Jump to content

Verschrompeld!


Recommended Posts

Wat is hier misgegaan? Verbrand door de zon dacht ik eerst, vervolgens voedingstekort...

09056C2B-0AFC-4501-8DBC-C9425C2D1CBF_zpskothafj4.jpg

Het is nochtans gezond bovengekomen... Tot de ontwikkeling van het vijfde blad.

Ik denk dat ik gewoon de volledige grond die in de pot zit ga vervangen.... ( zit er al drie jaar of zo in )

gelukkig heb ik genoeg spaghettipompoen gezaaid.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dan zou ik maar eens goed gaan kijken Bavadu . Kijk in de openstaande bloemen(zitten ze vaak in) kijk onder het blad(en in het blad zeker de gekrulde dan wel gebobbelde). En ik ben zo zeker daar ik dit 24/7 zie(na het ruilen van planten ook wat luis gekregen(zelf wat lieveheersbeestjes larf en mieren kado gedaan) en als ex hovenier moet je wel wat ziekten en plagen kunnen herkennen.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Link to comment
Share on other sites

Zitten die ook niet af en toe op de stam van de planten?

Mijn aardbeien hadden bladluis op de stengels van de bladeren... Een hele hoop. 'k Heb ze met de tuinslang weggespoeld en de bladeren hier en daar wat bij gesnoeid zodat de bijen beter bij de bloemetjes konden geraken.

Er hangen ook al vruchten aan maar nog lang niet rood.

Link to comment
Share on other sites

Kan ook een overvloed aan voeding zijn bij de pepers geloof ik... Maar pin me er niet op vast

In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

~Douglas Adams~

Link to comment
Share on other sites

Ik heb dat verschrompelde ook bij 3 van mijn paprikaplanten. Geen bladluis te zien. De planten staan in dezelfde bodem als hun 11 broertjes en zusjes en die heb niks geen frommelblaadjes.......snap t ook niet

Link to comment
Share on other sites

Dat krullen zit ieder jaar wel in mijn paprika's maar het is deze keer toch wel nadrukkelijk aanwezig. Als het (alleen) door bladluizen wordt veroorzaakt dan moeten het wel hele stiekeme bladluizen zijn want ik vind ze niet. Maar wie weet , misschien hebben ze er wel in een eerder stadium op gezeten.Het viel me bij de 'luizeninspectie' wel op dat bijna iedere plant wel een of meerdere bladeren met gaatjes heeft. Dader onbekend.

IMG384070371402250428.JPGIMG384257291402250435.JPG

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Link to comment
Share on other sites

Zou het kunnen dat de luizen in een vroeger stadium op de planten hebben gezeten? Het jonge blad is dat aangetast en groeit zo verder uit. In mijn tuin heb ik ook dergelijke schade nadat er flink wat bladluis was. Inmiddels lijken de LHB-larven de overwinning op zak te hebben want er is nu geen luis meer te bekennen. De schade is echter nog goed zichtbaar.

Groet,

 

Geert-Jan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...