Geplaatst: 26 oktober26 Okt Peppadew en andere pepertjes. De helft is van vriendin hoor.Zoete aardappel. Ietwat teleurstellend ten opzichte van het aantal planten, maar evengoed blij mee!En het laatste bosje dahlias….niet op de foto! 26 oktober26 Okt aangepast door jootje
Geplaatst: 28 oktober28 Okt Nog een handje bonen en een a haal tomaatjes. Was veel al verrot. Deze groeiden in de tentkas en sinds de kat attack aldaar merk ik dat ik die kas mijd. Nu zo goed als leeg.
Geplaatst: 28 oktober28 Okt Chinese bieslook geoogst, gewassen, gedroogd en ingevroren. Mijn bieslook is nu een beetje over, dus dan kan ik dat gebruiken, hoewel ik het een beetje snotterig vond nu. Ik zie wel.Andijvie en herfstraapjes eruit. De laatste blijft toch een probleem. Volgend jaar ga ik niets meer in de herfst zaaien behalve spinazie, postelein en wat wintersla of zo. Maar het werkt niet zo goed hier. Ik heb er 25 rupsen uitgehaald. Ik had de hele bak zo'n beetje omgewoeld. Gelukkig hebben ze mijn boerenkool nog niet gepakt, die staat achterin, ik had koffie, kruidnagels e.d. om de rand gelegd. voor de kool heb ik de knoflook gezaaid, ook expres als bescherming, hoewel ze daar niet veel van aantrekken.
Geplaatst: 30 oktober30 Okt Vanmorgen even snel voor ik wegging een paar pepers geoogst en vanmiddag een deel van de peterselie.
Geplaatst: 30 oktober30 Okt Na 12 dagen afwezigheid (drukte met werk, storm, regen en zo) weer geweest en wat geoogst. 6 stuks winterrietpeer (ik dacht dat er meer hingen, 4 hingen er nog en 2 lagen op de grond, en ze zaten in zakjes dus de vogels zijn er vast niet mee weggevlogen), waarvan 2 weggegeven aan de kopers van ons huis in ruil voor post.Ook nog wat appels, waarvan 3 met eetgaten de foto niet hebben gehaald. De eetgaten waren van insecten, niet van mij.En wat vijgen. Eerst evenzoveel als op de foto voorgeproefd, want 2 weken geleden smaakten ze erg waterig maar toen had ik juist alle rijpe cq overrijpe geplukt, en nu de wat stevigere maar wel rijp. Deze smaakten wel goed, niet zo zoet maar wel fruitig. Of het komt door het tijdstip van eten, rechtstreeks van de boom net na zonsondergang dus tegen etenstijd aan (al eten we wel een stuk later tegen 20:00 aan). Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 31 oktober31 Okt Vandaag de eerste vijgenbladpompoen geoogst. De achterkant van de steel was al wel wat verkurkt, de voorkant nauwelijks. Maar hij zat zo onder de zwarte smurrie van de zwarte luis (ik neem aan poep?), dat ik het niet meer kon aanzien. Een paar weekjes narijpen op de vensterbank, en dan gaat hij eraan.
Geplaatst: 2 november2 Nov Laatste pepers uit de tunnelkas op de volkstuin. En nog twee kleine komkommers. Die laatste ga ik zo in een tsukemono-pot stoppen. De pepers zijn onrijp of halfrijp en wil ik eigenlijk wel fermenteren. Mulch! Moeder natuur houdt niet van kale grond.
Geplaatst: 2 november2 Nov Egyptische uitjes, wat winterwortel (want het groen stond er zo slecht bij na de vele regenbuien) en de eerste sugarsnaps. Die doe ik in het najaar niet meer, zo laat dat de sugarsnaps komen en ze worden niet echt dik, maar blijven hard en sommige moest ik al weggooien.Wat de winterwortel betreft: ik ben best tevreden, ze staan op een plek met zeer weinig zon. En het is mijn eerste jaar.
Geplaatst: 3 november3 Nov Vandaag een bos dahlia’s geknipt. Er zitten nog best veel knoppen in. Misschien lukt het nog wel een keertje.
Geplaatst: 4 november4 Nov Aaah mooi @Dahli mooie kleuren ook weer. Ik heb geen dahlia’s geplukt, wamt die zitten volledig onder de slakken. Als je er tegenaan tikt, hoor je een regen van huisjesslakken op de grond vallen… maar wel heel veel pepers. Paprika’s met paar verdwaalde pepers. Deze bruine Spaanse puntpaprika had ik heel veel van gezet omdat ik die kleur zo moi vond. 2 paprika’s van geoogst en 2 snot op de grond… rupsengaatjes die dan snot worden. BrrrrDit idee… Heeeeeeeel veeeeeeel peachadew en op de bodem ligt heel veel blended lemon Inca drop maar paar rijpe pas. Er hangt overigens wel meer aan, maar groen.. deze 2 groene waren per ongeluk. Malawi peppadew Sugar rush Peach en stripey die dit jaar allemaal oranje zijn En de aji mandarin waar ik zoal de Inca drop geen zaden meer van had. Dus ben blij ermee. Ook van de mandarin hangt nog veel groen te zijn. Ik hoop met de klimmende temp en zon dat ze nog bijkleuren in de kas. En anders pluk ik ze volgende week groen.
Geplaatst: 4 november4 Nov Verrassingscourgettes.Ik verwacht niet dat de kleintjes nog veel groter worden met het huidige weer dus alles geoogst. 4 november4 Nov aangepast door loes
Geplaatst: 4 november4 Nov Elke week kan ik nog wat vijgen oogsten. Vorige week war geproefd en akkoord bevonden, dus toen wat mee naar huis genomen. Vandaag had ik er dus vertrouwen in en niks geproefd. Had vanavond een verjaardag, nog geen tijd gehad om te proeven. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 5 november5 Nov Kweepeerblad voor mijn lievelingsthee! Nog niet geel genoeg, maar ze vielen toch al flink van de boom. Heb veel meer dan ik nodig ben. Wil nooit meer op rantsoen 😆 5 november5 Nov aangepast door Mellie Gekke autocorrectie
Geplaatst: 5 november5 Nov Weer een aantal pepers geoogst. Er hangt nog wat groen aan. Die oogst ik volgende week allemaal, gekleurd of niet.
Geplaatst: 6 november6 Nov Ok het is er maar 1… maar lekker!!! En er hangen er nog 3 die misschien nog wel eens zouden kunnen rijpen met dit weer 😌😌😌
Geplaatst: 6 november6 Nov Winterwortel geoogst, wel rare vormen. Ze stonden niet echt te dik bij elkaar, maar het groen ging elke kant op. Op die plek niet echt veel zon, maar ik heb er wel eerder wat dikkere en grotere wortels eruit gehaald.Maar goed, ook die wortel zijn te eten. 6 november6 Nov aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 7 november7 Nov Nog steeds olijfkomkommertjes kunnen oogsten. Deze zet ik vanavond weer op zoet-zuur in een potje. Dat vind ik, naast rauw door de salade, toch het lekkerst.
Geplaatst: 8 november8 Nov De vijgenbladpompoenen heb ik vandaag geoogst 😃. Voor 1 x een dubbele foto omdat ik er zo blij mee ben, excuus 😊.
Geplaatst: 8 november8 Nov Alle paprika's (niet op de foto) en een deel van de pepers geoogst. Verder nog de knolselderij geoogst. De pepers De knolselderij met blad De knolselderij zonder blad
Geplaatst: 9 november9 Nov Dit is mijn oogst van gister.Alle paprika planten en co geruimd. De brocolli scheutjes komen ui mijn voortuinbak die oogstte ik voor de avondmaaltijd in mijn eentje 👍😋🌱👩🍳🌱🐓🎃🌱Mooie oogst heb jij @Gitta knolselderij heb ik nog nooit gedaan…🤔
Geplaatst: 9 november9 Nov 9 uren geleden, Petrasmoestuin zei:Prachtige knolselderij @Gitta die van mij zitten nog in de bakken.Bedankt. Mijn man wilde de border weer vrij hebben. Dus ik moest ze er nu wel uithalen. Ik heb her met 2 maanden weten te verlengen. Ik vind ze heel mooi wat grote betreft. Dus dit weekend was het tijd en mijn man weer blij.@Vrouwholle bedankt. Dit was voor mij ook de eerste keer met gied resultaat. Vorig jaar had mijn moeder ze (te laat) gezaaid. Ik had toen een vuist dikke knolselderij. Ik had er geen zaad van dit jaar, maar geruild op de MTFD in het voorjaar. Ik heb nu inmiddels wel eigen zaad gekocht en komend seizoen kan ik dus zelf zaaien. Ik zaai er genoeg, ook voor mijn tante en moeder. Ze hebben beiden al een bestelling geplaatst bij mij 😃 9 november9 Nov aangepast door Gitta Tekst toegevoegd
Geplaatst: 9 november9 Nov Dus de knolselderij niet in een vak … dat dacht ik al..😊Altijd leuk @Gitta om een ander ook blij te kunnen maken; 👍😊🌱👩🍳🌱🐓🌱🎃🌱
Geplaatst: 9 november9 Nov @Gitta : over je knolselderij: Keurig resultaat! (als je MTFD-zaailingen van mij waren: altijd leuk om te lezen dat mijn ruilen/donaties een goede oogst gegeven hebben)Knolselderij vereist wat aandacht. Gaat verreweg het best in de volle grond.Belangrijkst: niet te nat, maar nooit te droog. Daarom minder geschikt voor een tuin op afstand, want daar komt men niet iedere dag, om bij droge dagen water te geven,Je resultaat is stukken beter dan een pingpongbal / tennisbalformaat, nogal wat mensen komen niet verder dan dat formaat.Je hebt nu wel een uitdaging: het kan nóg beter:2018. Die kale woog zonder bladstelen 1368 gram Inhoud bloempot of bak berekenen
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.