Geplaatst: 6 augustus 201311 j De larven van lieveheersbeestjes zijn ideaal als bestrijding tegen luizen. Ze eten er veel, meer dan de lieveheersbeestjes EN ze kunnen niet weg vliegen. Eigenlijk zijn er geen nadelen aan dit insectje en ze kunnen dus je beste vriend zijn. Alleen zijn ze er niet altijd als je ze nodig hebt.. Ofja, ze zijn er wel.. Maar dan via internet. Die website zal ze zelf opgekweekt hebben. Heeft iemand enig idee hoe dit in z'n werk gaat? Als je veel last hebt van luizen dan kan het een van de beste oplossingen zijn om deze larven zelf te kweken lijkt mij, als dit niet te veel werk is (anders is die 13 euro het alsnog waard). Maar hoe kom je aan de eitjes? Of hoe zorg je dat de lieveheersbeestjes ze voor je gaan maken? > Planten kopen? Doe het bewust!
Geplaatst: 6 augustus 201311 j Ik heb er net 100 besteld op http://www.acertuinwebshop.nl, daar vind je ook wat uitleg. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 7 augustus 201311 j @ Itoero, heb je ook mieren? Die zou je dan eerst moeten verwijderen, want anders eten ze de lh beestjeslarven op. Zie de link in Dennis zijn verhaal. Dit gelezen hebbende snap ik nu eindelijk waarom er zo weinig lh beestjes zijn in mijn tuin: de mieren waren er het eerst...
Geplaatst: 7 augustus 201311 j Vroeger zag je veel meer lieveheersbeestjes (en vlinders en bijen en ... en ...) dan tegenwoordig, met dank aan al dat gespuit met insecticiden door mensen die de gevolgen ervan niet (willen) overzien. Ik kan het niet vaak genoeg zeggen Juist als je de luizen doodspuit, vergiftig je ook meteen hun natuurlijke vijand: het lieveheersbeestje, dus krijg je nóg meer luizen enz. enz. Geweldig dat jullie lh-larven kopen Misschien heb je HIER en HIER en HIER iets aan? Wel in het Engels. Lijkt me heel moeilijk, want je moet ook luizen gaan kweken. Maar als het lukt is het misschien een lucratief handeltje?Succes ermee en hou ons op de hoogte? "Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.
Geplaatst: 7 augustus 201311 j Ik dacht nou juist dat er in 2011/2012 juist sprake was van een plaag van lh beestjes. Hoe kan dat dan, en dat er nu geen een te vinden is? Vóór 2011 werd er ook al flink op los gespoten.
Geplaatst: 7 augustus 201311 j @ Itoero, heb je ook mieren? Die zou je dan eerst moeten verwijderen, want anders eten ze de lh beestjeslarven op. Zie de link in Dennis zijn verhaal.Yup, de mieren waren zelfs lang voor de bladluizen aanwezig.Ik heb ook gelezen dat mieren hun bladluizen beschermen en je dus eerst de mieren moet aanpakken.Mieren gebruiken de bladluizen als koeien , ze doen aan veeteelt.Ik vind het mierennest niet, dus ik ga zo'n mierenlokdoosje aanschaffen. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 8 augustus 201311 j Auteur Hmm, dat van die mieren.. Er zijn hier ook ontzettend veel mieren. En om die nou te bestrijden? Dan kan je net zo goed gif gebruiken tegen luizen.. Waarom gif tegen mieren om vervolgens luizen biologisch aan te kunnen pakken, klinkt nogal scheef. Ga denk voorlopig dus maar verder met het dood knijpen van luizen. Maar als het lukt is het misschien een lucratief handeltje?Dat zou best kunnen idd, zo'n lieveheerstbeestje legt meer eitjes dan je nodig hebt, dus tegen scherpe prijzen kan je ook weer anderen er blij mee maken. Verdien je zelf je kosten/moeite terug en anderen zijn goedkoper uit.. Win-win situatie > Planten kopen? Doe het bewust!
Geplaatst: 31 maart 201411 j Wat betekend het als een lieveheersbeestje dit doet? Lijkt me te groot voor een ei... Lijkt wel op een suikerspin. Een dag niet gezaaid is een dag niet geleefd.Trotse oprichter en voorzitter van Stichting OKids
Geplaatst: 31 maart 201411 j Daar lijkt het inderdaad wel op. Die kan ik vast niet meer bevrijden, of wel? Heb ik straks zo'n enge sluipwesp in huis. Een dag niet gezaaid is een dag niet geleefd.Trotse oprichter en voorzitter van Stichting OKids
Geplaatst: 31 maart 201411 j Nee, het lieveheersbeestje kun je niet meer bevrijden.Die sluipwesp gaat vanzelf wel naar buiten. (Als je zo nu en dan een raam open zet natuurlijk. )
Geplaatst: 31 maart 201411 j Of een lekker hapje voor mijn vleesetende plant. Zal hem leren, grrr!!! (sluipwespen steken toch niet he?) Een dag niet gezaaid is een dag niet geleefd.Trotse oprichter en voorzitter van Stichting OKids
Geplaatst: 31 maart 201411 j Sluipwespen vallen onder de "vriendjes" van tuiniers. Lieve heersbeestjes ook. Als je de sluipwesp nu ook vermoordt, hou je geen vriendjes meer over. In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 31 maart 201411 j Poeh ik had gister grof geld kunnen verdienen zo te zien Zaten op een struik thuis wel 20 lieveheersbeestjes. Heb ze laten zitten heb nog getwijfeld ze naar de andere tuin waar mijn moestuin is te brengen, maar toch niet gedaan. Achteraf misschien jammer Vriendelijke groeten, Holland
Geplaatst: 8 april 201411 j Hier leggen ze eitjes in de uiteinden van mijn tuinhuis vorig jaar zaten er wat later ook ienie minie Lh-beestjes in.
Geplaatst: 9 april 201411 j de buurtkindertjes kunnen heul goed lieveheersbeestjes vangen voor een kleine financiële bijdrage
Geplaatst: 9 april 201411 j Daar heb ik ook al aan lopen denken. Veel kinderen doen dat nu al vrijwillig. (ik vroeger ook) Een dag niet gezaaid is een dag niet geleefd.Trotse oprichter en voorzitter van Stichting OKids
Geplaatst: 24 mei 20187 j Ik heb net mijn lieveheersbeestjes-larven besteld. Ik zou wel eens willen proberen om met ze te kweken. Heb al op internet vanalles opgezocht, maar, is er iemand hier die het al zelf geprobeerd heeft? Ik wil het wel proberen, maar ik heb een beetje schrik dat ze dood gaan gaan door mijn fout en dat wil ik nu ook weer niet...
Geplaatst: 30 mei 20187 j Straks haal ik mijn nieuwe "tuindiertjes" op Ben er nog altijd niet uit of ik ze nu ga proberen te kweken of niet... Heb er wel voldoende voedsel voor denk ik... op mijn beukenhaag zit ook "iets" onder het blad te kronkelen. Ben benieuwd!
Geplaatst: 30 mei 20187 j ik zou anti-insectengaas over een struik met luizen en lvh leggen, prachtige kweekplek toch?
Geplaatst: 30 mei 20187 j Dat ik daar zelf nog niet aan gedacht heb! Ik zat in mijn hooft met terrariums ed... Prachtig! Bedankt RobO!
Geplaatst: 31 mei 20187 j Meteen prijs! Klein takje bij enkele lieveheersbeestjes-larven gelegd met bladluizen op en ze starten meteen aan hun buffet! de wederhelft smeerde me meteen een schuldgevoel aan tegenover de bladluizen
Geplaatst: 31 mei 20187 j En terecht! Heb je wel eens goed bekeken hoe een larve zo'n luis opeet? Die neemt er gewoon hele happen uit, terwijl het beestje nog leeft! Zelfs als ze net op dat moment een jong aan het baren is, wordt ze meedogenloos aangevreten! Hartverscheurend "Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.
Geplaatst: 1 juni 20187 j En terecht! Heb je wel eens goed bekeken hoe een larve zo'n luis opeet? Die neemt er gewoon hele happen uit, terwijl het beestje nog leeft! Zelfs als ze net op dat moment een jong aan het baren is, wordt ze meedogenloos aangevreten! Hartverscheurend Misschien is vergif dan nog iets beter dan levend opgegeten te worden...
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.