Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Het weer in 2022

Featured Replies

Geplaatst:

 Regen hoeveelheid van vandaag 

20220627_193604.jpg

aangepast door Lia56

Geplaatst:

Ik ben jaloers. Hier een uurtje hele dunne miezer, daar heb ik dus niks aan.

 

Geplaatst:

29 mm. Mag niet klagen.
Er is hier de afgelopen tijd behoorlijk wat gevallen. Broodnodig met dat veen ook. Dan is het even modderig en erna ziet het er weer uit alsof er 1 jaar geen regen is gevallen.

Geplaatst:

mmmmm dus de tomatenplanten van buiten maar weer onder het afdak zetten

Geplaatst:

Het regent alweer een uur. Vanaf 14 u leek het al alsof het zou regenen. Toch lang volgehouden dat dreigende. En morgen vast weer een stralend zonnetje [emoji3508]

Geplaatst:

Nooit gedacht maar er is hier toch al 14mm gevallen...🙄

Geplaatst:

10 mm, natuurlijk veel te weinig, maar beter dan niks. Er komt zo nog wat aan. En ik kon meteen slakken rapen. 🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌🐌

Geplaatst:

Zeer donkere lucht, regen, onweer en harde wind rond 20u. De regenmeter geeft 18mm aan. Eindelijk! Nu druppelt het weer wat.

Geplaatst:
  • Auteur

 

Neerslag.

Laatste 7 dagen: 38,8 mm.

Hele maand juni: 98,0 mm.

Dus weinig te klagen, want het langjarig (1990-2021) gemiddelde voor juni in mijn regio is 68 mm. 

 

neerslag_202206_maand.png

Dan de zon in juni. Mijn weerstationnetje heeft daar geen sensor voor. Daarvoor kijk ik naar de opbrengst van mijn zonnepanelen (13 stuks, 3575 Wp). 

Deze juni: 540 kWh. Dat is iets boven mijn gemiddelde in juni van de afgelopen 4 jaren. Ook niks te klagen dus.

(Beste maand ooit was mei 2019: 616 kWh.)

Terzijde: die 540 kWh opbrengst in deze juni betekent (tegen mijn huidige stroomprijs) € 185,- voordeel. In één maandje.

 

Geplaatst:

Hier neerslag laatste 7 dagen 42,0mm.
Heel juni 77,6mm.

Zonnepanelen juni 432 kWh, hoogste van afgelopen 5 jaar. Opbrengst in geld ongeveer 82 euro (dankzij verlaging energiebelasting ongeveer 19 cent per kWh).
Beste maand mei 2020 met 476 kWh. Mei 2019 was juist ondergemiddeld met 389 kWh.
Vermogen 3270 Watt piek, ligging oost/west, dus ongeveer 85% van maximum.



Geplaatst:

Na donderdag zou het 2 weken droog blijven.
Vrijdag ochtend en begin middag toch een paar buitjes voorbij gekomen van in totaal 1,2mm. Zaterdag avond nog een klein buitje, en vandaag weer 3 buitjes van 0,6mm in totaal.

Zo wordt de knoflook niet echt snel droog... Het hangt aan de schutting aan de noordzijde. Met droge dagen voorspeld ga ik niet bij elke bui de knoflook in de schuur leggen en even lager weer ophangen. Gelukkig houdt het loof het meeste water nog tegen.

  • 2 weken later...
Geplaatst:

Vannacht was er ineens regen die niet was voorspeld. Het was erg welkom, al was het maar weinig.

Er komt zoveel warmte aan. De voorspelling voor a.s. dinsdag is zelfs 35 graden.

Geplaatst:

Het is inderdaad erg warm, 30+ graden en vanaf eind van de week zo'n 40 graden. Met een knallende zon natuurlijk. Zelfs mijn tomaten vinden dat wat teveel. Droog ook, niks regen, dus alles snakt naar water.

Geplaatst:

Vanochtend rond 5:45 opgeschrikt door regen op het schuine dakraam. Totaal onverwacht!
Hetweeractueel zegt 0,4mm, Weeronline houdt het bij 0,0mm vandaag. Het was dus een erg plaatselijk buitje, en zou best meer dan die 0,4mm geweest kunnen zijn.
Maar de knoflook hangt nog buiten.. gelukkig is het de komende dagen nog droog, zodat de bollen weer op kunnen drogen.

Oh ja, vandaag wordt het 22 graden, oplopend tot 38 graden dinsdag, en daarna de rest van de 2 weken stabiel tussen 22-26 graden.

Geplaatst:

Afgelopen week vond ik het alleen di en do warm. Vooral veel grauwe luchten gehad ipv blauwe. Vond het op sommige momenten zelfs flink koud met veel wind. Ook nog flink regen gehad gisteren en vannacht. Raar begin van de hittegolf voorspellingen.

Geplaatst:

De weerberichtgeving is tegenwoordig behoorlijk gecommercialiseerd en het gaat er vooral om zoveel mogelijk kliks te krijgen. Dus als de pluim aanwijzingen geeft voor een hittegolf (of sneeuw, of een vorstperiode) dan is men er als de kippen bij omdat als feit te geven. Die pluim kan echter nog vele malen veranderen als de weercomputers op basis van nieuwe data tot andere voorspellingen komen.

 

Afgelopen week was het hier in Midden Brabant redelijk gematigd, denk dat veel mensen behoorlijk teleurgesteld waren in het zomerweer.

 

Komende week wordt het hier echt warm (Dinsdag 35 +) dus dat wordt afzien. Wat mij ook altijd irriteert is dat de weermannen- en vrouwen het hebben over 'prachtig zomerweer' als het 30--35 graden is. De meeste mensen die ik ken houden helemaal niet van die hoge temperaturen. Voor mij is 20--25 graden prima.

 

Helaas staat er maar weinig regen in de voorspellingen, hoop echt dat we niet weer een desastreuze droogteperiode tegemoet gaan.

Geplaatst:
  • Auteur

Verwachting voor mijn locatie:

- Zondag max. 27 graden (wind: NO 2)

- Maandag max. 35 (wind: N 2)

- Dinsdag max. 39 graden (wind ZO 4)

- Woensdag max. 25 graden (wind NW 2)

 

Het moet toch echt niet gekker gaan worden: 39 graden, in Zeeland. 

Geplaatst:

pfffff 🌞🌞🌞🌞
Ook hier is t {net als overal denk ik} snikheet

Geplaatst:

Hetzelfde hier 35 maandag, 39 misschien 40 dinsdag, gelukkig maar voor een paar dagen. De droogte is wel wat erger, ik zie hier al blad hangen en verkleuren van bomen en het wordt er niet beter op.

Geplaatst:

Beetje bescherming voor de planten. 

DSC_0961.JPG

Tempraturen op 2,5m hoogte in de schaduw net onder het balkon van de boven buren. 

DSC_0963.JPGDSC_0964.JPG

aangepast door rorror

Geplaatst:

Morgen wordt volgens weeronline in mijn omgeving maar liefst 39ºC verwacht. Vanavond alvast wat maatregelen genomen. Samen met een paar flinke ventilatoren in de deuropening van de kas, die vandaag al dienst deden, verwacht ik geen  problemen.

 

heet2_2022.thumb.JPG.4feb1f87cf58ce7758f2065d64ba76a7.JPG

 

 

heet_2022.JPG.d5683f768ddebf5e8a7586c7ea4ba196.JPG

 

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Geplaatst:

Het blijven zorgenkindjes, die kasplantjes.

Hier ook nog maar even de pepers flink gegoten en de ruiten opengelegd met wat troep er op tegen de zon.

Ze maken net bloemen aan en ze gaan snel dus niet te heet laten worden.

 

Het was hier op het eind van de middag 32 graden, en nu een lekkere 21.

Prima te doen met wat wind en schaduw.

 

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.