Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

sluipwesp

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door sluipwesp

  1. sluipwesp reageerde op Rookie's topic in Fruit en noten
    @Petrasmoestuin als je een soort hebt met een sterke groeikracht dan zal je wel iets eerder vruchten kunnen krijgen als je topt (punt3). Verder is het hele 'top' verhaal voor mij niet zo heilig, uiteindelijk zullen er toch meloenen aankomen. Wat ik wel belangrijk vindt is dat je eerst een goed gewortelde plant moet hebben voordat er meloenen aan mogen komen. En 25 meloenen aan 4 planten is niet zo heel uitzonderlijk. Dit zal te maken hebben met o.a. ideale groei omstandigheden zoals, het juiste moment gestart, vers stuk grond, ideale bemesting, zonnig warm plekje enz.
  2. @Fruittuin17 zo gek is dat niet. Wij hebben hier 3 rassen staan de een is super lekker de 2e gewoon lekker en de 3e heeft heel weinig aroma en weinig zoet, bijna onsmakelijk. Ze zijn gekocht als Kosui of Hosui omdat dat de lekkerste zouden zijn. De 3 soorten zien er zo goed als het zelfde uit als ze rijp zijn. 8 jaar geleden hebben we ook al een zogenaamde Kosui / Hosui gerooid omdat de smaak erg tegen viel.
  3. Dit is een foto van ons Ecolette boompje er van uitgaand dat dit de echte is. Deze appels zijn zoals je ziet helemaal rond. Ik begin er steeds meer aan te twijfelen of jouw appelboom een echte Ecolette is. Mijn ervaring is, als je niet rechtstreeks bij een kweker koopt dat het ras bij 1 van de 3 aankopen niet klopt.
  4. Hier hebben we ook sinds 5 jaar een Ecolette appelboom. Het zou een verbeterde Elstar moeten zijn. Mijn ervaring is dat toen de struik nog jong was de appels nog vrij zuur smaakte terwijl de pitten wel rijp waren, latere jaren werd de smaak beter. De appel is ook steviger dan de Elstar als je er in bijt, dat zou voor de houdbaarheid positief moeten zijn. Meeldauwvrij is die zeker niet maar wel minder meeldauw dan bij de Elstar. De smaak zit heel dicht bij die van de Elstar vinden wij. Als ik jou verhaal zo lees denk ik eerder dat je een verkeerd soort hebt gekregen dan dat het aan de teelt omstandigheden ligt. Misschien helpt een foto hier te plaatsen van de boom en rijpe appels?
  5. @Do329 zijn zeker nog eetbaar, ik zou dan wel alleen het schone gedeelte opeten.
  6. Hier hetzelfde, ik hang de val ook altijd in de boom zelf. Goede tip @Frans voor volgend jaar!
  7. @Fruittuin17 ik heb er niet bij vermeld dat ik 2 akebia planten heb groeien langs een rozenboog. Maar misschien dit jaar hangt er een aan...
  8. Ik gebruik tegenwoordig Nature Anti Insectengaas voor over de bloemkool. Wel redelijk prijzig maar ze gaan lang mee.
  9. sluipwesp reageerde op Tanja65's topic in Groente
    @Mai Pensato er zijn een (heel) beperkt aantal rassen die parthenocarp zijn.. Ik denk niet dat de supermarkt waar die van mij vandaan kwamen parthenocarp soorten verkopen. Het blijft vreemd, want de allereerste courgette aan de jonge plant die kon ik niet bestuiven omdat er geen mannelijke bloem was maar toch groeide hij gewoon door tot een grote courgette.
  10. sluipwesp reageerde op Tanja65's topic in Groente
    Misschien een rare vraag, maar bestuiven jullie (handmatig) je courgettebloemen als ze in de kas staan? Ik merk hier dat als ik niets doe er toch gewoon courgettes aankomen terwijl er geen insecten in de kas zijn. Zijn er soms rassen die niet bestoven hoeven worden?
  11. @Volkstuinder hier ook minder kersen vergeleken met vorig jaar, misschien dat het te koud was tijdens de zetting?
  12. @Petrasmoestuin Op de eerste foto staan 15 planten, eigenlijk te dicht op elkaar en op de tweede foto 3 planten met daarachter spinazie. Wat blad weghalen zal weinig kwaad kunnen maar vergeet niet dat de bladeren de longen van de plant zijn.
  13. @Petrasmoestuin de aspergesla moet sterk genoeg zijn dus eerst goede wortels maken voordat hij gaat schieten, dat duurt even. Hier hebben we zowel de rond bladerige als de spits bladerige soorten. Wij eten vooraf geen blad van de plant omdat het dan toch een beetje ten koste van de stengel zal gaan. Zo staan ze er bij ons nu bij...
  14. sluipwesp reageerde op Rookie's topic in Groente
    In de koude kas begon dit voorjaar overal spontaan pompoen zaad te ontkiemen na het water geven. De zaden waren blijkbaar niet gecomposteerd in onze zelfgemaakte compost.
  15. Zelf ook al meerdere lokdoosjes uitgetest en inderdaad de doosjes waar @HuubvG het over heeft werken bij mij ook het beste. Ik kocht ze bij de neushornbach 😄
  16. @acpronk het is mij nu wel duidelijker geworden wat het verschil is tussen wel of geen tussenstam gebruiken bij het enten. Bedankt voor de heldere uitleg, hier kan ik wat mee.
  17. @acpronk ik heb wel eens gelezen dat je nasipeer niet direct op een onderstam kan enten maar een tussen stammetje moet gebruiken. Voor zover ik het kan zien op de foto heb jij dat niet gedaan. Of is het een fabel wat ik gelezen heb?
  18. Het is in ieder geval weer een leuke uitdaging en de spanning of je vruchten zal krijgen... Hier heeft de akebia in het begin een paar vruchten gegeven en daarna nooit meer. Het blijft een mysterieus plantje.
  19. sluipwesp reageerde op Gitta's topic in Groente
    Hier hangen de pe en pa's nog aan de plant in de kas, zo rijpen ze nog wat beter door en worden ze ook zoeter. Als het binnen in de kas begint te vriezen zijn we er als de kippen bij om ze te oogsten.
  20. Moeilijk te voorspellen, maar mogelijk kan je hem toch in leven houden tot het voorjaar want ik denk dat dat de bedoeling is. Ik heb dat met een paprika plant gedaan en daar lukte het wel om hem door de winter heen te loodsen en hem in het voorjaar weer in de kas te planten. Je moet dan wel genoeg bladeren aan de luffa houden en hem zo veel mogelijk voor het raam zetten.
  21. Das mooi, hier hebben we de kat die zijn werk doet tegen ongenodigde gasten.
  22. Ik zou de walnotenboom nu niet snoeien. Als dit een zaailing of normaal geënte walnotenboom is zou ik die zijtak er in het voorjaar of zomer afknippen. Als dit een dwerg walnotenboom/struik is zou je hem kunnen laten zitten voor meer walnoten.
  23. sluipwesp reageerde op woldistel's topic in Groente
    @Tanja65 probeer aan de top van de maiskolf de blaadjes wat weg te buigen om te zien of de maïskorrels al groot genoeg zijn.
  24. Zelf ook wat ervaring met neemolie. Ik gebruikte 10ml op 1 liter water en dat meerdere keren tegen dopluis in fruitbomen in de kas en tegen luis in tuinbonen. De bladeren van de fruitbomen begonnen er wat glimmend uit te zien en dat was voor mij het moment om het niet meer te gebruiken. Meerdere keren spuiten met deze dosering was toch te veel en het hielp eigenlijk ook weinig tegen de dopluis. In de tuinbonen was het resultaat ook niet wat ik verwacht had. Ook mijn hogedrukspuit raakte verstopt op den duur. Dus 10ml per 1 ltr water raad ik zeker niet aan!

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.