Geplaatst: 23 juni 20169 j Ik probeer iets te bedenken voor volgend seizoen en vroeg me af of er iemand al eens heeft geprobeerd of een pallet/krimphoes een optie zou zijn icm een frame van pvc buizen? Zover ik weet hebben ze de juiste vorm, zijn ze transparant te krijgen en zijn ze ook groot genoeg.
Geplaatst: 23 juni 20169 j Zojuist uit eigen ervaring gemerkt dat het al heel snel niet stevig genoeg is. PVC electrabuizen zijn gewoonweg niet stevig genoeg als je daar zeil over spant. Ik had niks met PVC, wel met houten latten en die zijn zojuist gewoon gespleten. Het is een uitzondering maar goed.
Geplaatst: 23 juni 20169 j Auteur We hebben ook nog een hoop houten tuinpalen en dikke planken, misschien dat dat een optie is ipv pvc buizen?
Geplaatst: 23 juni 20169 j Dat is al veel beter, je moet ervoor zorgen dat de wind geen vat krijgt op het zeil. Laatste reactie, kijk het resultaat van de houten lat. https://www.moestuinforum.nl/tomatenafdak-wie-bedenkt-ontwerpt-iets-praktisch-t12218-80.html Verder kan ik je ook niet adviseren, ik moet zelf terug naar de tekentafel
Geplaatst: 24 juni 20169 j Sjef heeft al veel uitgetest met zelfbouw-afdaken. Heb je daar al gekeken? Ook even op die links klikken. Zo jammer van tijd, moeite én planten om opnieuw het wiel/afdak uit te vinden "Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.
Geplaatst: 24 juni 20169 j Ik heb een kas volledig gemaakt van 40mm PVC buizen. Op zich bevalt dit prima. De kas staat sinds 2010. Voordeel van PVC is dat het vrij flexibel is en dus best een storm aan kan. Nadeel is weer dat die flexibiliteit na een tijdje verdwijnt, het droogt uit en is dan kwetsbaarder. Twee jaar geleden hadden we hier een zware storm en toen zijn er wat pvc buizen gebroken en stortte het dak gedeeltelijk in.Maar toen kwam er weer een ander voordeel van PVC buizen naar voren. Gebroken delen kun je makkelijk weer repareren door er een nieuw stuk tussen te zetten.Ik heb toen de constructie wat verbeterd en sinds die tijd staat het als een huis.De kas in aanbouw, februari 2010De binnenkant zoals het er dit voorjaar uit zag. Een ander voordeel van PVC is de prijs. Ok, het is niet goedkoop maar goedkoper dan een houten frame. En het opbouwen van het frame gaat supersnel, het staat in no-time. mijn moestuin http://www.martinsmoestuin.nl
Geplaatst: 25 juni 20169 j 40mm is inderdaad redelijk sterk. Sterker dan de elektrabuizen. Alleen moet het goedkoper kunnen. Ik volg momenteel het andere topic in dit forum op de voet. Kijken of daar nog iets slims uit komt.
Geplaatst: 25 juni 20169 j Auteur Sjef heeft al veel uitgetest met zelfbouw-afdaken. Heb je daar al gekeken? Ook even op die links klikken. Zo jammer van tijd, moeite én planten om opnieuw het wiel/afdak uit te vinden Ik heb rond gekeken, maar helaas heeft hij het nog niet uitgeprobeerd. We willen juist die krimphoes een kans geven aangezien iemand die wij kennen daar een rol van heeft gekocht ivm een verhuizing en hij nu een aantal hoezen over heeft. Dit zijn de hoezen in kwestie, alleen dan nog niet met warmte behandeld, maar als het frame iets te klein blijkt te zijn kan dat uiteraard wel, dan sluit alles mooi aan. De hoezen zijn zo'n 100 x 120 x 200 cm, dus dat lijkt me een prima formaat
Geplaatst: 25 juni 20169 j Bij welke temperaturen gaat dat krimpfolie krimpen? In de zomer kan de zon ook behoorlijk warm worden.
Geplaatst: 25 juni 20169 j Auteur Weet ik niet precies, maar van die kennis hebben we te horen gekregen dat een haardroger werkt, maar dan wel heel dichtbij houden en het zou wel even duren voor het effect heeft.....ik ga er dus van uit dat de zon geen noemenswaardige problemen zal geven
Geplaatst: 30 juni 20169 j Ik wil volgend jaar ook iets voor mijn paprika's, en dit is wel heel leuk: https://www.vreeken.nl/zoeken/growcamp Maar dat is bezopen duur natuurlijk, en zelf maken is ook een optie. (Ik heb nog heel veel zelfbouwplannen voor van alles en nog wat op de plank liggen en ooit krijg ik er tijd voor. ) Ik zou hem wel wat hoger kunnen maken, en dan met een houten verhoogde bak, en misschien iets stevigers dan pvc voor de zijkanten en het dak? Ik vind het systeem van oprolbaar doek dat je vast zet met klittenband wel heel aardig, en ik zie dat ze de boel hier nog eens extra hebben verstevigd met diagonale lijntjes, dat zal best prima werken bij storm maar het lijkt me heel onhandig als die bak bomvol planten staat. Iemand tips of ideeën?
Geplaatst: 1 juli 20169 j niet aan beginnen mials je ruimte hebt voor een kasje of muurkasje met glas zou ik dat aanschaffen, goedkoper en veel sneller zijn metalen bogen met goede folie linkje
Geplaatst: 2 juli 20169 j Zo'n tunnelkasje met metalen bogen is misschien handig op een volkstuin, maar ik vind het echt spuuglelijk en dat wil ik niet in mijn achtertuin. Maar waarom zeg je niet aan beginnen? Ik heb een chronisch gebrek aan tijd maar ik kan wel dingen maken hoor.
Geplaatst: 2 juli 20169 j natuurlijk, hier écht geen twijfel aan je vaardigheid maar wel aan die foliekasjes: bij ons op het complex gaan ze maar heel kort mee: folie verteert, ritsen gaan stuk, de boel waait kapot als we weer eens een flinke storm hebben, vandaar mijn opmerking die tunnelbogen van metaal zijn misschien lelijk maar wel heel functioneel: de beroeps gebruiken ze al heel lang; ik snap dat je dat niet in je tuin wilt
Geplaatst: 2 juli 20169 j Ah, ik snap het. Het handige van folie is natuurlijk wel dat je het eraf kan halen en kan vervangen als het kapot gaat. En hier in de achtertuin heeft zo'n kasje wel minder te lijden van de weersomstandigheden dan op een complex denk ik.
Geplaatst: 11 juli 20169 j Pvc buizen 40 mm zijn sterk genoeg voor een boog van 3m breed. Ik heb er zelf een staan die een jaar of 8 als dusdanig in gebruik is geweest. Toen kregen de buizen te veel last van degradatie door UV licht. Nu in gebruik als aardbeitunnel met netten. De buizen worden dan bros en breken als er sneeuw op ligt. UV degradatie is echter goed te voorkómen. Schilder de buizen en hulpstukken in elke gewenste kleur en het Uv licht kan de pvc niet aantasten. Ik zou geen krimpfolie gebruiken. Niet uv bestendig en na de winter moet je het vervangen. Neem een goede kwaliteit tunnelfolie en je bent 10 jaar klaar. Ik zou de bogen maximaal 1.2 a 1.5 m uit elkaar plaatsen. Succes.
Geplaatst: 2 september 20168 j Omdat het bij mij hier allemaal beton en asfalt is ben ik indertijd begonnen met m2 moestuintjes. Mijn eerste was 3.5x1m . Omdat de winter mij telang duurde heb ik er een over welft met gewone bouwfolie. Als frame heb ik een soort elek. buzen gebruikt maar het waren groene of die nu beter waren van kwaliteit weet ik niet . Maar ik heb het voor de derde zomer gebruikt en het is nog steeds heel. Wel te laag om tomaten in te planten maar ander zaaigoed lukt Laat ons een bloem en wat gras dat nog groen is.Vergeet voor een keer hoeveel geld een miljoen is.
Geplaatst: 2 september 20168 j Toch maar eens een foto proberen plaatsen. Laat ons een bloem en wat gras dat nog groen is.Vergeet voor een keer hoeveel geld een miljoen is.
Geplaatst: 2 september 20168 j Haha, ja leuk Flos, plaats een foto. Eerst uploaden en daarna moet je hem nog toevoegen in het bericht. Je kan een voorgaand geplaatst bericht editten dmv het potloodknopje rechtsboven in je bericht.
Geplaatst: 2 september 20168 j Dat toevoegen in het bericht dat lukt mij niet. 2 september 20168 j aangepast door Gast Laat ons een bloem en wat gras dat nog groen is.Vergeet voor een keer hoeveel geld een miljoen is.
Geplaatst: 2 september 20168 j Oh, das vreemd. Misschien even in b.v. dit topic je probleem voorleggen en kijken wat er aan tips en hints binnenkomen? Dan vervuilen we daarmee dit topic niet... foto-plaatsen-t16435.html ,
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.