Geplaatst: 28 november 202528 Nov Ik moet ook nog. Misschien zondag.Maar misschien sla ik ook wel een jaar over. Ik zag dat er op de volkstuin sowieso al flink wat slordig geoogste rijtjes restanten uitlopen, dus zonder plan.
Geplaatst: 28 januari28 Jan Rond Kerstmis geplant,ongeveer de helft komt na 4 weken al op.En intussen nog een koudeperiode gehad! 😊
Geplaatst: 7 februari7 Feb Intussen anderhalve week verder,en momenteel zijn er 34 van de 36 geplante tenen 'boven water' gekomen,terwijl de 2 achterblijvers óók op komst zijn.....
Geplaatst: 7 februari7 Feb Wakker geschud door Bernaar ben ik maar eens gaan kijken:Nog niet allemaal boven, maar ach: pas op 10 januari gepoot ...
Geplaatst: 7 februari7 Feb Bij mij is ook alles bovengronds inmiddels. De knoflook van afgelopen jaar is al over de helft op. Dus blij dat alles opgekomen is.
Geplaatst: 7 februari7 Feb Nou, hier niet hoor. Denk dat het een erg koude december en januari waren.Had in november gepoot, en de grootste zijn nog niet eens 5cm. En lang niet alles is boven, geloof misschien de helft, hooguit... normaal gaat het wel een stukje sneller.
Geplaatst: 30 mei30 Mei Kan het zijn dat de knoflook nu al omvalt? Bij mij zijn er een aantal omgevallen. Kan ik die er al uithalen?
Geplaatst: 30 mei30 Mei Auteur Ik zou ze er nog even in laten. Knoflook is pas klaar als het groen vergeelt. Ik zie bij jouw knoflook nog vrij veel groen.Overigens kún je ze er natuurlijk wel uithalen. Maar de bol groeit het meest de laatste twee maanden. Je zult dan een kleinere bol hebben.
Geplaatst: 30 mei30 Mei Sommige van mijn knofloken gaan roest vertonen.Kan ik die roestbladeren er gewoon afknippen?
Geplaatst: 2 juni2 Jun Over dat wiki gesproken, ik zou daar zelf niets aan toevoegen, want zoveel kennis heb ik gewoon niet.Er zitten hier een paar forumleden, waarvan ik blindelings aanneem wat zij zeggen, omdat ik het idee heb, dat zij weten waar ze over praten.Als die iets zouden toevoegen, zou ik dat gewoon voor waar aannemen.
Geplaatst: 2 juni2 Jun Ik denk niet dat het afknippen veel zal helpen voor de aantasting op de plant, maar als er maar een beetje en alleen op de buitenste bladeren roest zit zou je het kunnen proberen. Hoe meer blad je eraf moet halen hoe minder de plant/bol zal afrijpen denk ik zo. Heb je een foto en hoe je voorzichtig gekeken hoever de bollen zijn?
Geplaatst: 2 juni2 Jun Als ik in de gelegenheid ben zal ik een foto maken @appelvrouw .En ik zal inderdaad even pokie doen rond de bollen, sommige stengels zijn al best dik.Maar nu eerst de mega onweersbui ondergaan...In elk geval lijkt het alsof we regen krijgen.
Geplaatst: 4 juni4 Jun Ik heb nog niet rond de bollen gevoeld, maar volgens mij gaat dat best wel goed daar onder al dat stro.Wel een paar foto's gemaakt van de roest.
Geplaatst: 4 juni4 Jun Oh dat valt toch reuze mee?Over een paar weekjes moeten de bollen al gerooid worden.
Geplaatst: 19 juni19 Jun Ik heb al moeten oogsten omdat de bladeren geel waren en de knoflook al begon te rotten in de grond. 2 van de 3 rassen hebben mooie grote bollen.
Geplaatst: Zaterdag om 20:544 d Vandaag de helft van mijn olifantenknoflook geoogst, het waren allemaal prachtige solo's en die eet ik graag. Alles schoongemaakt, in plakjes gesneden en in porties ingevroren. De rest mag nog even blijven staan, er moeten natuurlijk ook wat tenen zijn als plantmateriaal voor volgend seizoen.
Geplaatst: 7 uren geleden7 u Gisteren heb ik ze eruit gehaald. Eén soort: de gewone Spaanse, van AH (soort is Morado)Rare teelt dit jaar: ik was veel te laat. Het kwam er niet van om een bed in de volle grond op te maken. Uiteindelijk heb ik de tenen (40x) in een 45 L speciekuip gepoot. Hutjemutje, zodat er 40 stuks op een oppervlak van 50 x 35 cm pasten. Plantafstand werd zo slechts 5 cm, zowel in als tussen de rijen.Gepoot 10 jan, eerste opkomst 7 feb. Gezien deze omstandigheden viel het oogstje niet tegen:Een paar had ik al eerder geoogst en gebruikt, daarnaast heb ik in een vroeger stadium van een aantal alleen het loof gebruikt. Komend seizoen? Dan toch maar rondom begin november poten, in de volle grond. O ja, het bovenstaande schrijvende: Er ligt hier nu nog anderhalve bol, gekocht. Die tenen gaan nú in diezelfde rechthoekige speciekuip, alleen voor het loof. Die kuip staat toch maar te niksen.
Geplaatst: 1 uur geleden1 u In reactie op @acpronk in het wat deed je vandaag in de moestuin topic:Ja balen, ik vind het ook veel te vroeg, maar alles begon te bovengronds te verdorren of om te knakken, en ondergronds was er wat schimmel bij sommige soorten. Er zitten maar een paar echt grote bollen tussen, en ook niet veel mooie (en gemakkelijk te gebruiken!) solo's. Vooral veel bollen met kleinere tenen. Ik had best goede hoop, zo nat was het toch niet? Maar misschien hebben we vaker dan ik me realiseerde de druppelslangen aan gehad. En komend jaar poot ik ze op een droger plekje. Wel leuk is dat ik er dit jaar eens aan gedacht heb én moeite gedaan heb om de verschillende rassen apart van elkaar te oogsten. Ze liggen nu gescheiden in bakjes, met de labels erbij. Binnenkort ga ik goed kijken welke het het best heeft gedaan, en misschien doen we ook wel een smaaktest. Hoewel, als het door het eten zit vind ik knoflook eerlijk gezegd gewoon knoflook. Maar er zal best verschil in zitten.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.