natuurlijk leuk. Had er ook een haffeltje jeneverbessen aan toegevoegd. Ik meen te ruiken wat die aan smaak hebben toegevoegd. Dit weekeinde ga ik em proberen met eigen piepers (laatste restje bionica) De rest gaat in de vriezer! wees bevriend met kleine dingen
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.