Geplaatst: 10 september10 Sep Arja, ik bewaar ze gewoon in de schuur. Op de werkbank, in kartonnen kratjes zeg maar. Een laag..dan een kratje erop, dan weer een….als ik genoeg appels heb dan. Blijft maanden goed. In mijn best wel vochtige tochtige schuur…Welke appels op jouw foto zijn de jonagolds? Ik heb ook jonagold, maar denk soms van niet….
Geplaatst: Zondag om 20:525 d Wat doen jullie op de camping? Druiven schoonmaken en jam maken. Één emmer druiven - zeven potten jam. Moe maar voldaan.
Geplaatst: Maandag om 07:595 d 11 uren geleden, Tanja65 zei:druiven - zeven potten jamWat is jouw recept daarvoor Tanja? Mijn druivenjam/gelei bleef te dun naar mijn zin. Jij gebruikt toch ook weinig suiker? En is jouw inmaaksel stevig genoeg voor op een boterham?En voor het ontopic ook een foto van mij zeven potten druiven jam/gelei die meer saus is. Het is wel een prachtig kleurtje: Maandag om 10:105 d aangepast door hazeltje edit vanwege een typo.
Geplaatst: Maandag om 12:565 d Afgelopen weekend 1,5 kilo groene vijgen ingemaakt. Veel werk, maar echt heel erg lekker. Ik ben altijd blij als er een aantal niet in de potten past, dan valt er al wat te proeven 😊.
Geplaatst: Maandag om 14:295 d 6 uren geleden, hazeltje zei:Wat is jouw recept daarvoor Tanja? Mijn druivenjam/gelei bleef te dun naar mijn zin. Jij gebruikt toch ook weinig suiker? En is jouw inmaaksel stevig genoeg voor op een boterham?Wij hebben voor deze jam Marmello I gebruikt - dat geleert en conserveert maar zonder suiker. Het is primair pectine met wat fructose en citroenzuur, en geleert gegarandeerd. Je gebruikt daarbij ook diksap appel, waar uiteraard ook suiker en pectine in zit van de appels. Dus ja, dik genoeg. Er is ook Marmello 2, die heeft wel suiker, maar minder dan reguliere geleisuiker. Ik wil nog zelf pectine leren maken van bijvoorbeeld appelschillen of citroenschillen, maar hey je kunt niet alles tegelijk onder de knie krijgen. Overigens is de jam evengoed mierzoet geworden, want de druiven waren echt erg zoet.
Geplaatst: Maandag om 19:554 d @rorror Heb je het kalkzout gebruikt? Ben erg benieuwd namelijk, alhoewel ik begrijp dat je pas over een aantal weken/maanden kunt aangeven of de knapperigheid erdoor is verbeterd.
Geplaatst: Maandag om 20:064 d Nee wel besteld, maar nog niet binnen gehad, verwacht het deze week binnen. Maar dit lag al 2dagen op tafel en moest nu wel verwerkt worden.Hangt nog veeeeel om in te maken! Deze trouwens wel met inmaakzout ingemaakt, zonder jodium. Dus dat zou ook ten goede van stevigheid en verkleuring tegen moeten gaan. Dit keer ook gelabeld met hoe het gemaakt is en de datum. Dus dan kan ik beter in de gaten houden. Zodra ik dat E-509 calciumchloride binnen heb, zal ik meteen wat groene plukken en meteen inmaken. Zal dan ook één inmaken op de zelfde dag zonder dat spul, zodat ik over een aantal maanden de twee naast elkaar kan vergelijken.
Geplaatst: Maandag om 21:514 d Echt leuk @rorror dat je dat vergelijk ook doet. Leerzaam ook. Ben echt benieuwd!
Geplaatst: Donderdag om 16:292 d De bramen uit de vriezer gehaald en 9 potten bramenjam gemaakt waarvan drie gemengd zijn met fruit uit eigen bos, zoals Aronia tayberrie zure kers, roze en zwarte bessen en enkele aardbeien. Ook rode bessen uAt en de bramen zijn uJt! Geen foto want ze staan al in de kast op de plank en ik ben moeee😅😂
Geplaatst: Donderdag om 16:522 d Gniffel @appelvrouw durft gewoon niet na perfecte plaatjes van @Loraine_ 😛Ik ben ook moe na een middagje inmaak. Moe dekt de lading niet eens om eerlijk te zijn. Dit is een moluks atjar recept waar ik 1 jaar lang om heb gesmeekt. Heb 2 potten gemaakt om te testen of het dan nog lekker is. İk hou niet van atjar uit pot. Dus 2 potjes voor de test. Rest gaat in zakken in de vriezer. Moet alleen wel wat uit. Gelukkig blijft dit nog een week goed dus komende dagen vriezereten.
Geplaatst: Donderdag om 17:452 d Geïnspireerd door recepten uit Georgie: tomatensaus met gekleurde paprikas en groenten/aubergine mix. Tomaten, knoflook en deels paprika komen uit mijn tuin, aubergine uit gezamenlijke buurt ontmoetstuin, resterende ingrediënten uit de winkel🫣
Geplaatst: Donderdag om 17:492 d 55 minuten geleden, Mellie zei:durft gewoon niet na perfecte plaatje🤫Het is waar die perfectie zal ik nooit behalen..
Geplaatst: Donderdag om 22:281 d Geïnspireerd door @Rookie heb ik vanavond cowboy candy gemaakt. Ik heb het recept iets aangepast. Omdat ik dit jaar geen Jalapeno's in de tuin heb, gemaakt met vier van de soorten van dit jaar: Habanada’s, Peachadews, Peruviano’s arancio en Blended lemon. Niet zo dikwandig, maar zo zal het vast ook wel smaken. Als extra smaakmaker wat strips verse gember toegevoegd. Dit potje is gemaakt met zo’n 30 pepers, lekker wat verse voorraad weggewerkt.
Geplaatst: Gisteren om 14:511 d Wat een superleuke naam joh @Dahli nog niet eerder van gehoord, leuk!Ik heb 4 mango’s geslacht om er jam van te maken. De 6 potten die ik laatst had gemaakt, zijn bijna op… terwijl er 5 bestemd waren voor de chilisaus en 1 voor de kinderen. Maar nee. Vandaag bijgemaakt en deze mango’s waren echt zo veel lekkerder dan de vorige. Potverdikkeme, ik heb me ingehouden om niet alles gewoon op te eten. Mega lekker! lekkere mango’s is natuurlijk ook lekkere jam. 1 potje die niet vol is, mag in de koelkast. Daar neem ik morgen ook een broodje mee!
Geplaatst: 10 uren geleden10 u Ooowwww neeee! Mijn stookhok was afgelopen dagen niet warm genoeg… mijn nieuwe batch pepers zijn allemaal beschimmeld 😭😭😭😭Gelukkig was de eerste lading wel droog. Net een gedeelte gemalen. De rest van de onbeschadigde pepers maar via de magnetron methode aan het drogen. Is wel een aanslag op de je luchtwegen. Ruikt erg sterk maar heel lekker. Erg dubbel 😆
Geplaatst: 6 uren geleden6 u Het domste inmaakproject ooit…wij krijgen de tomaten niet op, dus ik maak saus. In mijn kleinste pan 😂😂😂 zo dom! Maar het waren niet heel veel tomaten en ineens kwamen daar nog tomaten vandaan en hier nog een schaaltje, daar nog een bakje. En ipv alles in een grote pan om te kiepen ben ik steeds stapje voor stapje als het inzakt erbij aan het doen. Komt vast ten goede aan de smaak, deze langzame😛Ik vind het zo zonde van de coral queen en white seamen… die eet ik het liefst rauw. Nja. Tis wat het is. 2 uren geleden2 u aangepast door Mellie
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.