Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Knoflook seizoen 2025-2026

Featured Replies

Geplaatst:

Nee ik probeer de gewassen te rouleren dus niet alleen de knoflook (en ander wortelgewas) maar ook de tomaten schuiven door en komen op de plek waar nu de koolgewassen staan. Daarvan blijven sommigen in de winter staan maar die zijn wel klaar voordat de tomaten volgend jaar naar buiten mogen. En als die tomaten weer klaar zijn is het weer tijd om knoflook te poten dus dat volgt elkaar perfect op.

Ik zal daar in mijn moestuinseizoen nog wel een post over tikken bij de overgang naar het nieuwe jaar.

aangepast door loes

Geplaatst:

Hebben jullie weleens gehoord dat je knoflook in een badje van kaliumperchloraat of kamille kunt leggen voor een grote oogst?

Wie man Knoblauch vor dem Pflanzen behandelt – Methoden

Die Behandlung von Knoblauch vor dem Pflanzen kann auf verschiedene Weise erfolgen.

Die einfachste Methode ist, die Zehen 15 bis 20 Minuten lang in einer Lösung aus Kaliumperchlorethanat einzuweichen. Dieser Vorgang desinfiziert die Zehen. Vergessen Sie nicht, sie nach dem Einweichen gründlich zu trocknen.

Eine gute Methode ist auch die Verwendung von biologischen Mitteln mit nützlichen Mikroorganismen. Knoblauchzehen, die mehrere Stunden in einem solchen Präparat eingeweicht werden, entwickeln ein besseres Wurzelsystem und werden widerstandsfähiger gegen Bodenpathogene.

Es lohnt sich auch, das Geheimnis eines alten Gärtners zu kennen, das darin besteht, Knoblauch mit Kamillenaufguss und, interessanterweise, Knoblauch zu behandeln:

  • 2 weken later...
Geplaatst:

@Petrasmoestuin kan je een bronvermelding geven voor het bovenstaande?

Geplaatst:
salzhafftannen
No image preview

Vorbereitung des Knoblauchs vor dem Pflanzen. Probieren S...

Die Behandlung des Knoblauchs vor dem Pflanzen hat einen großen Einfluss auf die Qualität und Größe der zukünftigen Ernte. Die richtige Vorbereitung der Zehen

Geplaatst:

Epic garden vermeldt ook een dergelijke voorbehandeling, eerst een ontsmetting en nadien een behandeling ter bevordering van de groei of dat bij gezonde knoflook in een gezonde grond voor grotere tenen gaat zorgen betwijfel ik, het zal zeker niet schaden en helpen tegen uitval om een aantal schimmels te onderdrukken.

en een vergelijk van verschillende methoden, waar de behandelde wel als de grootste zijn en het verhaal bevestigd, maar bv weinig verschil vertonen met de niet behandelde dichter bijeen geplante. (nu ze hadden dat jaar last van roest, dus ik vermoed dat de knoflook niet zijn volle potentieel heeft kunnen bereiken)

aangepast door redzebra

  • 3 weken later...
Geplaatst:
Op 23-9-2025 om 18:53, Gitta zei:

messidrome 40/50.

Die zijn van de MM. Die had ik 2 jaar geleden. Maar daar bestel ik niet meer. En vorig jaar had ik ook de Messidrome bij een ander besteld en die uien waren wat kleiner.

Dus het kan ook aan het seizoen liggen of waar je ze bestelt. Of de grond.

Geplaatst:

Bij mij moeten ze de grond nog in...

Hebben jullie ze al geplant?

Geplaatst:

Ik heb ze begin oktober geplant @Rookie. En ze komen mooi op. Maar ik denk dat je nu ook nog wel kunt planten?

Geplaatst:

Ja hoor @Rookie je kunt ze nu nog in de grond zetten, het beste 2 weken voordat het echt gaat vriezen begreep ik. Dus begin november kan het ook nog.
Mijn knoflook kwam al heel snel op. Ik heb toch weer 4 soorten staan waarvan gezegd werd dat ze goede knollen geven.

Dit jaar heb ik in diverse bakken er een paar gezet.

20251021_144916.jpg 20251021_145125.jpg 20251021_145144.jpg

20251021_145209.jpg 20251021_145222.jpg

Geplaatst:

Liever niet te vroeg zetten, zorg dat het loof niet langer dan 10cm is als de vorst komt. Anders krijg je al snel wat vorstschade in het blad. Maar daar groeien ze wel overheen.

In december poten kan ook nog, maar beste is wel wat voor de vorst inderdaad.

Ik moet ze ook nog poten, maar moet eerst de grond klaar maken.

Ik heb de mooie bollen al apart gelegd, later nog de losse tenen selecteren.

Selectie voor komend seizoen (willekeurige volgorde):

Morado

Germidour

Valverde

Ljubascha

Pskem

Sulmona

Oosterdel

En een hoop olifantenknoflook.

Geplaatst:

Ik had ze eigenlijk allang in de grond willen hebben, maar de afgelopen 2 weken niet bezig geweest in de moestuin en ik heb ook de bestelling van Vreeken nog steedsniet binnen. Inmiddels wel de bestelling gehad van zaadhandel van der Wal . Dit jaar worden het de knoflookssorten "Messidor", en Vreeken gaat me "Susan Delafield" opsturen als vervanging van de soort die ik had besteld.

Ik ga de knoflook in mijn kasje kweken, die toch nagenoeg leeg staat de komende maanden, maar ik zal er ook wat buiten planten, om het verschil te kunnen zien in groei.

aangepast door driepinter

Geplaatst:

De mijne staan er nu een dag of 10 in. De morado is het snelst, die komt nu al op.

Geplaatst:

Ik weet niet eens meer, wat ik besteld heb, ik zal zo even op het doosje kijken.

In elk geval is het bed er bijna klaar voor, ik weet alleen nog niet zeker of ik er een zak compost overheen zal doen.

Geplaatst:

Bij wijze van experimentje heb ik dit jaar een deeltje van de knoflook al heel vroeg, eind september in de tunnel gepoot (zou daar iets minder last van vorst moeten hebben), een deel is 18/10 buiten de grond in gegaan, volgend weekend gaat de olifantenknoflook erin en nog wat extra knoflook zowel in de tunnel als buiten en misschien begin december ook nog een paar. Start van bolvorming volgend jaar zou o.a. deels bepaald worden door daglengte wat voor allen gelijk is, maar groei o.a. door bodemtemperatuur, sowieso oogst ik steeds een deel zonder bolvorming zoals lente ui. Als ik kijk wat in de natuur gebeurt, een paar die hier staan voor loof en in de grond blijven, kwamen die al begin september op. Voorgaande jaren heb ik er ook eind november gepoot en die gingen even ( en soms ook even minder)goed als eerdere in oktober. Het hangt hier grotendeels af van het weer heb ik de indruk en/of we eventueel nog eens een strenge winter krijgen en hoe de lente verloopt naargelang welk tijdstip het best is. Hier heb ik Germidour, Morado, Cledor en Messidor dacht ik, of de laatste correct is moet ik even nakijken dit weekend.

aangepast door redzebra

Geplaatst:
7 uren geleden, Rookie zei:

Bij mij moeten ze de grond nog in...

Hebben jullie ze al geplant?

Vrijdag 10 oktober heb ik ze gepoot. 3 mini's met elk 9 knoflook erin. Er komen hier en daar al wat groene puntjes naar boven.

@Petrasmoestuin klopt die heb ik ook in 2023 bij de MM besteld. Ik heb daarna niet meer besteld, want ik gebruik mijn eigen grootste tenen. Deze leg ik meteen apart als ik de knoflook oogst. Dan gebruik ik ze niet perongeluk in het eten.

Jouw knoflook staat al flink hoog zie ik. Of dat lijkt zo op de foto.

Geplaatst:

Nee staat hoog. Kun jij die tenen zo lang goed houden? Ga ik vlg jaar ook doen. Dank je. Ja niet aangedacht. En ja ze staan erg hoog en dit waren nog fotos van 10 dagen terug.

Geplaatst:

@Petrasmoestuin Ja, ik laat ze weken lang goed drogen en heb de bollen in september van het loof ontdaan en ze binnen gelegd in de tuinkamer. Ik heb ze daarna 10 oktober gepoot.

Geplaatst:
  • Auteur

Verpoot jij de knoflook nog @Petrasmoestuin ? Omdat ik ze met meerdere in potjes zie staan? Ik wist niet dat dat kon.

Geplaatst:
10 minuten geleden, Tanja65 zei:

in potjes

Dit zijn geen potjes, maar bakken van 25 liter. Daar kan later altijd wat tussen gezet worden.

Geplaatst:
12 uren geleden, Petrasmoestuin zei:

Kun jij die tenen zo lang goed houden?

De meeste knoflook rassen kun je zeker enkele maanden bewaren. Sommige drogen heel snel uit, die zijn in oktober al best verschrompeld dus die teelt ik niet meer.

Sommige, zoals ook Morado onder andere, kun je wel een jaar bewaren.

Geplaatst:

Bij mij moet de knoflook ook nog de grond in. Tulpen en narcissen enzo ook.

Zolang het niet vriest is het allemaal geen probleem.

Bovendien blijven er bij mij altijd wel her en der bolletjes in de grond zitten, net als de olifantknof. Loopt allemaal weer uit.

Ik denk erover om geen aparte rassen weer aan te schaffen, maar gewoon de eerste beste naamloze bio knof de grond in te duwen. De meeste benoemde rassen hebben bij mij eigenlijk nooit veel beter gepresteerd dan die van de Appie. Dat kan natuurlijk ook aan mijn onkunde liggen 😬

Geplaatst:

Wakker geworden door de reacties hier: ik ga ook weer eens knoflook zetten.

Eén soort slechts: de gewone Spaanse (niet bio) van AH. Dat is een Morado.

Deed het vele jaren altijd goed, en is lang houdbaar.

AH heeft ook bio knoflook, ik weet niet welk ras dat is.

Ik vond nog een fotootje van jaren terug:

2016061715365633701466173720.jpg

Geplaatst:

Een beginnersvraag, ik heb nog nooit knoflook geteeld. Ik koop mijn knoflook altijd bij de Turkse winkel. Van die grote wit-lila bollen, herkomst Frankrijk staat er bij. Geen idee welke soort het is. Grote dikke tenen. Nu beginnen er wat uit te lopen, zie onderstaande foto. Het aardappelschilmesje ligt er bij voor de verhouding. De tenen uit deze 2 bollen wil ik gaan planten. Hoe diep moet ik degene zetten die al zijn uitgelopen? Groen stukje boven de grond, of toch een stuk dieper?

IMG_8698.jpeg

Geplaatst:

Net zo diep als de rest, het loof komt toch wel boven.

  • 4 weken later...
Geplaatst:

Bij mij gaan ze morgen de grond in. Ik heb al jaren van die roze uit Frankrijk, iets met Lautrec. En die doen het hier op het zand geweldig. Grote bollen, dikke tenen, zoals je het graag ziet. Net de bollen geplukt voor de tenen, maar prima. Ze blijven lang goed. Afgelopen seizoen prachtige oogst, jaar ervoor echt slecht door de vele regen en de roest die kwam. Maar de jaren ervoor prima. Ik hoef geen andere, maar misschien mis ik dan wel wat 😉

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.