Geplaatst: 17 november 201114 j Dit is een methode om zaadjes tussen koffiefilters te laten kiemen. Vooral bedoeld voor zaden die moeilijk kiemen. Zo hoef je niet met zaaigrond te klooien, en het neemt veel minder ruimte in. Ook zijn ze makkelijker warm te houden. Uitgebreide uitleg: http://ruudendiana.webs.com/denomethode.htmIk ben vandaag begonnen met 2 soorten pepers, de thai yellow en de habanero hot lemon.
Geplaatst: 17 november 201114 j interessant. Laat je weten hoe het verder gaat. Goed beschreven artikel overigens.
Geplaatst: 17 november 201114 j Ja apart, ik heb weleens zaden die op gewone manier slecht/niet kiemen, ookal lijkt hey mij nogal een gepriegel kan ik allicht proberen of het op die manier beter gaat.@Dennis is dit een test of begin je alweer pepers te zaaien ? Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 17 november 201114 j Auteur Ik begin alweer pepers te zaaien, wil vroeg beginnen. Zodat ik in mei al bloeiende planten buiten kan zetten.
Geplaatst: 17 november 201114 j Ik vindt de plek/tijd waar het plantje dan moet opgroeien tot hij naar buiten of koudekas gaat moeilijk,in huis vindt ik maar matig, hoe ga jij dat doen ? Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 17 november 201114 j Op vrijwel dezelfde manier doe ik een zaai-test..als ik niet zeker ben van de kiemkracht van zaad dan zaai ik het tussen twee laagjes papier(wc of keuken) maak dat papier vochtig en verpak het in plastiek. Als na 3-4-5- dagen meer dan de helft is ontkiemt zaai ik de hele boel buiten. Ook sommige pompoensoorten zaai ik op deze manier..wel wat gemakkelijker hoor, in een plat plastic doosje ( van kaas geweest oid.) en vochtig papier, dubbel vouwen, in de gaten houden en klaar. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 18 november 201114 j Jeetje Dennis...wat ben jij vroeg!ik ga pas over een week zaaien alleen de kweekkast moet nog even in elkaar gezet worden.de moeilijkere soorten eerst, in januari pas de anuums... ik heb vorig seizoen bij enkele soorten de deno methode gebruikt.maar ik ben iedere keer bang dat de zaden te droog worden.hoe ga jij dat doen?
Geplaatst: 18 november 201114 j Dat soort dingen zet ik naast de koffiepot op het aanrecht....zie ik ze vanzelf zo'n 3 x per dag
Geplaatst: 18 november 201114 j Auteur Vandaag weer 4 soorten gezaaid:Tri-Fetti Scotch Bonnet Burkina YellowChile de OnzaHabanero Condor's Beak
Geplaatst: 23 november 201114 j Auteur De eerste Thai Yellow is vandaag tot leven gekomen...Misschien nog wel meer maar ik heb geen zin om alle zakjes open te maken
Geplaatst: 24 november 201114 j Interresant, als ik ergens tegenaanloop wat ik niet aan het kiemen krijg zal ik dit zeker eens gaan proberen. Maybe Slowpoke is pretty slow downstairs in the feet, but he's pretty fast upstairs in the cabeza.
Geplaatst: 24 november 201114 j Ik vindt de plek/tijd waar het plantje dan moet opgroeien tot hij naar buiten of koudekas gaat moeilijk,in huis vindt ik maar matig, hoe ga jij dat doen ?Ja Denis, hoe hou jij je planten mooi tot mei? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 8 maart 201510 j Ik zal dit topic weer even naar boven halen Is deze deno methode alleen bedoelt voor slechte kiemers of kan het ook gebruikt worden om ruimte te besparen ? Omdat ik maar een beperkte ruimte heb.
Geplaatst: 8 maart 201510 j Hieronder een link naar een website van een zekere Rob in Amerika, die een variatie op deze methode voor al zijn zaden gebruikt en een heel systeem op weinig ruimte heeft ontworpen om heel veel soorten te kunnen zaaien en alle gegevens bij te houden. Hij noemt het de baggy-methode. De site is in het Engels, maar zeer de moeite waard als je meer over succesvol zaaien wilt leren. (Omdat deze Rob Nederlandse ouders heeft, zou het best kunnen dat hij trouwens Nederlands spreekt/leest) http://www.robsplants.com/seed/starting.php Voor de meeste groentezaden zal de deno-manier wel werken. Hoewel de warmtebehandeling beter achterwege blijft voor sommige die beter bij wat koelte kiemen (sla bijv.) Voor fruit, vaste planten, struiken en bomen moet je toch even achterhalen wat specifiek zaad vraagt aan voorbehandeling (zaadhuid doordringbaar maken, weken, koude en/of warmtebehandeling e.d.) en kiemomstandigheden omdat in veel gevallen de deno-methode zonder aanpassingen anders ook geen succes zal hebben. Op bovengenoemde site legt Rob uit hoe hij dat dan aanpakt. In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 9 maart 201510 j ik heb op dit moment 15 plantensoorten gezaaid met de deno-methode. Ik kan niet anders zeggend dan dat ik er erg tevreden over ben. zowel bloemen, als groenten, kleine en grote zaden, het werkt erg prettig. let wel, maak je koffiefilter vochtig VOOR je de zaden er op legt. anders gaan de zaden schuiven bij het inpakken. Ik heb basilicum gezaaid, dat werd met opvouwen 1 klont, die schimmelt en gaat dood. Groet Stijn
Geplaatst: 9 maart 201510 j Werkt super!Heb alleen nog maar met citroen zaden en mangozaad geprobeerd maar deden het beide fantastisch.Voor kleine zaadjes lijkt het me dan weer te omslag, nadeel is ook dat het snel een kliederboel wordt met natte zaden/zakjes en droge potgrond op het moment van oppotten...maar dat kan aan mij liggen natuurlijk!
Geplaatst: 9 maart 201510 j Ik heb vandaag voor het eerst de deno-methode gebruikt. Ben erg benieuwd hoe het bevalt!
Geplaatst: 17 januari 20169 j Ik wil morgen, vruchtdag, pepers gaan zaaien..en wel volgens de Deno methode laten kiemen. Ik heb gezocht hoe je dit dan inpast in de Deno-methode maar niet gevonden.Mijn vraag: Als ik morgen de zaadjes zaai a la Deno is dat dan de zaaidag, of is dat de dag dat ik de zaadjes in de grond stop? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 17 januari 20169 j Oh goed dat ik dit nu lees, want ik moet ook nog zaien. De zaaidag lijkt mij de dag dat je de zaadjes bloot gaat stellen aan de omstandigheden om ze te laten kiemen, dus de dag dat je ze in de koffiefilter oid stopt en niet wanneer je de al gekiemde zaadjes de grond gaat stoppen. Ik ga morgen dus maar beginnen! (tenzij iemand nog gaat antwoorden dat het anders is )
Geplaatst: 18 januari 20169 j Op 1/1 toegepast op peperzaden.Dit is de eerste keer dat ik deze techniek toepas. Vorig jaar met de zelfde zaden die een jaar minder oud waren nog geen 30% uitkomst na weken prutsen met aarde. Nu zie ik de zaden kiemen. Ze kiemen werkelijk soort per soort. 1/1 tussen vochtig keukenpapier in gripzakjes. Zakjes in propagator. Na 5 dagen Begonnen de eerste zaden te kiemen.Fresno Yellow 5 dagen 3 gezaaid 3 gekiemd 3 plantjesCambai Rawit 7 dagen 2 gezaaid 2 gekiemd 2 plantjesMedusa 10 dagen 1 gezaaid 1 gekiemd 1 plantjesHot Portugal 13 dagen 2 gezaaid 2 gekiemd 2 plantjesBig Bomb 17 dagen 1 gezaaid 1 gekiemd ? plantjesMme Janette 17 dagen 1 gezaaid 1 gekiemd ? plantjesVan de 14 zaadjes die ik voorkiemde zijn er dus ondertussen 10 gekiemd. De zaden worden dan in aarde geplant. Afdekken met vermiculiet, labelen, bevochtigen en weer in de propagator. Het duurt 3 tot 5 dagen voor je de plantjes ziet opkomen.Hoe her er voor staat op 18/1. 18 januari 20169 j aangepast door Gast
Geplaatst: 18 januari 20169 j Wat ik mij nu afvraag is "Wanneer moet je de plantjes beginnen bemesten?".
Geplaatst: 18 januari 20169 j Bemesten ? Voorlopig echt nog niet hoor. Zijn ze groot genoeg dat je de plantjes gaat overpotten in maatje groter en met potgrond, hebben ze ook daar voorlopig genoeg aan. Groeien ze door en gaan ze weer in een maatje groter enz. Pas tegen de tijd dat ze de definitieve maat pot bereiken kun je eens gaan denken aan mesten. Zijn ook zat andere topic over trouwens hoor. Zie daar ook maar even.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.