Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Wat voor plaag op perzikstam?

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo allemaal,

 

er zitten allemaal soort eitjes/luizen op de takken van een perzikboom in mijn koude kas.

 

afgelopen zomer zaten ze er ook al.

 

weet iemand wat het is en wat ik er tegen kan doen?

4BFCB34D-FF8A-43B8-9342-0E675D4A62E8.jpeg

A4E6C718-5228-48E1-8786-BC81A5BB68C7.jpeg

Geplaatst:

Probeer ze gewoon weg te wrijven (met een handschoen aan). Hele boom even langsgaan.  Een keer of 3 herhalen met enkele dagen tussenpoos. Waarschijnlijk ben je er dan van af. Anders dan verder kijken. Is niet makkelijk te voorkomen of bestrijden, Juist vanweg het harde schild. (Zag er vanmiddag een paar op een van mijn 2-jarige abrikozenzaailingen in de koude kas. Soms `heb`je ze gewoon op een plant) Maar nu kun je ze bovenstaande manier gemakkelijk wegkrijgen. Als er blad en groei is wordt dat lastiger.  

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Geplaatst:

Inderdaad schildluis en flink wat. Zoals eerder aangehaald eraf wrijven.

Maar dat het er zoveel zijn duid op een milieu probleem. Ikzelf heb ook zo'n plaag gehad in abrikozen. en veel minder op perzik. Oorzaak: mijn veelvuldig sproeien. En abrikozen kunnen slecht tegen vochtige atmosfeer. Sinds ik gestopt ben met veel sproeien is de plaag nagenoeg verdwenen.

 

En een boom kun je makkelijk  behandelen. Is trouwens typische plaag voor kas.

Meer dan 180 rassen abrikozen, perziken en amandelen te koop .

De kleinste met de grootste keuze.

http://www.windindewilgen.nl

Geplaatst:

@windindewilgen bedoel je met sproeien gewoon water geven? Hier is het dopluis probleem precies anders om, veel meer in perzik dan abrikoos. Zal ook nog wel soort afhankelijk zijn. 

Geplaatst:

In die tijd had ik ook nog komkommers en tomaten enz in de kas. Dus om de luchtvochtigheid te verhogen sproeide ik 2 x per dag. In kas kan het 48 C worden.

Perzik en abrikoos combi in kas met tom en kom is wel heel moeilijk. Perzi en abri is al wat moeilijk komt er nog meer bij.

 

Maar dat is ook het kas probleem. we combineren allerlei planten met verschillende eisen in een ruimte.

 

De perzik die er het meest last van had stond voor een tochtgat. Toeval?? Ras invloed? Ongetwijfeld.

Meer dan 180 rassen abrikozen, perziken en amandelen te koop .

De kleinste met de grootste keuze.

http://www.windindewilgen.nl

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor de reacties. Ze zijn er inderdaad vrij makkelijk af te vegen. Nu zijn ze ook soort van uitgedroogd of dood. In de zomer wordt het wel lekker slimey...

 

Het boompje staat onder een klaptafel. Inderdaad met tomaten en komkommer. In de zomer sproei ik ook twee keer per dag..

 

maar wellicht heb ik ook teveel stikstof in de vorm van stalmest gegeven. Ik zal het dit jaar eens proberen met alleen compost.

Geplaatst:
13 minuten geleden, ferdinand zei:

maar wellicht heb ik ook teveel stikstof in de vorm van stalmest gegeven. Ik zal het dit jaar eens proberen met alleen compost.

Oeioei....een fruitboom en dan zo intensief bemesten. Ik sta versteld....Hier wordt de bodem verzorgd...al ruim voor het planten een ruim plantgat met wat organische stof en wat mulch...aar niet jaarlijks en zeker geen stalmest. Alleen wat compost...aan rand boomcirkel.....eens per zoveel jaar en mulch met houthaksel en herfstblad als het zo uitkomt. Verder niks....geldt voor honderden fruitbomen en struiken. Een perzik is geen tomaat. Wat ik wil zeggen: Dit lijkt op doodknuffelen...veel te veel...overdone. 🤔

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Geplaatst:



Ze zijn er inderdaad vrij makkelijk af te vegen. Nu zijn ze ook soort van uitgedroogd of dood.


Als er wit poeder of pluis onder zit, moet je extra oppassen. Dat zijn dan de eitjes of babies. En die wil je ook weg hebben.
Geplaatst:

@windindewilgen hier ook van alles bij elkaar in de koude kas inclusief druiven. Eigenlijk vraagt dit om problemen maar je wil natuurlijk ook variatie. In de zomer word het dak wel altijd gekrijt anders heb je nog meer problemen met oa spint. Dit jaar heb ik voor het eerst enkele keren voor de bloei (momenteel bloeit de perzik en abrikoos al) met neemolie gespoten tegen de dopluis. Normaal zag ik de nieuwe dopluis rond deze tijd al groeien op de jonge takjes maar nu nog niets gezien. Hopelijk helpt de neemolie tegen de eerste ronde van de jonge dopluizen, we zullen het zien. 

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.