Geplaatst: 24 juli 201311 j Op tijd van 2 a 3 dagen, gaat de ijsbergsla van prachtig naar vies; weet iemand hoe dit kan??
Geplaatst: 24 juli 201311 j Dit is bladrot en komt mogelijk door te veel water. Ik huur kavels bij Volkstuinvereniging 't Boeskoolhöfke te Oldenzaal( www.hetboeskoolhofke.nl)
Geplaatst: 25 juli 201311 j Auteur 2 jaar geleden had ik ook zoiets aan de hand maar toen zaten er allemaal rupsen in en zag je ook gaten. Ik heb nu een krop dwars doormidden gesnEden en hij is helemaal rot maar geen beestje te zien! Ik heb ze nauwelijks water gegeven en het heeft hier al 2 weken niet geregend, dus ik denk dat er iets anders aan de hand moet zijn. Maar wat?
Geplaatst: 25 juli 201311 j Zo had ik er ook een paar en dat was aan slakken te wijten, die vreten aan de bladstengels waardoor de bladeren gaan rotten en zo alles kapot gaat.Is inderdaad een vieze vuile boel, bwaak Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 25 juli 201311 j lijkt op rand die overgaat op bolrot, verder uit elkaar planten en droog houden zegt wikiteelt korter dan 6 weken houden zegt beeldenbankjammer, was een mooie sla, zeg ik
Geplaatst: 25 juli 201311 j Had dat vroeger ook, tot ik de druppelaars gebruikte, vanaf dan puntgave kroppen van wat dan ook.
Geplaatst: 25 juli 201311 j Auteur teelt korter dan 6 weken houden zegt beeldenbankjammer, was een mooie sla, zeg ik Ze zijn idd ouder dan 6 wkn.....ik denk al 10 a 12 weken dan zal t dát zijn was mooi ja
Geplaatst: 26 juli 201311 j Hier staan er ook die al ouder zijn dan zes weken maar die kroppen gewoon niet, hoe komt dat dan??Nu dienen ze voor kippenvoer. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 26 juli 201311 j Dit heb ik eigenlijk ieder jaar met mijn ijsbergsla. De stengel boven/rond de grond begint te rotten. Daarna verwelkt de hele plant. Zelfs dit jaar (toch erg droog) heb ik er al een stel moeten opruimen. Ik heb tot nu toe de oorzaak bij de bemesting gezocht. Waarschijnlijk stikstof teveel. Ik zie het namelijk voornamelijk in mijn eigen ruim (over)bemeste tuin en niet bij mensen waar de planten van het water lijken te groeien.Kunnen anderen zich hier in vinden?
Geplaatst: 6 juli 20169 j Dus als ik op mijn stikstof arme grond ijsbergsla plant onder een afdak en heb geen slakken of oorwurmen of wat dan ook zou het in principe moeten lukken?Ik ga het proberen. Ik heb ze ook altijd rot. Maar ik heb ze ook langer staan dan 6 weken Wist niet dat binnen 6 weken beter was...
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.