Geplaatst: Donderdag om 11:104 d Ik heb iets van een RVS honingvat waar ongeveer 16 ramen simplex in gaan. Afhankelijk van of er voer in zit zet ik die 2 of 3 keer 1 uur aan. Verder weinig omkijken naar.Het ligt eraan wat je met de was wilt. Ik laat er alleen maar kunstraat van maken in Duitsland, dan hoef je de was niet te zuiveren door een filter, het is niet nodig en als je teveel zuivert wordt de was minder vettig en moeilijker te verwerken tot kunstraat. Ik vermoed dat ze dan meer moeten toevoegen om de was te verwerken. Voor cosmetica of zalf is enkel zegelwas geschikt. Zegelwas spaar ik op en gaat door een honingpuntzeef. Die was is mij te kostbaar om er kunstraat of kaarsen van te maken.
Geplaatst: Donderdag om 21:143 d Waar ergens laat je die kunstraat maken? En hoe gaat zoiets? En zijn de kosten daarvan een beetje acceptabel?
Geplaatst: Vrijdag om 07:283 d Mittelwände: Individuelle Lösungen für Ihre BedürfnisseHier laten wij de wasblokken tot kunstraat maken. Dit doen wij collectief met de vereniging. Altijd 100 kg plus. Maakt er een super mooi product van. Je denkt bijna hoe kan dit voor 3 euro per kg. Hij verpakt het tot pakken van 2 kg per stuk. De was dient wel een beetje schoon te zijn. Dus geen dode bijen of andere zwarte meuk erin. Vrijdag om 08:223 d aangepast door Martijn
Geplaatst: Vrijdag om 09:213 d Ik laat het maken bij Josef Röckl, die maakt ook andere celmaat.https://imkerei-wachsverarbeitung.de/roeckl/Ik gebruik alleen eigen was, ik ken genoeg imkers die nog chemie of zelfs verboden chemie gebruiken tegen varroa. Vrijdag om 09:223 d aangepast door MH95
Geplaatst: 1 uur geleden1 u Auteur 3 euro per kg dat is idd wel een mooie prijs. Dit jaar wil ik toch weer kaarsen maken maar mocht ik volgend jaar genoeg hebben dan heb ik wel interesse om mee te doen. Al heb ik wel sander kasten met een andere Maat 39,5x 19,5 geen idee of dat een probleem is. https://www.deblijehoeve.nl/
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.