Geplaatst: 8 april 201510 j piggy, die 10 cm lijkt me ideaal voor die rootrainers - heb gezien dat er nog grotere bestaan maar dan zitten ze toch maar te dicht bij elkaar denk ik.
Geplaatst: 8 april 201510 j De "slim"rootrainers komen in rijen (boeken) van 5 cellen, 10 achter elkaar. De afstand tussen de planten van 2 rijen is dan 33 mm. Als de planten te groot worden dan plaats je een lege rij ertussen, zie de foto met paprika's van 6 april. De afstand tussen de rijen wordt dan 66 mm. Voor planten met groter wortelgestel (bv tomaat) gebruik ik een grotere maat: "deep"rootrainers (cellen: 4x3,5x12 cm, 175 cc)
Geplaatst: 8 april 201510 j Erg handig dus die rootrainers maar ze zijn van plastic gaan ze wel lang genoeg mee ?
Geplaatst: 8 april 201510 j Hangt ervan af hoe je ze behandeld. Ze zijn dun , ongeveer zoals de dunne P9 potjes, maar kunnen jaren meegaan. En moest er aan "ramp" gebeuren dan gewoon een nieuw "boek" ertussen. Stene potten hebben ook geen eeuwig leven.
Geplaatst: 8 april 201510 j Zo, die planten zien er goed uit! Peper bloeit hier ook nu, paprika doet het erg moeilijk. Snackpaprika zaad gewonnen sterven alle onderste takken van af, geen idee waarom. Tomaat en komkommer bloeien ook al. Alles over Venkel: van oorsprong venkelknol tot recept
Geplaatst: 8 april 201510 j dit is m'n White Diamond, begin januari gezaaidWhite Diamond paprikaatjeen hier een Sparkler, die kweek ik als verjaardagscadeau voor iemanddie was eind januari of begin februari gezaaid Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 8 april 201510 j Danku! Ik ga meteen de eerste paprika's(en koolrabi) in de serre zetten.Jammer dat ik geen plaats heb om ze af te harden. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 8 april 201510 j Hier enkele van mijn pepers :Jalapeno Mammoth :Habanero Red Savina :Pepecchia :Van deze weet ik nu even zo snel de naam niet meer : Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl
Geplaatst: 8 april 201510 j Dank je wel Itoero, dat is door het voeden(ik ga nog over op A&B dus ik hoop op woudreuzen dit seizoen). Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl
Geplaatst: 11 april 201510 j Als je met kunstlicht gaat werken, neem dan een daglicht lamp met lichttemperatuur van 6400 of 6500K. Andere lampen versnellen de groei niet noemenswaardig. Gebruik liefst een reflector zodat zoveel mogelijk licht op de plantjes komt. Als je begin januari zaait is dat echt wel nodig vanwege de donkere tijden. Zet ook een timer op de lamp zodat hij 16 uur per dag aan staat.
Geplaatst: 11 april 201510 j Dank je wel Itoero, dat is door het voeden(ik ga nog over op A&B dus ik hoop op woudreuzen dit seizoen). Mooi hoor. Ik hoop dat mijn A +B straks ook zulke mooie resultaten geeft. met groene groet, koolrabihttps://zolekkergezond.nl/
Geplaatst: 11 april 201510 j Nou ik ook... Heb ondertussen éindelijk alle ingrediënten en benodigdheden voor het aanmaken van de A+B in huis. De 5 liter tankjes hebben vooral lang geduurd... (A+B zending was vorig jaar al in huis).En de Rio gedemineraliseerd water moest van twee Jumbo's komen omdat ze niet genoeg in 1 vestiging hadden. Maar nu is alles er en kan het mengen en schudden beginnen.
Geplaatst: 18 april 201510 j Even een foto van hoe mijn peperplanten er nu bij staan: Ik heb ze gewoon in de vensterbank staan en als het mooi weer is dan gaan ze overdag even naarbuiten.om ze recht te laten groeien heb ik ze vast gebonden en ik heb ze voor de groei een beetje meststof gegeven. Ik vind dat ze er goed uitzien. Wat vinden jullie?
Geplaatst: 18 april 201510 j @Lambado, die gaan lekker Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl
Geplaatst: 18 april 201510 j Foto's 10 minuten geleden genomen. Helft is verspeend naar grote pot. Andere staan nog in de zaaibak te wachten op een bestemming.
Geplaatst: 21 april 201510 j Ook even een update.Ik hoop de grootste nog even binnen te kunnen houden.Zitten in pot van 13cm diameter, grootste zijn toch al zo'n 35 cm.ze hebben wel wat last van de warmte, in de veranda is het al rap boven de 30 graden met de zon van de laatste dagen. maar ze blijven groeien.Ze krijgen allemaal wekelijks een halve dosis Chili focus. Werkt heel goed denk ik!Ik heb sommige getopt (cfr andere topic). Ben benieuwd naar het verschil...edit: de foto's:
Geplaatst: 24 april 201510 j Eindelijk - de eerste bloemknoppen zijn een feit.Is het de bedoeling deze te verwijderen zodat de plant zich op het groeien kan richten?
Geplaatst: 24 april 201510 j Koen, je kan ze ook gewoon laten zitten. je planten zijn groot genoeg om pods te kunnen dragen(en als de plant er niet klaar voor is? vallen de bloemen of pods er zelf af). De planten gaan nu ook bijna naar buiten dus laten de meeste telers ze nu wel zitten . Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl
Geplaatst: 26 april 201510 j Mijn planten zal ik volgende week snoeien. En als het dan niet meer vriest gaan ze gelijk naar buiten.
Geplaatst: 26 april 201510 j Ook hier vorige week de eerste bloemknoppen gezien, in de paprika's en in de elephant trunk pepers. De Chinense groeien prachtig compact door, die zijn nu een cm of 15 hoog gok ik zo. De jalapeno's en cherry bomb pepers staan al dik 25 cm hoog.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.