Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst: (aangepast)

In dit topic kun je je aanmelden voor de biozadendoos. Deze zal na het moestuinseizoen (eind oktober) verstuurd worden, zodat iedere deelnemer op tijd mooie, biologisch geteelde zaden kan ruilen en zaaien voor het seizoen 2025. Mijn moestuinseizioen was dit jaar niet een heel groot succes, hopelijk hebben jullie een beter seizoen gehad dan ik.

Als extra's heb ik biologisch zaadgoed van een zelfvoorzienende leefgemeenschap uit de buurt aan de doos toegevoegd. 

 

Om de administratie voor mij na elke ronde iets te vergemakkelijken, zijn de regels iets veranderd, graag goed doorlezen! 

 

Enkele regels zijn er wel, namelijk:

Alleen actieve moestuinforummers kunnen deelnemen, dat wil zeggen minstens 1 jaar lid en actief posten (100+ posts)! Of je een beginnende tuinder of ervaren rot bent, maakt niet uit.
De zaden die je ruilt moeten biologisch geteeld zijn en een soortnaam hebben. Dus niet "tomatenzaden uit 2021", maar tomaat "Black Krim" 2021. Gekochte zaden kunnen ook, maar wel biologisch geteelde zaden. De bedoeling is dat de zadendoos gevarieerd blijft, zodat die voor iedere moestuinier aantrekkelijk is.
Vermeld op het zadenzakje niet alleen het soort en het oogstjaar of tht bij gekochte zaden, maar ook je forumnaam. Dat maakt het makkelijker om na te vragen bij bepaalde zaden.

Nieuw: Er is een uitgeprintte zadenlijst toegevoegd bij elke zadengroep. Mocht je wat toevoegen aan die groep, schrijf dat dan ook in die lijst. Dat maakt het voor mij een stuk makkelijker om een overzicht te maken na afloop van de ronde. Wat eruitgehaald wordt, hoeft natuurlijk niet genoteerd te worden. 
De zaden mogen niet ouder zijn dan 2020. Natuurlijk zijn er groentenzaden die langer kiemkrachtig zijn (tomaten), maar heel veel groentenzaden zijn niet zo lang kiemkrachtig. Denk bijvoorbeeld aan venkel. Oudere zaden moeten getest zijn op kiemkracht.
Er zitten heel veel mooie zaden in de doos, maar ruil 1 op 1. Zodat de volgende deelnemers ook nog voldoende mooie zaden kunnen ruilen. Meer terugdoen in de doos kan natuurlijk altijd, daar heeft niemand bezwaar tegen.
Verzenden van de doos moet met Track& Trace! Laat in het topic ook weten wanneer je de doos hebt verzonden en wanneer de doos is aangekomen. Dan weet iedereen wanneer de doos zijn / haar kant op komt.
 
De zadendoos wordt verstuurd op volgorde van de lijst (die nog komt) en de ontvanger van de zadendoos neemt contact met de volgende op de lijst op voor het adres. Mocht er behoefte aan zijn om de doos persoonlijk bij een andere deelnemer langs te brengen, dan kan ik daar met de volgorde van de deelnemers ook rekening mee proberen te houden. Niet dat ik weet waar iedereen woont, maar dan kun je eventueel een regio aangeven waar je woont.
In de zadendoos zitten groente-, kruiden-, fruit- en bloemenzaden. Die kunnen geruild worden, de nadruk ligt op zaden voor in de moestuin.
Wat er nu in de doos zit, staat vermeld in het vorige topic van de zadendoos (in dit forumonderdeel). Ik ben nog lang niet klaar met oogsten en zaadwinning, er komt dus nog veel bij.

 

Mocht er behoefte aan zijn, dan kan ik ook wat vijgenstekhout meesturen. al is dat eigenlijk alleen voor de eerste 2 personen op de lijst handig, aangezien stekhout niet te lang ingepakt kan blijven. 

Mochten er nog vragen zijn, dan lees ik die graag!


Deelnemers ronde 2024 / 2025:

1. Arja

2. Dahli

3. Gitta

4. Nasuada

5. Lia56

6. Mellie

7. Wortel

8. Tanja65

9. tielse flipje

10. mdubbelm

11. Liekie

12. Goudsbloempje2

13. Flup

aangepast door Flup
  • Like 6
Geplaatst:

@Flup: Allereerst, nee, ik doe niet mee.

Wel kan ik weer zaden aanleveren.

Voor de doos van vorig jaar heb ik -via een forumlid- zaden van Kaapse zonnedauw (Drosera capensis) aangeleverd. Eén gripzak, met daarin een stuk of acht kleine pakjes zaad, incl. teeltbeschrijving.

Zaad ervan is enorm lastig te verkrijgen en verliest snel kiemkracht. Mijn eigen zaadoogst 2024 is helemaal gratis, en vers.

O ja, ik heb ook zaad (eigen zaadoogst 2024) van peper Carolina Reaper red.

Verder contact hierover via PB?

 

 

 

 

  • Like 3

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

Geplaatst:

De deelnamelijst is bijgewerkt.

 

@acpronk Heel veel succes met de komst van de baby. Dat je zelf niet veel hebt geoogst is jammer. Mijn oogst is ook beduidend minder dan vorig jaar, heb dit jaar veel te veel last van slakken en woelmuizen gehad. Volgend jaar beter.

 

@henkg Bedankt voor het aanbod, dat neem ik (en de andere deelnemers ongetwijfeld ook) graag aan.

  • Like 2
Geplaatst:

 

Op 1-10-2024 om 08:47, henkg zei:

Wel kan ik weer zaden aanleveren


Voor mij geld hetzelfde, ik heb nog wat tomatenzaden plus olijfkomkommerzaad die ik kan leveren. Ik hoef verder de doos niet echt voor de paar zaden die ik eventueel kan gebruiken. . Naar Arja opsturen? 

  • Like 1

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:
3 hours ago, appelvrouw said:

 


Voor mij geld hetzelfde, ik heb nog wat tomatenzaden plus olijfkomkommerzaad die ik kan leveren. Ik hoef verder de doos niet echt voor de paar zaden die ik eventueel kan gebruiken. . Naar Arja opsturen? 

 

Is prima, dank je wel alvast. 👍

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...