Geplaatst: 27 maart 201312 j fruitkooi op oude basis van een serretwijfel nog om het dak ervan met poly vinyl platen of met een metalen gaasdraad te bedekken
Geplaatst: 27 maart 201312 j Luxe!! Ziet er prachtig uit!! In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 27 maart 201312 j Heel erg mooi zeg!... Enne... hebben de fruitstruiken geen hemelwater nodig? Met een polydakje blijf je aan het gieten toch?
Geplaatst: 27 maart 201312 j Ja....met polydak wordt het een tomatenkas In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 27 maart 201312 j haha dat dacht ik ook gelijk... ik had er echt wel weer een serre/kas van gemaakt...
Geplaatst: 27 maart 201312 j Auteur daar zit mijn twijfel , afdekken is zelf beregenen ,langs de andere kant is het een extra bescherming tegen extreem weer ,slagregen enz .
Geplaatst: 27 maart 201312 j Dan zou je fijn gaas o.i.d. kunnen nemen...ook tegen vogels.... In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 27 maart 201312 j Wél of geen dak is afhankelijk welk type fruit je wilt planten, de kooi lijkt me iets voor bessen?Deze vruchten kunnen regen verdragen, gaas is dan afdoende.
Geplaatst: 27 maart 201312 j Citroen, hoeveel struiken ben je van plan te planten? Mijn tuinavonturen op http://www.dedolletuinder.be/
Geplaatst: 27 maart 201312 j Auteur de fruitkooi is 2,4 m x 3,7 m , de hoogte is 2m .Er komt zeker een 2 lagen stelling met 8 bato aardbei bakken van 1,6 m lengte (bij wijze van proef in verband met het watergeven van de batobakken) .verder rode bessen ,frambozen herfst en zomer , blauwe besssen , alles langs draad geleid ,hiermee denk ik wel dat ze volgeplant zal zijn .
Geplaatst: 28 maart 201312 j Gaaf zeg! Ik zou ook voor gaas gaan. Met slagregens/windvlagen bescherm je ze toch ook niet echt met een dakje, dat komt ook langs de zijkant wel flink binnen, lijkt me. elizabet.nl
Geplaatst: 28 maart 201312 j Ergens is natuurlijk een mogelijkheid te combineren, een functioneel dak met enkele geboorde gaten die wel waterstromen toelaten maar geen hele windhozen en stortregens.
Geplaatst: 28 maart 201312 j Of een iets aflopend dak met regenpijp en leiding die t water terug over de bodem verspreid? Good things come in small packages
Geplaatst: 28 maart 201312 j Misschien rare vraag, maar is dat gaas niet veel te grof? Neem aan dat het is om vogels buiten te houden.
Geplaatst: 29 maart 201312 j Prachtige fruitkooi. Ben helemaal jaloers. Zo super gaat ie van mij niet worden. Ben met de voorbereidingen bezig. Van de zomer, vóór de zomer liever, moet hij klaar zijn. Zal ook foto's gaan toevoegen op termijn. Inderdaad viel mij ook wel op dat het gaas wat ruim van maat is ( schapengaas toch ? ) Aan de ander kant zal een vogel niet gauw ervoor kiezen zo'n kooi in te gaan denk ik. Voor de bestuiving is deze maat natuurlijk super ! Zelf denk ik wel aan kleinere maat gaas.Verder viel het mij op dat je best veel in de kooi denkt te willen planten. Maar kan zijn dat de kooi in werkelijkheid toch groter is, dan hij mij nu lijkt op de foto.
Geplaatst: 29 maart 201312 j Auteur Inderdaad de maas wijdte is te groot , maar ik heb hem van een collega tuinder ,die zijn tuin volledig heringericht heeft . Zodoende heb ik hem maar gebruikt ,als ondersteuning voor een later aan te brengen net of metaal gaas met een kleinere maas wijdte .Bessen hoeven natuurlijk niet onder dak te staan , maar hoofdzakelijk zou ik ze gaan gebruiken voor aardbeien op stelling in bato bakken .De binnenmaat van de kooi is 2,4 m x 3,7 m , niet te groot ,maar ik ben verder gegaan op de bestaande fundering van een serre
Geplaatst: 7 mei 201312 j We zijn begonnen. Gaat wel even duren misschien, misschien ook niet. Geen haast. Maat : 9.40m bij 4m. en 2.15m hoog. Op de betonnen bandjes langs het pad komen latten van 2.40 lengte. Gewoon tuinhout van de Karwei. Palen 44x44mm in verzinkte paalpunten. Het beginnetje is er. Ik zal later meer foto's toevoegen. Zie ook de update's in 'mijn seizoen' . Dit is het deel wat kooi moet worden. Staan daar nu vooral de aardbeien en wat kruisbessen. De beplanting wordt verder aangevuld met kruisbessen soortjes. Aalbessen enzo staan ergens anders.
Geplaatst: 26 mei 201312 j Heb al jaren zo'n "kooi" staan dan kun je gewoon lopen over je aardbeien veld en heb je minder werk met bij de aardbeien komen. Anders moet het net iedere keer erop en er af. Ik gebruik poly ethyleen of propeen net ( weet het even niet) dit kost iets meer maar gaat langer mee en is gemakkelijker in gebruik als je dit strak spant komen er ook geen vogels in te zitten. Betere kwaliteit dan die van de boerenbond/wellkoop Wel afbreken in de winter anders komt er te veel sneeuw op te liggen en gaat alles kapot!!
Geplaatst: 26 mei 201312 j Inderdaad viel mij ook wel op dat het gaas wat ruim van maat is ( schapengaas toch ? ) Aan de ander kant zal een vogel niet gauw ervoor kiezen zo'n kooi in te gaan denk ik. Voor de bestuiving is deze maat natuurlijk super ! Zelf denk ik wel aan kleinere maat gaas.Ik gebruik een blauw net, maaswijdte 25 mm. Blauw zou afschrikkend zijn voor vogels. Een blauw net staat wel mooi, maar zeker niet afschrikkend voor vogels. Soms lijkt het alsof ik een volière in mijn tuin heb. Kleine vogeltjes (heggemus) vliegen er gewoon doorheen en ik heb dan soms meerdere vogels tegelijkertijd in de kooi. Gelukkig richten deze niet veel schade aan. Merels, spreeuwen komen er niet doorheen.En ook zie ik bij anderen regelmatig vogels onder met netten afgedekte stukken. Ze weten de gaatjes echt wel te vinden om binnen te komen. Een kooi weerhoudt ze niet om bij die lekkere hapjes te komen. Met vriendelijke groet,Wim.
Geplaatst: 27 mei 201312 j Ik maak dit jaar weer een van PE buizen bogen om betonijzereerst betonijzer in de grond 20mm dik en 2 meter lang 60 cm in de grond50mm PE buis om de ijzeren pen heen schuiven en een meter of 5 verderop dit nog eens doen en je hebt een boog Dit zo vaak doen als nodig en de netten ophangenik maak wel even een foto morgen of zo
Geplaatst: 4 juni 201312 j Nee, nog niet klaar ( wat een gedoe met die netten zeg ) Maar dit is m geworden. Boven op de palen een lijn gespannen, met kruizen van lijn ook van de ene naar de ander kant. Ik heb er al netten over gehad, maar bleek toch net te klein en te krap. Van de week andere er bij halen. De kruisbessen zijn al flink aan de maat. De vogels ( fazanten vooral ) moeten er maar even niet op letten hoor. De aardbeien zijn nog niet zo ver.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.