Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Vijg loopt niet uit.

Featured Replies

Geplaatst:

Mijn vijg heeft nog geen enkel blaadje. Gaat dat nog komen, of zal deze toch dood zijn gegaan in de winter?

Ziet er zo zielig uit.

 

Vijg_zpse74a359b.jpg

aangepast door Gast

Geplaatst:

Die moet nog komen. Je kan checken door een heeel weinig met je nagel aan de schors te krabben. Is dat daar groen en sappig, dan leeft de boom / struik nog.

Geplaatst:

Geduld! Vijgen maken pas heel laat bladeren. Hier niet voor pakweg half mei en na een koude winter (zoals vorig jaar) kan het nog enkele weken later...... Veel ligt ook aan de soort en de standplaats.

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Geplaatst:

hier loopt die ook pas uit .

Geplaatst:
  • Auteur

Oke, bedankt voor de snelle reacties.

Dan moet ik nog wat geduld hebben

Geplaatst:

Die is nog wel érg jong wel. Die had je voor de winter gepoot ? Het kan zijn dat ie bovengronds dood is, maar helemaal onderop zal uitlopen. Het kán ook zijn dat ie het niet gered heeft.

Hoe dan ook : afwachten maar. Tot half juni wel. ( leeft ie bovengronds nog , loopt ie eerder uit )

Geplaatst:
  • Auteur
Die had je voor de winter gepoot ?

 

Eind september is deze geplant. samen met 2 appels, 2 peren en een pruim. Die doen het allemaal goed behalve de vijg, maar ik wacht wel.

Er is geen haast bij.

Geplaatst:

Ik heb meerdere vijgen die al volledig blad en kleine vijgjes hebben, maar ook twee, van het zelfde ras notabene, die nog helemaal niets doen maar wel groen zijn vanbinnen, ongeruste ikke had DAT natuurlijk wel even gecheckt! Gewoon wachten en als er medio Juni nog steeds niets te zien is, gaat het hier ook einde oefening voor deze twee.

Zeluf doen! Nooit uit de koppigheidsfase gekomen gelukkig!

Geplaatst:

De onze bloeit altijd rond midden juni. De vijg krijgt nooit winterbescherming maar staat wel beschut. Zit al +- 5 jaar in de grond en heeft al stevige wortels.

Gewoon een kwestie van wat geduld te hebben.

 

FOTO: Ziet er miezerig uit. Mag ik vragen hoeveel je ervoor betaalt hebt?

Geplaatst:
  • Auteur

Heb er €9,90 voor betaald. Toen zaten er uiteraard wel bladeren aan. Zelfs een paar vijgjes.

Als het niks gaat worden met deze, dan ga ik een grotere neerzetten,

of er komt een pawpaw op dat plekje.

Geplaatst:

Wel veel. In sommige tuincentra verkopen ze grote vijgenstruiken/bomen (ongeveer 1m) voor 7€!

Geplaatst:

Voor Nederlandse begrippen is 10,- echt niet te veel voor zo'n takje hoor. Niks te duur

Geplaatst:

Na ja, das natuurlijk wel waar. Maar kon zijn toch ( weet t niet ) dat in nou juist België vijgen het goedkoopst zijn ? Ik dacht dat vijgen wel op z'n minst 10,- mochten kosten

Geplaatst:

Of je Vijg het nu nog wel of niet doet Voor deze plant als deze het nog doet maar zeker als je een nieuwe koopt zet hem in een emmer( wel om na 5 a 6 jaar iets groter zetten) met gaatjes er in en zet dan in je tuin. Hier door forceer je de vorming van vijgen en een betere/grotere opbrengst. Let ook op het ras en nog belangrijker zorg dat je een stek krijgt van een Vijg die bewezen tegen vorst kan b.v. Hollandse/Belgische buitenstek. Niet allen vanwegen de vorst maar ook i.v.m. het afrijpen van je vijgen.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.