Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Creatieve ideetjes?

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo Allemaal,

 

Voor school moeten we een eigenbedrijf starten dit jaar. We moeten dus ook een product bedenken, wat niet bepaald gemakkelijk is. We kregen dus de tip om te bedenken wat voor problemen we dagelijks tegenkomen en daar oplossingen voor te bedenken. Alleen is dat nog best lastig, vooral omdat we echt een nieuw iets moeten hebben, iets wat nog niet (veel) op de Nederlandse markt aanwezig is..

 

Ik vroeg me af, zijn er hier mensen die een probleem hebben en daar graag een oplossing voor zien? Of zijn er mensen die nog leuke product ideetjes weten? Het hoeft niet perse met de tuin te maken te hebben, het mag met alles te maken hebben.

 

Alvast bedankt voor het meedenken!

Geplaatst:
  • Auteur

Er bestaan van die bruine (?) bonen die bedrukt/gelasert zijn met een naam, woord of tekentje. Voorbeeld

 

Toen ik daar aan moest denken was mijn gedachte: zijn er niet interresantere zaden, die ook groot zijn, om zoiets mee te doen?

Geplaatst:

Een slakkenbestrijdingsbedrijfje?

Een automatische pruimenraper uitvinden?

Een bedrijf beginnen dat groente voor andere mensen inmaakt?

Een apparaat uitvinden dat stoplichten op groen doet springen ( en andere op rood )

 

Allemaal een beetje te ver gezocht zeker..ziehier de dagelijkse problemen van een Appelvrouw

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

de vergrijzing......

bedrijfje oprichten om oudere nog te kunnen laten moestuinieren

Kiezen voor helpende handen is delen in de praktijk!

Geplaatst:

Ik zou het zoeken in de groene energie-hoek......

 

( bijv.: al fietsend je accu opladen van je gsm)

 

 

of:

 

Anti crisis manual drukken ( hoe eet ik gratis uit mn eigen tuin) ....past lekker in deze tijd dus je loopt binnen een jaar binnen!!

Geplaatst:

Een box ( curver-box-formaat ) die composteert voor elke maat huishouden. Niet van die bakken die al bestaan, maar echt het volledige proces.

 

Een katten en poezen-verjaag-ding, niet gebaseerd op geluid ( zie dat topic ) want daar schijnen mensen ook last van te hebben.

 

Een pil die het een maand lang overbodig maakt je als man te moeten scheren. ( nee, géén hormonen behandeling nee )

Geplaatst:

Ik schrijf me in op die pil Bit!

Geplaatst:

Dennis al aan paddenstoelen gedacht ? dat is in mijn ogen je project.

Ik leg uit : Als je b.v. de blauwplaat stropharia bio zou kweken is er een grote afzet mogenlijk(tussen de 3 en 5 euro eindverkoop). Deze paddenstoel wordt weinig geteelt voor de markt. Om deze op grote schaal te kweken zonder gif e.d. zijn dan je o.a. grootste dagelijkse problemen. Als je deze paddenstoelen voor de niet biomarkt zou kweken is je handel zeer lastig op de markt te krijgen. Mensen weten niet wat het is en kopen het niet.

Maar een nog leukere is ook bio maar veel lastiger n.l. je kweekt in kleine doorzichtige bakjes van b.v. maiszetmeel i.p.v. plastic en daar dan in groeien paddenstoelen op een voedingsbodem. De truc is dan dat je als de bakjes gaan fruiten je deze in de omloop doet en in de winkel beginnen te groeien, dan kan de klant deze ook nog 12 of meer dagen bewaren/laten door groeien.

Stuur maar pb als je meer wil weten .

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel.

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt allemaal!

 

Paddestoelen, interresant.. Maar Paddestoelen zelf word lastig, voedsel mag niet. Misschien dat je kweekpakketen zou kunnen maken van soorten die nog niet als kweekpakket verkrijgbaar zijn, maar dat is wel lastig denk ik? + de kopers hebben natuurlijk weinig ervaring...dus of het praktisch is met lastigere soorten.. Wat denk jij Stan?

Geplaatst:

@Dennis, als voedsel niet mag paddenstoelen voor sier ? Elfenbankjes worden al wel als soort vervanging van een kamerplant aangeboden maar volgens mij niet in Nederland(weet ik niet zeker). Andere paddenstoelen gaat te lastig worden.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel.

Geplaatst:

Ik zou ook de groene golf meerijden (oftewel de energiehoek)!

 

Mijn vriend en ik hebben ons echt al 100x afgevraagd waarom onze hond geen stroom kan opwekken. Bijvoorbeeld met al dat rennen van haar en dat drukke speelgedrag. Hamstertjes kun je vrij simpel in zo'n rad laten rennen, net zoals mensen kunnen fietsen... voor honden is er vast ook wel iets te verzinnen toch?

Geplaatst:
Een slakkenbestrijdingsbedrijfje?
Jaaaaaaaaaaaa
Een apparaat uitvinden dat stoplichten op groen doet springen ( en andere op rood )
Dat hebben ze ooit in Groningen (Stad) gedaan. Een complete file voor het verkooppunt. Tsja: 1 april
Geplaatst:
  • Auteur

Drones die slakken uitschakelen Vanaf je computer of tablet een vliegtuigje besturen waarmee je de slakken bombardeerd..

 

Maar nee, het word waarschijnlijk iets inkopen waarmee je dingen gemakkelijk kan vinden. Een dingetje wat je aan je fiets, sleutels, brillenkoker, portomonee, etc. kan doen. Daarnaast heb je een dingetje waar je op een knopje kan drukken, waardoor het sensortje aan een bepaald object geluid maakt. Dus je hebt een soort afstandsbediening met o.a. knopje A: klik je op knopje A, dan gaat sensor A geluid maken.

 

Nog niet echt ergens gevonden op de Nederlandse markt. Vooral omdat je dit dan voor meerdere dingen dan alleen maar sleutels kan gebruiken.

 

Of het een top product is, hmm, dat weet ik niet.. Maarja, je moet iets

Geplaatst:

Met een APPje voor op je mobiel...!

Ik koop er één!!

Geplaatst:

een robo-onkruidschoffelmasjien, zoals die stofzuiger die zelf je huis doet of die grasmaaier

met onkruidherkenning graag...

 

een slakkenvanger: doet jonge slablaadjes na en vlak voor de slak hapt gaat er een slakkenvalluikje open

 

een scherpslijper voor schoffel en/of spa: als je de schoffel en/of spa erin zet wordt ie gescherpt

Geplaatst:

Een ketting systeem voor in de tuin. Een ketting die gespannen wordt over de lengte van de tuin, heen en weer beweegt en die in de breedte verplaatsbaar is. Stel je het voor als een fietsketting, maar dan een hele lange, de beide tandwielen aan de uiteinden van de tuin... En dan zo'n soort kabel:

 

kabel86991378634422.JPG

 

Bij het begin haak je je schoffel eraan, je hoeft nu alleen maar te sturen, de ketting trekt de schoffel door de tuin. Op de terugweg weer hetzelfde, je kunt nu baan voor baan schoffelen zonder zelf veel kracht uit te oefenen. Dan hang je er een cultivator aan die de grond mooi losmaakt. Jij stuurt, de ketting trekt de cultivator er in één keer door. Als je een baan gedaan hebt kun je de ketting opschuiven naar een volgende baan.

 

De aandrijving zou een bromfietsmotortje of elektromotor kunnen zijn, met vertraging zodat de ketting niet al te snel beweegt...

 

In het groot zou een boer zijn ploeg, frees, eg eraan kunnen hangen zonder met de trekker over het land te moeten rijden. De boer hoeft alleen mee te lopen om wat te sturen. De trekker zelf zou als aandrijving kunnen dienen, dus staat aan één kant van de ketting op het land.

 

Nog even nadenken over het verplaatsen in de breedte. Het geheel loopt langs een verankerde rail over de korte zijden. Een dunne, extra kabel loopt mee om de verplaatsing in breedterichting te regelen. Dus afhankelijk welke kant je de kabel op trekt, gaat de installatie naar links of rechts. Zo kun je aan beide zijden of waar dan ook het geheel verplaatsen.

Geplaatst:

dat klinkt echt verschrikkelijk omslachtig

Geplaatst:

Dat ís het ook. Als dat niet zo was, was het er allang geweest. Als je het eenmaal aangelegd hebt, is het gemak erg groot hoor!

 

Het is naar een idee van hoe een pont langs een kabel naar de overkant vaart. Op 't land is dit iets lastiger...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.