Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Zo, de voordeur sla ik gewoon over, ik kom lekker binnen via de achterdeur, zoals gebruikelijk is bij ons in 'den mooie Achterhoek' hihi

 

Ik ben nieuw op het forum en ga dit jaar voor het eerst aan de slag met een moestuin. Afgelopen jaren heb ik in mijn eigen tuin al wel wat groentes gekweekt (courgette, aubergine, tomaten en kruiden). Maar omdat ik ook erg van mijn tuin met bloemen houd heb ik daar dus te weinig plek voor moestuinieren. Daarom heb ik dit jaar een volkstuin gehuurd samen met mijn vader, de tuin is ong. 100 m2 groot. Foto's volgen, het is nu nog kaal en (helaas) afgedekt met een stuk landbouwplastic.

 

Wat we gaan verbouwen weet ik nog niet precies, maar ik zet in ieder geval mijn vierkante meterbak neer als kruidentuintje. Verder heb ik al zaden besteld om klimmende courgette, tomaten en aubergines te kweken. En venkel, sla, aardbeien enz. wil ik ook. Mijn vader is nog aan het neuzen wat hij allemaal wil, dus we gaan volgende week even om tafel daarover.

 

Groet, Esther

Geplaatst:

Welkom voor je het weet is je moestuin te klein, want je doet hier genoeg ideeën op voor allerlei soorten

Gisteren werd er paniek gezaaid, vandaag stond het al een meter hoog.

Geplaatst:

Hallo Esther. Je komt met de deur in huis vallen

 

Alvast veel succes en plezier met je moestuin. Leuk dat je het doet met je vader. Had hij al ervaring met een moestuin?

Good things come in small packages

Geplaatst:

goed volk komt achterom toch ?

ik ben ook begonnen samen met mijn vader, maar die haakte al snel af....

nu eet ie er alleen deels van

succes en ben benieuwd naar foto's !

kijk eens op mijn site www.jamenzo.nl

Geplaatst:

Mijn ouders hebben vroeger jarenlang moestuin aan huis gehad, ik ben er echt mee opgegroeid. Kan me nog goed herinneren dat we als kind 'moesten' meehelpen met boontjes doppen haha!

Ervaring genoeg dus, al willen we het nu wel meer op de biologische toer gaan doen. Dat is voor mij eigenlijk een van de belangrijkste drijfveren, weten wat je eet en budgetvriendelijke groente

 

Iemand ervaring met witte aardbeien? Ik zag ze op twitter voorbij komen en vraag me af of die moeilijker te kweken zijn dan de rode? Het lijkt me zo kwetsbaar dat witte op een of andere manier haha.

Geplaatst:

welkom ! en leuk ja, met foto's. We zijn benieuwd ( hoeft helemaal niet mooi te zijn )

Geplaatst:

Zo, mijn vader en ik hebben de zaden voor ons eerste jaar moestuinieren besteld.. Ben benieuwd! Dit is het geworden:

 

Aardbeien Ostara (plantjes)

Asters Pioenen

Baby Leaf Mix

Basilicum

Bieten

Boerenkool

Courgette Table Gold

Dille

Knolvenkel

Komkommer Moneta

Koolrabi

Munt

Muurbloemen

NZ Spinazie

Paksoi

Prei

Raapstelen

Radichio

Rucola

Snijbiet

Tomaat San Marzano

Zinnia

Zwart Duits sla

Aubergine mix Mediterranean

Bieten'Chioggia Guardsmark'

Courgette 'Long Green Trailing' (klimmende)

Wilde tomaten Mix

 

Een behoorlijke lijst al en eigenlijk wilde ik nog veel meer, maar mijn vader was bang dat we dan te weinig plek hebben. Dus we gaan eerst hier mee aan de gang en dan kijken we wel.. Wel wil ik nog een paar fruitstruiken, maar daar moet ik me nog verder in verdiepen.

Geplaatst:

Ik ga zo bezig met het zaaien van de eerste potjes voor in mijn kamerskasjes:

-tomaten (gele en rode cherry tomaatjes)

-paprika's (toch maar even bij de welkoop gescoord)

 

Ik zag trouwens bij de Lidl dat ze weer van die kweekkasjes met grond en zaden voor slechts 0,89 hadden. Misschien een tip voor de low budget moestuinier?? Er zijn niet alleen bloemzaden maar ook groente (o.a. komkommer, paprika, koolrabi en diverse kruiden).

Geplaatst:

Heb je ze wel afgedekt? Anders droogt de grond heel snel uit

 

Kan niet zo goed lezen wat je gezaaid hebt maar volgens mij ook al tomaat?

Is wel erg vroegnog hoor, paprika en pepers kan al prima mits je ze goed in het licht zet. En nu ook de temperatuur een beetje hoog hebt, want hier in de vensterbank loopt op de dag de temperatuur wel op als de zon erop staat maar als er geen zon is is het maar 8 graden. De verwarming staat daar uit speciaal voor m'n koolplantjes en zomerprei

 

Succes!

Geplaatst:

Haha ja ze staan afgedekt hoor, had de kap er alleen af vanwege de foto

 

Het zijn idd paprika's en tomaten, zoals in mijn vorige post stond vermeld. We zien het wel, als het niet wil, dan proberen we het later nog een keer.

 

Het kamerkasje staat in de vensterbank op het zuiden, de verwarming zit er recht onder en die zakt hooguit tot 18,5 graad ('s nachts). Dat zou warm genoeg moeten zijn denk ik?

Geplaatst:

Thanks Rantje!

 

Zit nu met smart te wachten op mijn aubergine-zaden van Vreeken.. Heb een mix besteld met allerlei soorten, ben erg benieuwd of het mij dit jaar wel zal lukken. Afgelopen jaar had ik een mooie aubergine-plant in mijn vierkante meterbak (in de achtertuin) en daar kwam een prima vrucht aan. Maar toen ik hem wilde gaan oogsten, bleek hij vanaf de achterkant compleet uitgehold en opgevreten door de slakken.. Zo jammer.. (maar wel hilarisch, heb de hele tijd niets in de gaten gehad, vanaf de voorkant zag je er niets aan haha).

Geplaatst:

Mijn aubergine gaf in oktober een vruchtje

 

Welke soorten zouden er in die mix moeten zitten?

 

Voor dit jaar heb ik natuurlijk de Fengyuan purple, de wedstrijd aubergine!

En de Kermit F1 en de Baby Belle F1, 2 kleinere soorten. Heb geen kas, en ze willen warmte dus ik dacht dat een klein vruchtje misschien wel sneler rijpt dan grotere

 

Zonde zeg dat de slakken hem even hebben voorgeproefd

 

Hopen op een goede zomer, komt het allemaal goed!

Geplaatst:

Geen idee, dit is wat er op de site staat:

 

015185 AUBERGINE 'Mediterranean Medley'

(Eng: Eggplant)

(Solanum melongena)

Ontdekkersmengsel van veel verschillende vormen en kleuren aubergines: paars, wit, groen, gestreept en rond, ovaal en langwerpig. Teelt op een beschut plekje buiten of (meer oogst) onder glas of plastic. Een gouden kans om in de Mediterrane keuken te experimenteren.

 

Kan van alles zijn dus haha! We zien het wel, ik vond het plaatje er zo leuk uit zien met al die verschillende soorten..

Geplaatst:

Wauw, ik ontdek net dat mijn gele cherry tomaatjes nu al gekiemd zijn en met hun kopjes boven het zand uitsteken.. Eentje is al best wel lang en neigt naar het licht zie ik.. Heb het potje dus maar even omgedraaid..

 

Poeh he, ik had niet verwacht dat het zoooo snel zou gaan!

Geplaatst:

Hm.. mijn kiemplantjes groeien wel erg snel.. is dat normaal? Ik draai ze steeds omdat ze naar het licht groeien, maar moet ik die plantjes nu een andere plek geven om te voorkomen dat ze doorschieten en omvallen?

 

Ze zien er nu zo uit:

kiemplantjes.jpg

 

 

Overigens zag ik zojuist dat ook mijn Tiny Tims al boven de grond uitkomen, whoehoe! Poeh he, dat gaat wel erg snel en gemakkelijk, had ik niet verwacht. Ze staan er nog net geen week

×
×
  • Nieuwe aanmaken...