Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst: (aangepast)

Foto om het verschil te laten zien tussen zaailingen die van 40 tray naar deep28 zijn gegaan en naar 2 liter potten. Die van 2 liter potten zijn de bladeren 2x zo groot en een stuk verder gevorderd deze week gaan ze allemaal naar de tunnel, zie ook foto van het wortelgestel van de 2 liter pot heel mooi doorworteld.

20240512_110745.jpg

20240512_110730.jpg

20240512_125240.jpg

aangepast door Kevins Moestuin
Foto wortelsysteem toegevoegd.
  • Like 3
  • 1 maand later ...
Geplaatst: (aangepast)

De bella f1 plant groeide in het begin goed maar de afgelopen 2 weken eigenlijk helemaal niet meer, ook enkele komkommers vallen af, de blad randen vergelen daarvoor extra kalium gegeven maar op dit moment lijkt niks te helpen, vermoed dat het komt door de lage temperaturen en weinig zon uren zou het beter zijn als ik alle komkommers nu pluk de meeste zijn nu of heel klein of 20cm ze zouden 35-40 cm worden ? 

17183553160197910508429536788056.jpg

17183554724404742097078137701236.jpg

17183554884649166593301687812791.jpg

aangepast door Kevins Moestuin
  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Update van de drie soorten komkommers:

 

1. Snackkomkommer Salamandra F1: maakt heel makkelijk vruchtjes aan dus die heb ik nu op de eerste oksels allemaal weggedaan want de plant is pas een cm of 35-40 groot. Even aan een stokje omhoog geleid en hopelijk gaat de vaart er nu mooi in komen.

2. Bella F1: Staat goed te groeien, al wat langer dan de snackkomkommer en de eerste vruchtjes zijn niet bevrucht. Op zich niet erg, zolang ze nu maar goed gaat groeien en midden in de zomer ons wel op oogst gaat trakteren. 😄

3. Luffa: De twee plantjes zijn in continue strijd met de slakken. Eentje is inmiddels wel behoorlijk hoog, maar heeft nog geen 10 blaadjes. 😩 De andere komt nog niet boven de werkbank en moet ‘t hebben van een zijscheut want de top is kapot gevreten. Gezien het lange groeiseizoen wat ze nodig hebben betwijfel ik of er een luffa oogst in zit… 

Geplaatst:

Hier een slecht komkommerjaar. Alle zaailingen (gezaaid 26 april) opgegeten door slakken.

De herzaai 27 mei schoot ook niet op. Geen last van slakken meer, wel een heel trage groei.

Gisteren de Marketmore uitgeplant in een speciekuip:

20240704_Komkommer.jpg

 

 

Vorig jaar ging het een stuk beter met de Marketmore. Hieronder een foto van 12 juni 2023:

20230612_handjeskomkommer.jpg

 

Ik lig dus een maand achter t.o.v. eerdere jaren. 

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

  • 2 weeks later...
Geplaatst:

Pfffff….

Ik heb vandaag de kaneko (geloof ik) f1 buiten geplant. Ik heb een paar soorten f1 gezaaid dit jaar want ik moet en zal een lange komkommer oogsten die geen Sonja is. Daar had ik er na alle slakken uiteindelijk nog 3 van over en dat kaartje is natuurlijk onleesbaar na alle hoosbuien. Zoals bijna alle kaartjes overigens. Maar die 3 zijn natuurlijk toch weer van die achterlijke korte stompjes. Ik wil geen snackkomkommers. Ik wil gewoon een lange komkommer. Ik denk dat me dat in dit mensenleven niet is gegund.

Ik heb entclips een zakje entkomkommer onderkant besteld en volgend jaar ga ik er weer voor. Dan maar pogen tot enten en kijken of dat soelaas biedt. Ik weet niet hoe veel jaar ik dit zaaien en falen nog vol hou. Iets met een ezel en te vaak stoten veel te vaak

  • Like 3
Geplaatst: (aangepast)

@Mellie het enten gaat helaas niet helpen tegen de naaktslakken, ik zou echter willen van wel 😀. Ik wou ze dit weekend hier dus ook opnieuw zaaien voor latere oogst, maar blijkbaar heb ik het zakje waarschijnlijk mislegd en het is niet meer te vinden. Dus het wordt  nieuw zaad kopen en voor komend weekend, welke f1's had jij gezaaid ?

aangepast door redzebra
Geplaatst:

@redzebra Ik heb iets met Johanna en nog een Duits ras en die kaneko f1 die hierboven staat. Ik heb entclips tegen slakken ik heb echt net mijn zaden opgeruimd, dus ga ze later weer erbij pakken welke ik had. Heel veel soorten inmiddels. Ik denk dat ik het meeste geld uitgeef aan komkommer zaden zonder er ooit wat van terug te zien.

@kevins moestuintje mooie komkommers. Ik juich ze toe als boer met kiespijn

  • Like 2
Geplaatst:
Op 15-7-2024 om 21:04, Mellie zei:

Ik denk dat ik het meeste geld uitgeef aan komkommer zaden zonder er ooit wat van terug te zien.

Tja, hier is het anders. Ik geef eens per drie jaar € 0,90 uit (zakje Marketmore, ca. 70 zaden, vollegronds-komkommer).

Dit seizoen zit het - voor het eerst- een beetje tegen: de eerste zaaisels zijn opgevreten door de slakken.

Maar nu (herzaai pas op 19 mei, nog geen 2 maanden geleden) lijkt alles weer goed te komen. Ze groeien goed, ik heb de eerste beginnende vruchten al gespot:

20240716_komkommer.jpg

^ De stokjes kunnen nu wel weg, ze hebben hun handjes al om het gaas gedraaid.

(Helemaal links trouwens: snijselderij. Eerste zaai was ook helemaal opgevreten door de slakken. Komt nu ook wel goed, het is toch nog geen erwtensoepweer.)

  • Like 3

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

Geplaatst:

De jonge vruchtjes van de Yamato komkommer zijn nog heel dun, maar wel al lang.

IMG_20240717_154048528_PORTRAIT2.thumb.jpg.6bf3a8aef27e298ecb2ad8c64025b610.jpg

Afgelopen weekend de eerste geplukt, die had ongeveer de lengte van een winkelkomkommer, maar dan dunner. Was lekker. Komend weekend de plant maar wat uitdunnen want die knapt bijna de tunnelkas uit. Ook Moneta en Beth Alpha komen nu op gang. Het wordt komkommertijd 😁

  • Like 2
Geplaatst:

Al 2 seizoenen heb ik de komkommer Bella F1 in de kas en die bevalt goed. Maakt alleen vrouwelijk bloemen en zet vruchten zonder bestuiving. De productie is goed en de smaak ook.

 

 

Geplaatst:

@Roland ik heb ook de bella f1 dit jaar, smaak en productie bevallen beiden erg goed wat een heerlijke komkommer smaak zeg heb deze aan vrienden laten proeven en die waren direct verkocht wisten niet dat een komkommer zo kon smaken. 

 

Had alleen in het begin van het seizoen wel wat problemen planten produceerde niet meer en de vrucht beginsels droogde in, toen alles eraf gehaald en de plant is toen verder gaan groeien, weer gezonde bladeren nu en volop productie.

Geplaatst:

Ik heb nóg meer zaden besteld… benieuwd of het ooit gaat lukken.

2504a4bb0966ee835ae9fcea1f6593d6.png


Volgend jaar ook bella f1 en paska f1.
Ik hoop dat de slakken ze met rust gaan laten!

  • Like 3
Geplaatst:
@Melliedenk dat ik er overheen gelezen heb, maar waarom zijn de komkommers zo'n uitdaging voor je?

Omdat elke komkommer die ik zaai, als die de slakken overleefd, zo’n klein prutding wordt. Alleen Sonja werd lang en die vond ik niet lekker. De slakken hebben er een handje van de rassen met lange komkommers als eerste op te eten. Die zijn toch lekkerder denk ik. En vorig jaar had ik op de planten die ik met hand en tand had verdedigd, enkel mannelijke bloemen op de komkommer en cucurbitea. Dus ook geen komkommer. Het blijft een uitdaging elke x.
Dat hele moestuinieren is stiekem eigenlijk helemaal niets voor mij. Niks doet het.
Geplaatst:

Ik heb gister de 1e 2 kleine komkommers geoogst. Dit is een oudere soort met stekels. Mijn zoon vind die zo lekker! 

Ik ben heel blij met mijn komkommer plantjes. Ondanks de slakken doen ze het goed. Ben er geloof ik maar 1 of 2 verloren. 

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...