Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Pepers 2026

Featured Replies

Geplaatst:
20 minuten geleden, Petrasmoestuin zei:

Ja die blauw aangegeven is ook een Sugar Rush Stipey. Heeft nog niet echt de rode strepen, maar eerder weggehaald, voordat hij ook slecht wordt.

Misschien goed om te weten: ik had vorig seizoen ook de sugar rush stripey. Ze kregen bij mij lang niet allemaal streepjes. Sommigen werden ook egaal rood-oranje en waren heel heet. Veel heter dan de reguliere sugar rush stripeys. Ik heb begrepen dat soms de oorspronkelijke eigenschappen van de voorouders van deze kruising (want dat is het volgens mij) weer de kop op steken. Je kunt dus diverse variëteiten krijgen. M.a.w. als de peper er (bijna) rijp uitziet, maar bijvoorbeeld geen strepen heeft, dan gewoon oogsten. Dan voorkom je dat ze wegrotten en de plant gaat zich richten op de afrijping van de overige pepers.

Verder, ik zet mijn pepers ook met 3 bij elkaar. Dat vind ik mooier en gaat eigenlijk heel goed. Maar 9 in dat kratje lijkt mij persoonlijk erg veel. Misschien dat ze wel de hoogte ingaan, maar het zal dringen om voeding en licht zijn. Wellicht dat de oogst daarom wat tegenvalt?

Geplaatst:
14 uren geleden, Dahli zei:

Maar 9 in dat kratje lijkt mij persoonlijk erg veel.

Ja dat is een bak van 60 x 60. Op zich een goede plaats met best veel licht. Alleen staat die boerenkool met vlies er nog naast. Ga ik weghalen, want ik zie niet veel koolwitjes meer. Krijgen ze weer meer licht.

Weet je nog dat ik over een bak was gevallen waar pepers staan, bij de Gleisdorfer pompoen. Die pepertjes konden er al een week of 2, 3 eraf, want die blijven geel. Ik dacht dat het een gewone cayenne rood was, maar het is een cayenne yellow. Dus nu eraf gehaald. Jammer want er zitten er maar 2 kleintjes aan die nog moeten groeien, anders had ik misschien meer gehad als ik ze er vroeger af had gehaald.

Wat de andere pepers betreft: die blijven ook achter in een bak van 33 x 33 en staan goed in het licht/zon. Zo erg dat toen met dat hele warme weer de 5 color zelfs verbrandde, tenminste een aantal ervan.

Ik heb er een Madam Jeanet oranje eraf gehaald, omdat jij zei dat die niet rood zijn. Laat ik nu net twee sites zien dat ze ook rood kunnen zijn, een ander soort. Ik weet niet van welke plant ik de vorige heb afgehaald, zo ver gaat mijn administratie niet, maar ik heb ze in 2 verschillende bakken staan.

Ik had er zaadjes van bewaard, nu moet ik ze maar in aparte zakjes doen, kijken hoe ze dan volgend jaar gaan groeien. Best interessant.

Ik plaats hierbij ook de fotos van al mijn andere pepers. Dat rode wat je in de kas ziet, is een beginnende puntpaprika.

growland.net/Bio-Habanero-Madame-Jeanette-Red-Chili-Samen

chili-shop24.de/chili-zucht/chili-samen/bio-chili-samen/19950/bio-habanero-madame-jeanette-red-chili-samen

Maar ook al mijn paprikaas die er nu hangen zijn nog groen, geldt ook voor heel veel tomaten. Bij mij gaat het niet snel helaas. Maar wat ik eerder heb gezegd: volgend jaar meer mest en vaker voeding geven, misschien dat het dan een beetje beter wordt.

20260926_130231.jpg 20260926_130357.jpg

20260926_130308.jpg

20260926_130404.jpg 20260926_130443.jpg

Van deze heb ik de pepertjes geoogst. Naast de Gleisdorfer die ook nog aan het rijpen is. Hiernaast een kasje, erachter staan 2 kerstomaatjes.

20260926_142031.jpg

20260926_130509.jpg

Geplaatst:

Mdam Jeanet kwam uit de BZD van @henkg oogst 2024. Even opgezocht. Welke was het Henk? De oranje of de Red Chili? Want dan houdt het in dat als ik hem liet hangen hij ook rood zou worden.

Geplaatst:
10 minuten geleden, Petrasmoestuin zei:

Ik heb er een Madam Jeanet oranje eraf gehaald, omdat jij zei dat die niet rood zijn. Laat ik nu net twee sites zien dat ze ook rood kunnen zijn, een ander soort.

Ik zei dat de mme Jeanette over het algemeen geel is en dat jouw rode mme Jeanette eerder op een habanero leek. Die twee zijn nauw verwant, maar niet hetzelfde. Uit de linkjes die je in je post zet, blijkt ook dat het habanero’s zijn. Met de toevoeging in de naam mme Jeanette. Ik denk daarom dat jij een kruising hebt gekweekt. Geen ‘zuivere’ mme Jeanette, voor zover die al bestaan. Wat niet wil zeggen dat je geen heerlijke pepers hebt gekweekt, want ik vermoed dat jouw rode erg lekker en kruidig zullen zijn.

Geplaatst:
20 uren geleden, driepinter zei:

@redzebra ik vond ze ook al niet zo rimpelig zoals een echte madame jeanette hoort te zijn. Ik had ook een aantal planten in emmers in de kas waarvan ik enkele kleine pepertjes had die wel heel rimpelig waren , van hetzelfde zaad. Ik kan me niet meer herinneren op welke online shop ik ze precies had gekocht, maar een foto van het zakje staat in dit topic : https://www.moestuinforum.nl/topic/57771-pepers-2026/page/4/#findComment-571658

Ze verkopen bijna alles als Mme Jeanette. Ook de (rode) Aji Uma (Adjouma). Gewoon een ronde Habanero(achtige). Maar als je ze ruikt dan weet je wl of je een Madamme te pakken hebt. Ik heb ook Cilli Goronong gehad, waarvan eerst werd gezegd zaadjes van Mme Jeanette. DIe lijkt er nog op, maar zonder de zware parfum geur.

aangepast door donaldk

Geplaatst:

@Petrasmoestuin De Suger Rush Peach is niet geheel stabiel, bijna iedereen die deze kweekt krijgt neusrot in de vruchten.

Je laatste foto trouwens zien de planten er wel wat gelig uit, heb je laatste maand wel genoeg voeding gegeven.

Geplaatst:
20 uren geleden, driepinter zei:

Ik kan het filmpje zo snel niet terugvinden maar ik meen me een filmpje te herinneren van youtube over een Surinamer die jeanette pepers kweekt in zijn moestuin in Nederland. De madame jeanette peper komt ook oorspronkelijk uit Suriname, maar deze meneer prees de pepers die hij bij de Albert Hein kocht, en stuurde de zaden daarvan zelfs weer op naar Suriname omdat deze pepers " de echte" waren omdat ze hier gecontroleerd opgroeiden in een kas, en niet gekruist waren met andere pepers....

Een een patron cuisinier van het vorige chillipeper forum had een klant die commerciele schaal mme-en kweekte voor AH ergens in Friesland, maar dat waren echt niet de echte, maar een andere (kruising/hybride) speciaal voor de commerciele grootschalige teelt. Dus ja dat zegt niet over soort echtheid.

Geplaatst:

Even twee plaatjes van twee van mijn pepers dit jaar. Toch best een beetje trots dat ze zo mooi zijn geworden 😊. Ze zijn beiden manshoog. De eerste foto is de pot met Peachadews, de tweede is een pot met Blended Lemon. In beide potten staan drie planten die vanaf P11 bij elkaar opgekweekt zijn. De zaden kwamen in beide gevallen van verse pepers van @Mellie , topleverancier!

IMG_1497.jpeg

IMG_1498.jpeg

Geplaatst:
1 uur geleden, Petrasmoestuin zei:

Mdam Jeanet kwam uit de BZD van @henkg oogst 2024. Even opgezocht. Welke was het Henk?

Mdme Jeanette rijpt altijd van lichtgroen naar geel. Nooit naar oranje of rood.

Habanero had ik voor het laatst in 2020, dat maakt kruisbestuiving van mijn 2024 Jeanette-zaden zeer onwaarschijnlijk.

Geplaatst:
2 uren geleden, rorror zei:

heb je laatste maand wel genoeg voeding gegeven.

Ja juist extra veel voeding gegeven.

Geplaatst:
1 uur geleden, henkg zei:

Mdme Jeanette rijpt altijd van lichtgroen naar geel. Nooit naar oranje of rood.

Dank je Henk voor je eerlijk antwoord. Ik had vanmiddag juist de zaden in een zakje gedaan, dan zal ik er maar "onbestemd" opzetten. Dat is de 2e serie uit de BZD die wat anders geven dan op het zakje stond. Maar geef niet. De pepers gebruik ik gewoon, alleen voor de zaden wil ik ze wel raszuiver houden. Ik ga volgend jaar toch minder soorten zetten, hoofdzakelijk de soorten die ik lekker/leuk vind en uiteraard een paar nieuwe erbij.

Geplaatst:
2 uren geleden, rorror zei:

bijna iedereen die deze kweekt krijgt neusrot in de vruchten.

Dan ligt het gelukkig niet aan mij. Dan hoef ik deze zaden ook niet in de BZD te doen denk je? Ik had deze uit de BZD @HerbalX

Dus ook deze zaden maar wegdoen.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.