Geplaatst: 1 december 201410 j Persoonlijk vind ik de schuifdeuren het gemakkelijkst, geen plaatsverlies om ze open te laten draaien en hun gewicht wringt ook niet op het geraamte van de kas als ze geopend worden.Ook dicht waaien kunnen ze niet.Heel gemakkelijk te plaatsen ook met die Gamma railtjes en wieltjes. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 2 december 201410 j Ja, schuifdeuren zijn zeker heel handig. Maar helaas hadden wij daar door het schuine dak geen plaats voor om het mooi en stevig te laten verlopen.Moet zeggen dat er door de (lichtelijk-over-gedimensioneerde) deurbeugels geen centje pijn is met openen en sluiten. Er moet alleen nog een inleg balk op de voorkant om de deuren dicht te houden.
Geplaatst: 2 december 201410 j Leuk om te zien hoe handig jullie zijn met doe het zelf, mooie kassen.
Geplaatst: 11 oktober 20159 j goedmiddag, willen jullie mij de plannen van de tuinkassen door mailen.mijn eigen kas is aan vervanging toe.alvast bedankt. gr, Gert
Geplaatst: 9 april 20169 j Hallo Luc,Kun je mij de bouwtekeningen van de kas toesturen.Ik ben sinds twee weken geleden lid van een volkstuinvereniging.Ik wil graag eens bekijken of het maken van een eigen kas een haalbare kaart is. Groet,Dolf Bakker
Geplaatst: 11 april 20169 j Zal eens een paar foto's maken en de maten doorsturen ook.Het hout komt van planken welke hier nog lagen voor brandhout en de plastic komt van Heuvelfolie. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 11 april 20169 j Mijn kas is 3,5 m breed en 8,5 m lang. de vrije ruimte onder de spanten is 1,8 m, hoog genoeg voor mij. vooraanzicht met schuifdeur zijaanzicht Versterking met 6 mm plaat on alle hoeken. Ondersteuning van de nok Versteviging in de hoeken tegen de winddruk Zicht op alle spanten aotomatisch openend raam Enne, zo handig ben ik niet met die handy hé want ik krijg de fotos niet goed geplaatst. (foto's rechtop gezet door Jorieke )Op pagina 6 en 7 staat alles mooi uitgelijnd, die fotos waren met de canon genomen. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 15 augustus 20168 j Hallo,ik wil zelf een kas gaan bouwen en kwam jullie ontwerp hier tegen. Het lijkt me een mooie kas. Zou iemand mij het ontwerp kunnen sturen?
Geplaatst: 7 september 20168 j leuke ontwerp plan! bezoek ook eens http://www.jey.nl doe-het-zelf blog
Geplaatst: 5 november 20168 j Best Luc Ik heb een drietal jaar geleden een moestuin aangelegd, en nu wens ik zelf een houten tuinkas te bouwen. Ik ben geïnteresseerd in het ontwerp nr 1.Kan je mij dan ook een plan digitaal doorsturen. met vriendelijke groeten ZedelgemIk ben pas geregistreerd onder de naam zedelgem. Mod edit: email adres verwijderd.
Geplaatst: 5 november 20168 j LucV, de vader van dit forum, is nu al drie jaar geleden teruggetreden (zijn keuze). Je zult het moeten doen met de info in dit topic, en andere topics.Ik heb je email adres verwijderd: we proberen zoveel mogelijk ieders privacy te waarborgen.Verder: welkom op dit forum. Inhoud bloempot of bak berekenen
Geplaatst: 26 december 20168 j Ik heb mij vanmiddag aangemeld op dit moestuin forum en het lijkt mij leuk om ervaringen te delen m.b.t. het tuinieren. Jl maart ben ik samen met mijn man geëmigreerd naar Frankrijk ( Dordogne) en door de enorme tuin heb ik een aardig formaat moestuin kunnen realiseren. Het eerste seizoen viel niet tegen. De vrieskist zit redelijk gevuld met sperzie en tuinbonen, doperwten, rode bieten, wortelen. Waar ik naar op zoek ben is het type tuinkas in een punt gebouwd nummer 4. De tekening ervan staat onder het ontwerp perspective. Wie zou mij aan deze bouwtekening kunnen helpen? Het plaatje heb ik wel bewaard maar dat is te beperkt zonder een gebruiksaanwijzing en materiaal voorkeur. Er zijn genoeg tuinkassen te koop maar het lijkt mij geweldig om dit model te maken. In november zijn 50 knoflook teentjes de grond in gegaan, staan nu 10 cm boven de grond, op advies van een aardige dorpsgenoot ook de doperwten en tuinbonen gezaaid.. Ik moet wennen aan de andere periodes van poten en zaaien. Geniet van alles en iedereen.
Geplaatst: 9 juni 20178 j Mijn man heeft zelf een tunnelkas gebouwd, zie blog/Kibas/index_b-6829.html
Geplaatst: 16 augustus 20186 j Mijn kas is nu goed vijf jaar oud en doet het nog prima.Alleen wat verzakkingen omdat ik eerst die bomen en struiken had weggehaald en daar diepe putten voor gegraven had.Heb ze al een keer afgewassen met zuiver water en zachte borstel.Wat men zelf doet kan dus ook goed zijn. Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.
Geplaatst: 23 december 20186 j Zou je ons ook een ontwerp kunnen toesturen. Wij zijn van plan om onze oude kas te vervangen voor een nieuwe houten kas. De oude is ongeveer 4 x 7 m.Vriendelijke groetJoke Valentien
Geplaatst: 24 december 20186 j LucV, de vader van dit forum, is nu al vijf jaar geleden teruggetreden (zijn keuze). Je zult het moeten doen met de info in dit topic, en andere topics.Verder: welkom op dit forum. Inhoud bloempot of bak berekenen
Geplaatst: 4 juni 20196 j Hier nog even een linkje naar een andere DIY kas:Foto’s: zelf-tuinkas-bouwen-meedenken-graag-t22192-10.html#p400502 Uitleg: zelf-tuinkas-bouwen-meedenken-graag-t22192-20.html#p400621 Insta, leuke foto’s! https://www.instagram.com/waldengardening/
Geplaatst: 21 mei 20214 j Hallo! Ik ben op zoek naar een bouwtekening voor een ouderwetse ijzeren/stalen kniekas (druivenkas). Heeft iemand of weet iemand hoe je aan zo’n bouwtekening kan komen?
Geplaatst: 21 mei 20214 j Je bedoelt zo'n oude met stalen/ijzeren profielen. Bouwtekening zal moeilijk zijn dat zijn echt oude kassen, renovatie kost stukken van mensen. o.a. hier doen ze restauratie https://www.area08.nl/portfolio/westlandse-kniekas-te-leeuwarden/ misschien contact opnemen en willen ze je wat extra doorgeven. Dat zal sowieso veel uitproberen zijn omdat te construeren, maar dat type is wel echt mooi, een vriend van mijn pa heeft zo een, een oude druivenkas die hij overgenomen had, weet wel niet in welke toestand die nu is. 21 mei 20214 j aangepast door redzebra verduidelijking
Geplaatst: 22 mei 20214 j @aalterse-willy Beste Willy, ik hoop dat alles goed gaat met jou want je bent hier dit jaar nog niet geweest. Wat is jouw ervaring met die 2de verdieping in de kas? Handig of niet? Zou je het opnieuw en op dezelfde manier doen?
Geplaatst: 28 december 20213 j Bedankt voor het delen van de ontwerpen. Ik wil een kas bouwen op basis van een ontwerp eerder genoemd in dit topic: https://www.ana-white.com/woodworking-projects/diy-greenhouse Ik wil graag polycarbonaat 10mm gebruiken, en zie geen reden om deze kanaalplaat niet met de kanaalplaten in de lengterichting te plaatsen. Mijn kas wordt ongeveer 3x4m, ik gebruik platen van 1050mm breed, maar als ik ze in de lengterichting plaats heb ik er maar 4 nodig voor het transparante gedeelte (kopse kanten niet meegerekend). Enige bezwaar dat ik zie is dat het vochtvrij houden van de kanalen misschien lastiger is (omdat ze horizontaal zijn?) 10 januari 20223 j aangepast door WJvdT
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.