Geplaatst: 7 september7 Sep 10 minuten geleden, acpronk zei:heb je een paardNee joh een little pony 😉Of eigenlijk is ie niet meer zo little. Ik draag mijn haar gewoonlijk niet lang maar ik heb een soortement van weddenschap of noem het belofte gedaan om voorlopig niet te knippen. Ook het voorhoofdshaar dus niet.Toen kwam dat dus met die spin, net uit bed en dat haar hangt daar maar voor mijn ogen en kriebelt dus ik duw het opzij zakt inene vanuit het haar die dikke spin 🕷️ dus zo van mijn neus af..abseilen zeg maar.Brrrr inderdaad Jootje 7 september7 Sep aangepast door appelvrouw
Geplaatst: 12 september12 Sep Eitjes, denk ik. In de kas op peperplantenblad. Voorkomende insecten zijn vooral wantsen en krekel/sprinkhaan.Iemand?
Geplaatst: 12 september12 Sep Eitjes zijn toch meestal wat gladder gevormd? Of poepjes? Maar Ik denk dat er een insect zich aan het verpoppen is, of zijn ze daar te klein voor? Kijk mijn slaapkamer trilspin heeft de eitjes al niet meer in haar bek maar nu in twee poten. Wat een geduld. Wanneer de kleintjes uitkomen is de vraag het bolletje wordt wel iets bobbeliger.
Geplaatst: 12 september12 Sep Wij kwamen dit tegen op een jonge appelboom:Er zijn al eitjes uitgekomen/leeggeroofd?
Geplaatst: 12 september12 Sep Even door de zoeker gehaald omdat het er zo intrigerend uitziet. Het is het nest van de Plakker, een nachtvlinder. De vlinder dekt haar eitjes af met haren van haar achterlijf. De rupsen zijn ook heel harig. Misschien zie je ze binnenkort. Bijzonder hoor!
Geplaatst: 12 september12 Sep Het is echt een raar dicht vachtje zo op die boom. Van 2 bij zo'n 4 cm! Ik ga er eens wat meer over lezen, over die plakker.
Geplaatst: 14 september14 Sep Ik stond op een plek wat te doen, gewoon op het pad bij de sloot. Op een gegeven moment vlogen er enkele wespen rond me. Keek ik eens naast me, denk wel een stuk of 10 wespen rond me zwermen. Kijk ik achter me, vliegen er veel wespen af en aan uit de grond, tussen het pad en de sloot. Een wespennest op nog geen 50cm bij me vandaan. Gelukkig niet gestoken.Mijn vader zat eens een ruime meter van een wespennest vandaan, maar wel op de aanvliegroute, hij deed niets maar werd toen wel gestoken terwijl hij in de vijver bezig was.
Geplaatst: 16 september16 Sep Zojuist schrok ik van deze hele grote nachtvlinder die net naast de achterdeur binnen zit. Het blijkt één van de grootste nachtvlinders (spinneruilen) in Nederland te zijn: Zwart weeskind heet hij.
Geplaatst: 17 september17 Sep Ja die zijn best groot he. Hij of zij (dt weet ik niet) zat afgelopen dagen op mijn achterdeur, maar dan wel aan de buitenkant.
Geplaatst: 17 september17 Sep Nog even over spinnen, in de doos met potten in de trapkast. Echt wel een dikkerd in een van de potten. Die is naar buiten gebonjourd. En heeft iemand een idee wat het kleine rondje is in het groene cirkeltje? Dat zat tamelijk stevig op de bodem van de pot geplakt. Eitjes misschien maar niet van de spin.
Geplaatst: 17 september17 Sep @appelvrouw Dit is wel een heel meewerkend exemplaar, dat hij uit zichzelf al in een potje ging zitten 👍.Geen idee trouwens wat het rondje is.
Geplaatst: 55 minuten geleden55 min Het feit dat het grootste deel van de vijgen hier aan het afrijpen is, zorgt voor een feestmaal voor diverse insecten. Ook deze dame doet zich tegoed. Gezien het formaat vermoed ik een koningin. Haar kopje zit helemaal in de vijg. Echt een enorm exemplaar. Ze is uren in de weer geweest. Gelukkig is het een Europese. De Aziatische heb ik hier in de tuin nog nooit gezien.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.