Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

20220903_170253.thumb.jpg.a84f1b6162e7880fc3d7ac3904e0f7b9.jpg20220903_170216.thumb.jpg.07115614a8b6e65c88543fe41c178598.jpgvoor het eerst in 3 jaar is het gelukt:) de eerste 2 jaar buiten in de volle grond, dat werd niks, nu in een grote ton, samen met zoete aardappels, op een beschutte plaats heb ik er 3:) (reuze blij). Ik denk dat ik ze zo lang mogelijk aan de plant laat hangen om te drogen.... maar als iemand daar een ander idee over heeft hoor ik het graag. De plant heb ik 2 weken geleden flink gesnoeid, ik had niet het idee dat er nog andere vruchten zouden gaan groeien en dacht dat alle energie dan naar deze 3 zouden gaan, dat lijkt te werken, ze zijn aardig groot!

  • Like 5
  • 1 maand later ...
Geplaatst: (aangepast)

Dit jaar ook de luffa geprobeerd. Er zijn 4 leuke grote vruchten aan blijven hangen. Nu heb ik ze te drogen liggen, tot de zaden rammelen.De plant zelf werd snel erg slecht.  Dus ik hoop dat t lukt. 

6ea1cab8fc83fcc5191446cf8d659ec3.jpg

aangepast door Indy
  • Like 1
Geplaatst:

@jootje ik zag dat jij ze geschild had, en heb daar inderdaad ook over gelezen. Logisch gezien zou t dan inderdaad beter drogen. Maar ander sites laten weer zien dat ze ze met schil en al drogen 

Geplaatst:

Ik zag ze gisteravond nog bij Gardeners World langskomen. Monty's loofahs waren nog groen, eentje half bruin/droog aan de plant. Hij gaf aan dat je ze eigenlijk aan de plant wilt laten drogen en dan pas oogsten, maar dat dit in dit klimaat niet altijd lukt. 

  • Like 1
  • 5 weeks later...
Geplaatst:

1 van de luffa ‘s werd geel,en de buitenkant liet prachtig los. Heb m nu op zolder gehangen waar je verder kan indrogen. Ik zie ook al heel veel zaden. 

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Geplaatst:

De luffa' s zijn gedroogd , en ik heb heel veel zaden  er uit. Nu ga ik ze in stukjes knippen. Erg grappig, dus volgend jaar, doe ik t weer. IMG_20221206_130210414_HDR.thumb.jpg.82e75b8108e48b895ed720fc045a456b.jpg

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Ik wil het toch wel weer een keer proberen... Liefst in de kas eigenlijk, maar ik kan er ook eens een paar in de tuin zetten bij een rozenboog. Heeft iemand toevallig wat zaadjes over nog? :angel: 

Vorige keer had ik een heleboel groei in de kas, maar geen bloemen. En toen ineens wel bloemen, maar al veel te laat in het seizoen. 

  • 10 maanden later ...
Geplaatst:

Hé luffa-lovers,
Vond vandaag dit filmpje over de verwerking tot sponsjes van (zelfs nog) groene luffa’s. Vond het leuk om naar te kijken. Misschien ga ik ze ook nog maar weer es proberen. Ik wil een tunnel maken van betongaas voor komend jaar. Om bijv ook wat ander spul als pompoenen enzo over te laten klimmen. Mss kan de luffa daar ook staan.

wees bevriend met kleine dingen

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...