Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Dahli

Leden

Alles dat geplaatst werd door Dahli

  1. De bloemetjes gaan nu open in de choi sum. Tijd om de resterende planten te oogsten. Dit is het moment dat hij veel geoogst wordt en daarom ook ‘Chinese bloeiende kool’ in het Nederlands heet. Morgen haal ik ze eruit en staan ze op het menu.
  2. Heb je daar een reden voor @appelvrouw ? Dat ik iets over het hoofd zie? Honden kunnen er niet bij komen bij ons. Of gaat het over iets anders? Ik heb gelukkig nog niets geplukt 😉.
  3. Wat lijkt me dat lekker @jootje ! Het ziet er ook zo mooi goudgeel uit 😍. Ga dit topic eens teruglezen of het recept vindbaar is. Het stikt hier van de paardenbloemen aan de waterkant.
  4. Onder meer een hele grote salade met spinazie Viroflay. Hij begint met bloeien, dus die planten zijn geoogst. Was erg lekker trouwens.
  5. Wij zagen eergisteren een koningin Europese hoornaar in onze tuin. Ook solitair. Ze vloog bij ons rond, landde op de grond, scharrelde rond en verdween daarna richting buren. Indrukwekkend groot. Na het bekomen van toch wel schrik van zo’n groot insect zie je hoe mooi ze eigenlijk is.
  6. Dahli reageerde op Henk.'s topic in Huiskamer
    Multi inzetbaar, het kapje van de Action-zadenrol. Mijn zadenrollen hebben het kapje inmiddels niet meer nodig dus nu staan ze ‘s nachts buiten over in dit geval de slangenradijszaailingen. Ter bescherming tegen eventuele slakken.
  7. Een paar komkommer Dragons egg zaden hadden worteltjes in de deno, dus die heb ik in potjes met aarde geplant. Verder de cadeau-dahlia’s van Mellie zojuist in water gelegd zodat ze zich een nachtje kunnen volzuigen met water. Morgen oppotten. Tenslotte een hele kweektafel ingezaaid met waterkers. Dit is de ‘natte bak’. Ergens eind juni zal die wel weer leeg zijn en kunnen de waterspinaziezaailingen er tegen die tijd in. Het zijn weer van die 😵‍💫😬😤minizaden, maar als je goed kijkt zie je overal bruine bolletjes liggen 🔎.
  8. Dahli reageerde op woldistel's topic in Groente
    Ik zou juist nu nog even een weekje wachten aangezien vanaf zondag de nachttemperaturen een stukje gaan dalen. In de loop van volgende week zit er weer een stijgende lijn in (in Midden Nederland). Zeker voor je pe/pa’s. Maar misschien dat juist andere meer ervaren tomaten kwekers met kas daarvoor een list hebben.
  9. Veel werk weer verricht zeg! Maar eer naar werk, het staat er allemaal prachtig bij!
  10. Ok, dank je! Daar ging het me om, de temperatuur. Ik zet ze voor nu dan voorlopig op een plek waar slakken niet zo makkelijk kunnen komen. Scheelt binnen weer ruimte. Ze gaan voorlopig toch nog even niet de volle grond in.
  11. Dahli reageerde op Arja's blog bericht in Arja's avontuur
    Oh Arja, als ik toch de ruimte had, die asperges…. Wat een heerlijk vooruitzicht! Dat snoeihoutpaadje is ook geweldig leuk zeg. En dan die heerlijke oogst al 😋.
  12. Even een topic van 9 jaar geleden naar boven gehaald. Ze worden blijkbaar niet veel gekweekt 😊. Het lijkt me voor mij ideaal omdat het mij niet lukt om normale radijs te kweken, maar wel dol op die smaak ben. Bovengrondse extra pittige radijzen zeg maar. En als ik de foto’s van hierboven van @Jorieke123 zie, vind ik het ook mooie planten. Dat losse bossige met veel bloemetjes, niet zo strak uitgelijnd. Ik ben van plan er een stuk of 5 bij elkaar te zetten. Zondag jl. gezaaid en 3 dagen later stonden ze al boven. Is het mogelijk om ze nu al buiten in hun potjes te zetten trouwens? Weet jij dat misschien Jorieke?
  13. @Petrasmoestuin Ik moet even terugkomen op mijn post van hierboven. Bij de eerste choi-oogst heb ik een aantal planten net boven de kiembladeren geoogst en alhoewel ik dacht dat ze niet meer opnieuw zouden uitlopen, is dat toch gebeurd. Je kunt van 1 plant dus langer oogsten dan ik aanvankelijk dacht. Hieronder zie je zo’n uitlopertje.
  14. Dahli reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    Wat zul je een verschrikkelijke uren hebben doorgemaakt, maar ik moet zeggen dat ik het wel vreselijk (met de nadruk op vreselijk) geestig vind.
  15. Vandaag werd ik zo enorm verrast door een super lieve verrassing van @Mellie als hart onder de riem. Wat kun je daar als mens van opknappen 😊! Met alles ben ik even blij, maar dat ik nu de Melliaanse zelfgemaakte chilisaus kan proeven, is wel echt de kers op de taart! Dank je wel lieve Mellie!!
  16. Gesleept met mijn plantjes, ze staan nog steeds buiten. Tot een uur of 19 denk ik. Volgende week wordt het wat frisser dan gaan ze overdag weer in het portable kasje. De rest van de tuin water gegeven.
  17. Dahli reageerde op Jorg's topic in Babbeltuin
    Nu je de schutting zo laat zien @Petrasmoestuin snap ik dat je dit jaar nog even overslaat. Deze is wel heel brak 😳. Daar kun je inderdaad niets meer tegenaan laten groeien. Hopen dat de buren het in het najaar opknappen 🤞, dan heb je volgend seizoen een mooi stuk extra voor wat volle grond-teelt!
  18. Het is weer zover, de eerste clematis bloeit. Altijd zo blij mee!
  19. Mooi Jorieke, dat kippenhok in de olie! En die abrikozen al zo ver…. Alles staat er eigenlijk heel erg mooi bij, maar die dovenetels stelen echt wel de show 😍.
  20. Dahli reageerde op Jorg's topic in Babbeltuin
    Als dat het geval is, dan zal dat straks als er een nieuwe schutting staat ook nog zo zijn, toch? Ik snap niet zo goed wat dan je oorspronkelijke plan was. De schutting zal vanaf de kant van de buren worden neergezet. Stel dat dat al gebeurd was, dan had je er toch nog steeds niets tegenaan kunnen zetten omdat de rozen en andere bloemen die er van jullie kant tegenaan staan nog steeds heel groot uitgroeien zoals je dat benoemt? Nou ja, het is ook geen wereldprobleem 😉.
  21. Dahli reageerde op Guus D's topic in Babbeltuin
    Ja 🙁.
  22. Dahli reageerde op Guus D's topic in Babbeltuin
    Ohhhh, die Thomas Edison is prachtig @Tanja65 . Die had ik in 2023. Zo’n mooie kleur. Daar ga je blij van worden, dat weet ik zeker!
  23. Dahli reageerde op Jorg's topic in Babbeltuin
    @Jorieke123 Ik snap dat je dat zegt, maar in dit geval is de pompoen een voorbeeld. Ikzelf heb op deze manier bijvoorbeeld wat extra tomaten kunnen kweken. En vorig jaar olijfkomkommer. Ik heb eigenlijk geen idee in wel topic dit thuis zou kunnen horen. Dus vandaar toch deze optie als antwoord op Petra’s klaag gegeven omdat de hoofdcategorie ‘Babbeltuin’ is. Soms wel eens lastig (voor mij dan) om te bepalen waar zoiets thuishoort.
  24. Dahli reageerde op Jorg's topic in Babbeltuin
    @Petrasmoestuin Ik ben ervan uit gegaan dat je vlak voor de klimop-schutting een stukje grond kunt vrijmaken. Een smalle strook waar je dan bijvoorbeeld een pompoenplant in zet. Over de grond kruipende klimop kun je makkelijk wegsnoeien. Dat zou ik wel eerst doen. Wel goed voeding geven. De achterliggende klimop wortelt immers dichtbij. Nog even een tip: mocht je dit gaan proberen, dan niet de vijgenbladpompoen daar neerzetten. Die rijpt veel langzamer dan bijvoorbeeld de kuri of butternut. Bovendien zijn de vruchten van een soort als kuri veel minder zwaar. De klimop-takken moeten de vruchten wel kunnen dragen natuurlijk. Bij vijgenbladpompoen gaat dat niet, die zijn echt te zwaar.
  25. @Petrasmoestuin Choi sum.

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.