-
-
Babbeltuin
Nou bij deze dan, ik was nog niet zover op 't forum Langzaam aan alles weer aan 't doorspitten dat kost tijd en vanmorgen voor het eerst weer serieus op de tuin gewerkt en helaas gaat dat nog heel veel meer tijd kosten! Maar goed vanmorgen alweer 7 bedden helemaal schoon gemaakt en strak geharkt, vanmiddag denk ik alvast een dikke laag compost en champost erop, maak de boel gelijk maar winterklaar. Kan ik volgend jaar weer met frisse moed beginnen. Of Hansm hier in de babbeltuin komt vraag ik me af Bit, maar misschien maakt die voor mij een uitzondering
-
Het moestuinforum, is dat kwalitatief minder geworden?
Dank jullie voor de welkomterugwoorden, ik had natuurlijk wel eerst moeten checken of Jorieke nog van de partij was voordat ik weer reageerde, ach so be it Bij mij is de komkommertijd wel voorbij, 2 stuks geoogst dit jaar!! Dat was op wat tomaten, courgettes en mais na ook het enige dit jaar, moest even het moestuinieren en het forum op een zijspoor zetten om alles weer op de rit te krijgen. Dat is gelukt zover, dus mijn hoofd is langzaam weer klaar voor hobby's! Zit nu nog een beetje er tegen aan te hikken om weer op de tuin te beginnen, heb er kei veel zin in weer, maar na een topzomer voor onkruid en vrij weinig arbeid, weten jullie wel hoe het er uitziet! Maar de belangrijkste dingen eerst: Hansm waar zit je? Ik had weer blauwe maiskolven vanuit je rode zelf geoogste maiskorrels!!!
-
Het moestuinforum, is dat kwalitatief minder geworden?
Tadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Slimme gans
Zoek eens op zwarte zwaan of zwarthals zwaan, misschien bedoel je die.
- Ui en preiplantjes
-
Bemesten van zaailingen
Helemaal mee eens, voldoet ruimschoots in de meeste gevallen. Echter....champignonmest vind ik niet onder mest vallen, de champignons hebben de meeste voeding al verbruikt, wat er eventueel nog in zit is in ieder geval niet voldoende. Champost moet je meer zien als grondverbeteraar.
-
Ravioli vulling
spinazie(wel heel goed uit laten lekken).ricotta en (zelfgevangen) rivierkreeftjes....Jammie!
- Berkensap
-
Krulziekte bij perzik
Tevredenheid is een groot goed
-
Wanneer kool plantjes en ijsbergsla planten?
Precies, maar ik verspeen ze dan nog wel een keer in nieuwe potgrond, vooral die koolplantjes hebben die nieuwe voeding wel nodig om tot die 10/15 cm te komen.
-
Koolkragen maken
Tja dat weet ik niet zeker natuurlijk, niet merkbaar in ieder geval. Daarnaast is asfaltpapier alleen van natuurlijke materialen gemaakt, dus als het afgeeft kan het niet veel kwaad denk ik. Het bestaat grotendeels uit steen/zand met als bindmiddel bitumen (uit aardolie). Het wordt ook wel als bodem in meren gebruikt, dus mag ik hopen dat het geen kwaad kan voor het milieu.
-
Zaai zaad zaden - informatie (zadencarrousel of -envelop)
Om heel eerlijk te zijn, ik heb geen idee! Zijn afkomstig van de schooltuin van mijn vriendin,(je bedoelde die zaden in dat witte papiertje? ) ze heeft het na gevraagd aan die begeleider, maar zij heeft geen idee wat voor ras het is. (ze zijn dus uit een pompoen gepeuterd en niet gekocht!)
- Komkommers toppen en weghalen zijscheuten?
- Komkommers langs draad leiden in de kas
- Komkommer dilemma!