Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Aardbei stekken in bekertjes [Tip]

Featured Replies

Geplaatst:

Ik wou m'n aardbeien uitlopers direct in bakjes stekken.. maar ingraven hielp niet: dan schoot hij er weer uit..

Dus ik bedacht dit hier onder, wie weet handig om te delen.

 

1. Knip 2 gleufjes in een wegwerp bekertje.

dsc0782526351341146589.JPG

 

2. Maak gaatjes in het bekertje. Gaat simpel met bijv. een priem!

dsc0782612001341146621.JPG

 

3. Vul het bekertje met aarde. Druk dit niet aan! of niet te hard.. door de gleufjes scheurt het bekertje snel.

dsc0782722461341146665.JPG

 

4. Leg de stek er in

dsc0782877591341146699.JPG

dsc0782928171341146730.JPG

dsc0783027031341146765.JPG

 

5. Nog wat aarde er over en het in elkaar laten zakken d.m.v. water.

dsc0782248141341146517.JPG

dsc0781989001341146484.JPG

 

6. Klaar!

dsc0783284071341146804.JPG

 

Pas inderdaad op dat het hart van het plantje niet (te diep) ingegraven word. De aarde zal inzakken door water, maar let er even op dat het hart sowieso niet non-stop begraven blijft.

Geplaatst:

Ja. Best handig bedacht zeg ! Ik heb zelf net deze dagen potjes onder de uitlopers gezet. Wel met het verschil dat ik na de eerste uitloper, ik alles wegknip. Dus niet laat dóór-uitlopen. 1 wortelende stek per uitloper leek mij voldoende ( 3 - 4 uitlopers per plant dan weer, de rest knip ik ook weg )

Geplaatst:

Mooi gevonden , maar het kan simpelder /vlotter. Zeker als je er veel moet doen .

Ik neem die zwarte potjes zoals op je eerste foto.

Zet er 24 in een bak

gooi er een schop of 3 aarde op , alle potjes zijn dan mooi vol.

Ik zet de potjes 1 per 1 onder een uitloper , en duw een krammetje over het steeltje , dan blijven ze mooi zitten.

Deze middag 200 gedaan op 1 uur tijd.

Geplaatst:

inderdaad, wel met een krammetje ja. en wat water geven. En vooral de potjes niet laten uitdrogen. Zou ong 1 , max 2 weken moeten duren denk ik. Ik heb dit jaar veeel veeel nwe aardbeienplanten.

Geplaatst:

Ik heb altijd ruzie met potjes en krammejtes. Ik vind bekertjesoplossing super! Ik denk dat ik dit ook bij mijn braam ga toepassen. Maar dan natuurlijk met een grote zwarte pot met daarin inkepingen gemaakt.

Geplaatst:

een hele goede tip

ga ik ook doen!

niet dat ik zoveeeeeeel jonge scheuten al heb

kiezen voor helpende handen is delen in de praktijk!

http://guppedup.blogspot.nl/

Geplaatst:

Ik doe het met paperclipsen, grote, in potje of rechtsstreeks in de aarde, afhankelijk van tijd. Op de foto ( sorry voor de voeten ) moeder ananas-aardbei met al 22 nakomelingen. Niet dat ze zo de moeite waard zijn, wel omdat het leuk is om te zien groeien .

img012849741341169306.JPG

Geplaatst:

Ik vind het een hartstikke handige oplossing. Ik ga me er ook maar eens aan wagen geloof ik.

Niet meer actief. Graag contact via mail of fb.

Geplaatst:

Ik heb achter de ananas-aardbei ook potjes met aarde neer gezet. Daar mogen ze zich zelf in planten. Heb al 1 potje bezet.

Good things come in small packages

  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Hoe lang duurt het voordat de stekken wortels krijgen en je ze van de moederplant kan losknippen?

 

Bericht oorspronkelijk geplaatst door gebruiker: Roos. Door een databasecrash zijn alle registraties in de periode van 29 juli tot en met 14 augustus verloren gegaan. Registreer aub opnieuw hier: ucp.php?mode=register Alvast bedankt

Geplaatst:

ongeveer 1 week

Geplaatst:

En laten jullie ze dan het gehele najaar in die bekertjes staan, of planten jullie ze alsnog uit zodra ze een beetje gewortelt zijn?

Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!

Geplaatst:

1x dragende aarbeien plant ik altijd voor 15 augustus uit.

Voor doordragers maar het niets uit denk ik .

Zeluf doen! Nooit uit de koppigheidsfase gekomen gelukkig!

Geplaatst:
  • Auteur

Hier zit het bekertje na 1 maand al vol met wortels. Ik ga ze zeker dus nog verpotten naar een grotere pot. [ik plant ze niet uit, want ik hou ze in bakken ]

Geplaatst:

Kan je de stekken ook nog later verplanten of moet dit per se voor 15 augustus? En waarom? En hoe krijg je ze het best de winter door? Heb vandaag voor de zekerheid ook krammetjes gezet in de bakjes met aardbeistekken.

 

Probeer zaadjes te kweken in een kleine kweekbakje en minipotjes met kweekgrond. Vanavond ook nog een kratje aardbeien frambozen jam geweckt. Lijkt me zo gaaf om straks aardbeien uit eigen tuin te kunnen gebruiken...

 

Bericht oorspronkelijk geplaatst door gebruiker: Roos. Door een databasecrash zijn alle registraties in de periode van 29 juli tot en met 14 augustus verloren gegaan. Registreer aub opnieuw hier: ucp.php?mode=register Excuus voor het ongemak

Geplaatst:

zo ziet het er bij mij uit.

 

dscn484278081343905766.JPG

 

En zo de eerder genomen stekjes, inmiddels aan het oppotten in een maatje groter ( de eerste stekjes van 3 weken terug)

 

dscn483848191343906672.JPG

Geplaatst:

Ja, leuk bedacht!

Ik ga echter veel groffer te werk, met tot nu toe altijd een 100% goed resultaat.

Ik pak een stektray en vul die met kleine potjes met aarde/potgrond.

Loop naar waar mijn aardbeien staan en knip er gewoon de uitlopers weg die al blad vormen.

Deze druk ik iets in de modder en na een goede week hebben ze allemaal al een mooi wortel gestel.

Heb op deze manier nu al 48 ananasaardbei stekken en 120 ostara stekken gemaakt die allemaal aanslaan.

http://www.buitenthuis.blogspot.com

Rien de plus simple, ni de plus beau, qu'un potager.

( St. Ignatus 1491-1556 )

Geplaatst:

heey,

even een vraagje je zegt ik knip gewoon de uitlopers weg mijn vraag is hoe ver en hoe groto zijn die dan al ontwikkeld en ehbben ze dan al worteltjes? aangezien ze dan meschien dood gaan als je ze dan al afknipt en niet eerst laat wortelen?? (een vraag apart hoe lang duurt het voordat ze goed geworteld zijn als je de uitloper op een bak met grond legt en waneer kan je ze dan afknippen?)

Geplaatst:

ligt aan van alles, maar de uitloper welke eenmaal wortels heeft, en je in een bekertje stopt ( nog niet afgeknipt ) neemt 1 a 2 weken om behoorlijk te wortelen. Ligt wel aan de vochttoestand van de grond waarin ze wortelen.

 

Als ik mijn stekken afknip ( ik zet er labels bij, welk soortje het is , en dan staat op dat labeltje ook de datum van vastpinnen op de aarde ) dan komen de wortels er onder het potje uit. ( zeg 2 weken )

Dan kan het zijn als de dag warm en zonnig is , dat het aardbeienplantje nu onafhankelijk van de moederplant 'instort' ; blad gaat slap hangen. Ik zet die stekjes een dag uit de zon, en geef ze wat extra water.

de dag erna mogen ze een halve dag zon, en de dag daarna gaan ze bij de anderen: volle zon. Een week later pot ik ze over in grotere potten ( ik heb de nieuwe bedden nog niet klaar )

 

Dit verhaal lijkt een hoop getuttel. ( en is het ook , maar ik vind dat leuk ) en inderdaad kan het veel simpeler. Maar stekken afknippen zonder wortels zou ik niet doen. stekken afknippen met wrtels maar daarna 'bloot' oppotten, kan wel, maar zou ik ze zeker uit de zon houden, of beter nog , wat blad wegnemen. Goed wateren. Op warme dagen wel 2x

Zijn het echt goed gewortelde uitlopers, kan je ze met wat aarde als zelfstandige planten overplaatsen. Ik zelf hou van oppotten eerst. Maar hoeft niet.

Nu op nieuwe bedden geplaatste planten zijn lekker gegroeid en staan vast op de bedden voor de winter en het volgende seizoen.

Geplaatst:

oke bedankt voor je antwoorden..

nu heb ik nog een vraagje wat is oppotten??

ik ben nog maar een beginner in moestuin enz... en dit is me eerste jaar dus ik weet er nog maar zeer weinig van sorry voor de vele vragen.

 

groetjes,

 

Snowie

Geplaatst:

oppotten , potten, overpotten = in pot zetten. Kunnen kleine potjes zijn ( of ( on-topic ) bekertjes ) of grotere potten. Neem ik kleine potjes, vind ik het prettig werken daarna nog 1x over te potten in een maatje groter pot. Maar dat hoeft allemaal niet hoor. De stekjes kunnen ook gelijk in de aarde in de tuin. Het is maar wat je fijn vindt werken. Ik heb zelf graag meer controle over de plant, selecteer graag de besten enz enz. Zoals jij wil.

 

oppotten is dus iets in pot zetten. Overpotten is dus iets vanuit een pot overzetten in een maat grotere pot.

Geplaatst:

bedankt weer

 

owja ik heb 1 uitloper vandaag afgeknipt stond 1 week in een potje.. was al wel geworteld nog niet super veel maar hoelang duurt het normaal voor dat ze goed geworteld zijn?? en ik heb deze gelijk geplant in de volle grond maar wat me opviel is dat de bladeren naar elkaar toe gingen krimpen en slap gingen hangen was dit erop dat die dood gaat??

Geplaatst:

Snowie je zult toch zelf moeten aankijken hoe lang het duurt. Daar valt niet heel veel over te zeggen namelijk (al is het in dit topic al wel een paar keer gezegd...) Als de stek in een potje staat, dan kan je makkelijk kijken of er al wortels onderuit het potje komen.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.