Alles dat geplaatst werd door Dahli
-
Insecten: Foto's, verhalen en identificatie.
Deze enorme hommel liep totaal gedesoriënteerd op het terras. Ik heb hem op een blad gezet en tussen wat planten. Ik vond het zielig. Ik weet niet of dit een jonge koningin is die mogelijk overwintert. Maar mocht dat zo zijn, dan heeft ze nu in ieder geval een wat fijnere plek en eventueel de mogelijkheid om ondergronds te gaan.
-
Foto's van: je oogst
Er hangen nog best veel rijpe vijgen in de boom. Hier kon ik bij. Morgen aan man vragen of hij even op een ladder wil. En weer wat pepers kunnen oogsten. De Stockli draait weer met wat er nog in de ijskast lag. Deze daarvoor in de plaats en wat in de vriezer. Die ligt aardig vol inmiddels zoals ook bij veel anderen hier. Het wordt een beetje een luxe probleem.
-
Getest; pompoenrecepten (uit magazines.)
@appelvrouw Hij was een kleine 2 kg (1810 gram). Niet in een bak gekweekt, maar in de volle grond op het Zuid-Westen. Het was helaas wel de enige vrucht aan die plant. Geen idee waarom eigenlijk. Hij stopte vrij vroeg met ranken en ging begin september al ten onder aan meeldauw. Toen heb ik deze ook geoogst. Maar ik vond het toch de moeite waard. Misschien nog een keer proberen, hij is wel erg lekker.
-
Getest; pompoenrecepten (uit magazines.)
Ah! Dat wil ik ook een keertje proberen, maar durfde dat nog net niet aan. Mijn ervaring is inderdaad ook: stomen of in de oven garen om te nattig te voorkomen. De Sweet mama is zeker ook notig (en zoet) van smaak, erg lekker in de gnocchi. Het is wel veel werk trouwens, maar als je dus direct een grote batch maakt en die invriest, ben je de volgende keren in een paar minuten klaar. Dat compenseert behoorlijk.
-
Getest; pompoenrecepten (uit magazines.)
@boonie f Ik denk dat dat met de soort pompoen te maken heeft. Die ik nu gebruikt heb, is wat bloemig na garing. Hij had daardoor de consistentie van aardappel. Daarom dacht ik dat hij voor deze verhouding ook geschikt zou zijn. Met de GGA is het nog even afwachten. Anders pas ik de verhoudingen aan van mijn basisrecept. Je voelt het vanzelf aan het deeg..
-
Wat heb je net gegeten, of ga je nog eten (uit eigen tuin) 2026
Pompoen-gnocchi van pompoen uet met gegrilde kip uit marinade van Mellies MM paprikapoeder. En een salade.
-
Getest; pompoenrecepten (uit magazines.)
Wat ging er mis dan @boonie f ?
-
Getest; pompoenrecepten (uit magazines.)
Beetje getwijfeld of onderstaande in dit topic thuis hoort of bij het zelf gemaakte pasta-topic. De meningen zijn er over verdeeld of gnocchi pasta zijn of dumplings. In dit recept overheerst de pompoen, dus daarom hier geplaatst. Niet uit een magazine overigens, maar van mijzelf als pompoenvariant op het alom bekende aardappel-gnocchi recept. Verhouding pompoen - aardappel 4:1. Pompoen gestoomd, aardappel gekookt. Af laten koelen. Op 500 gram groenten zo’n 100 tot 150 gram harde tarwebloem. Exacte hvh hangt af van de gebruikte bloem. En van de soort pompoen, de ene bevat meer vocht dan de andere. Daarom sowieso de pompoen stomen of garen in de oven, niet in water. 1 ei P & Z Tot soepel deeg vormen en half uurtje in de ijskast laten rusten. Tot pil vormen en in kussentjes snijden. 2 minuten koken in goed gezouten water. Ze zijn gaar als ze boven komen drijven. Als je de gnocchi daarna wil opbakken in bijvoorbeeld boter met salie of andere groene kruiden (peterselie, bieslook etc.), dan na het koken de gnocchi eerst helemaal terug koelen. Daarna pas opbakken en eventueel nog bestrooien met geraspte pecorino of parmezaan. Of andere pittige kaas. Alleen gekookt, als vervanger van pasta met aanvullende saus kan natuurlijk ook. Ik had een flinke batch gemaakt en wat ik vanavond niet gebruik, los rauw ingevroren. Daarna bij elkaar in diepvrieszak. Een volgende keer is het een kwestie van wat je nodig hebt bevroren in kokend water gooien en na 2 - 3 minuten zijn de gekookte gnocchi klaar. Makkelijk als je snel wil of moet. Dit keer gemaakt van een halve Sweet mama. De volgende batch wordt groen, van één van de GGA’s. De Sweet mama. De rauwe deegkussentjes. De gekookte kussentjes die aan het drogen zijn om vanavond op te bakken in boter met salie en peterselie (in dit geval).
-
Teeltwedstrijd 2026.. Sperzieboon Purple Queen
Gefeliciteerd @boonie f !
-
Wat heb je net gegeten, of ga je nog eten (uit eigen tuin) 2026
Lauwwarme salade met geroosterde Sweet mama uet (in miso en honing) uit de oven. Met botersla, pecan en geitenkaas. Erg ‘bloemige’ pompoen trouwens, na bereiding. Maar erg lekker notig van smaak.
-
Taart, gebak, koek, enz.
Italiaanse gevulde amandelkoekjes (glutenvrij), o.m. met zelf ingelegde groene vijgen op siroop uet.
-
Mellie’s moestuin in september
Wat een prachtige oogst(foto’s)! En wat fijn te zien dat het zo overvloedig is geworden na die toch wel rottige start. En de kleur van de kil biber menderes, die vlokken ook 😍. Echt heel mooi.
-
Het weer in 2026
Hier in het Midden van het land heeft het de afgelopen 2 dagen ook enorm veel geregend. Vandaag droog met een zonnetje. En ik las donderdag a.s. 20 graden 😳. Gek weer.
-
Vragen en antwoorden geruilde plantjes MTFDoktober 2026 Gou
@Nasuada Dat is een peachadew.
-
Pressure cannen
Lekker @woldistel . Ik denk dat het inmaaksap ook lekker zal zijn in een stoof of soepje.
-
Pompoenen 2026
@bonnie f Dank je wel Bonnie voor deze tip! Ik zag op een foto van Vreeken dat deze inderdaad propvol met zaden zitten. En ik las dat van deze Naked bear het vruchtvlees wél smakelijk is i.t.t. andere naaktzadigen, bijvoorbeeld in soep. Hij is dus ook nog eens tweezijdig te gebruiken. Dat vind ik namelijk een groot nadeel van andere naaktzadigen. Lange kweektijd en relatief weinig opbrengst met alleen die paar zaden. Ik heb nog een vraag m.b.t. deze Naked Bear: is deze sterk rankend? Dat zou namelijk een mooie bijkomstigheid zijn omdat ik ieder jaar met pompoenen een lelijke muur laat begroeien. Ik leid ze dus omhoog. En dan is het fijn als hij goed rankt.
-
Chayote of Labusian kweken.
Wat een hoopvol bericht @Tanja65 ! Ik wacht het zeker af, en anders heb ik gewoon een hele mooie plant gehad. Minstens zo waardevol.
-
Chayote of Labusian kweken.
De Chayote is hier uitgegroeid tot werkelijk een prachtige plant. En hij bloeit! Helaas pas sinds vandaag …. Te laat vrees ik. Ik laat hem zo lang mogelijk staan, maar de kans op een vrucht lijkt me nihil. Of er moet er eentje verstopt zitten tussen de pompoenbladeren. Heeft er iemand vruchten dit jaar?
-
Teeltwedstrijd 2024 Amaranthus caudatus gibbosus 'Dreadlocks
Goed idee! Ze staan nu te verpieteren in de regen. Morgen is het grotendeels droog en zijn ze hopelijk wat opgedroogd. Dan ga ik er ook eens een paar naar binnen halen.
-
Forum software update op 2 oktober 2026
@rorror Ik zag het zojuist. Vind het toch leuk om te zien 😊. Dank je wel voor die moeite.
-
Wegwijs op het forum / handleiding
@rorror Als aanvulling op Woldistel misschien: op de Ipad ziet het er zoals onderstaand uit. Dus ook gewoon de quote-button links onderin. En die button werkt ook meteen. Ik hoef niet 2 x te selecteren.
-
Wat heb je vandaag gekregen?
Ook hier vandaag de leukste post die er is, groene post. Je krijgt gewoon al zin in het volgende seizoen 😃. Dank je wel @jootje , heel erg blij mee!!!
-
Foto's van: je oogst
@Mellie Wat veel tomaten nog! En de Blended Lemon ook zo productief. Die ervaring heb ik hier ook, zaadjes kwamen uit jouw verse peper vorig jaar. Hele fijne peper vind ik.
-
Pompoenen 2026
@Petrasmoestuin Is dit op de foto hierboven de opbrengst aan zaden van 1 Gleisdorfer?
-
Drogen met Machine (bv Stockli)
Met een verse batch Peruviano heb ik een start gemaakt om zelf eens Pul biber te maken. Omdat ik deze niet al te heet wil hebben, ligt er ook een tray puntpaprika in de Stockli. Het wordt een melange dus. Nu nog even uitzoeken wanneer de druppels olie erop moeten. @Mellie Na de eerste droogronde toch? En dan nog even nadrogen en dan pas tot grove vlokken malen?