Alles dat geplaatst werd door driepinter
-
Doorzichtige plastic drinkbekers..
In Europa willen ze van het plastic af, dus wordt het steeds moeilijker te krijgen... maar niet getreurd, je kunt ze gewoon op Temu bestellen in allerlei varianten voor een schappelijke prijs, gratis verzending vanuit China ook nog... ik heb onlangs nog een zooi plastic rietjes daar gekocht , hier vind je vaak alleen nog die waardeloze kartonnen rietjes
-
Pepers 2026
Ik heb zojuist de plantjes van kantoor weggehaald en in mijn kasje gezet omdat ik pas woensdag weer op de zaak ben. Dat wil zeggen, ik kon niet alles meenemen op de scooter en ik heb de beste plantjes meegenomen in een papiermandje. De paar peperplantjes die nu nog op kantoor staan zien er beroerd uit en eigenlijk heb ik de hoop al opgegeven, maar rorror zei dat het heel misschien nog goed zou kunnen komen dus ik heb ze nog niet weggegooid. De min max thermometer in mijn kasje geeft nu aan minimaal 7 graden en maximaal 47 graden. Nu dus maar hopen dat ze niet alsnog doodgaan in mijn kasje wegens te koud/te warm. Het verschil in huidige temperatuur met de andere thermometer was zojuist minimaal (30,5 vs 32 graden) dus ik ga er vanuit dat het grote verschil de vorige keer te maken had dat de ene meer in de schaduw stond.
-
Rat in de slootkant/tuin
Ik ben zeker geen fan van ratten bij mijn huis , maar de soep wordt denk ik niet zo heet gegeten ... Dat water uit de sloot kun je gewoon geven, en er zullen in menige andere slootkant ook ratten leven. En hoe hygienisch is het ook als een vogel een poepje doet in die sloot, of als een slak over je groenten loopt of als je groente haalt uit de supermarkt die misschien wel bespoten is met iets ? Sowieso kun je het beste gewoon alles even afspoelen voordat je het nuttigt.
-
Pepers 2026
De peperplantjes bij mij op kantoor gingen aanvankelijk heel goed maar stierven af☹️. Ik telewerk op dinsdag en op vrijdag, dus normaliter geef ik de plantjes wat extra water op donderdag zodat ze genoeg water hebben tot maandag. Maar de 2 laatste maandagen had ik vrij genomen en dan is de periode tussen donderdag en woensdag wel erg lang .Afgelopen zaterdag was ik speciaal nog even naar kantoor gegaan om ze water te geven maar toen zagen ze er al slecht uit. De meeste peperplantjes die er nu nog staan zien er ook niet heel best uit en ik vermoed dat deze het ook niet gaan redden. Ik vermoed dat ze zijn verzopen en daarna zijn verdroogd. Of het moet toch een bemestingsprobleem zijn geweest. Gelukkig staan de enkele tomatenplantjes er nog goed bij, en gelukkig heb ik thuis op zolder nog een boel reserve peper- en paprikaplantjes (ook al zijn die een stuk kleiner gebleven door gebrek aan zonlicht).
-
Tomaten 2026
Ik was sinds zaterdag niet meer op de tuin geweest maar ik ben er nu even om de potjes zaailingen van tomaten en paprika's in mijn kasje even water te geven. De min max thermometer geeft aan dat het in de kas sinds zaterdag minimaal 9 en maximaal 41 graden celcius was. Al vraag ik me af in hoeverre die metingen kloppen, want de thermometer die er al hing geeft zomaar een verschil in+ temperatuur van bijna 10 graden aan met de min/max thermometer. Moet vast door Temu geijkt zijn haha. Hoe dan ook, de tomaten staan er nog best bij en lijken niet erg geleden te hebben onder de temperatuur en zijn ook nog niet verdroogd. Zowel die in de kweektafel als in de losse potjes op tafel stonden. Dat geeft me goede hoop dat ik de overige tomaten ook wel in de kas kan zetten al.
-
Wat heb je vandaag (of gisteren) in de moestuin gedaan 2026
4 zakken potgrond gekocht bij gamma (1+1 gratis), een kweektafel van de action, en 6 bouwemmers van 20 liter. Verder een pioenroos geplant van de vriendenloterij, beetje water gegeven, en perliet door de potgrond gemend in de bouwemmers
-
Tomaten 2026
Ik ging naar de action voor afdekzeil voor een schilderklus, maar dat hadden ze niet. Bouwemmers ook niet meer. Wel een 2e kweektafel gekocht, die heb ik meegenomen naar mijn landje en in de kas gezet. Daar staan nu een aantal potjes paprikaplantjes in , 1 cayenne peper en een paar tomatenplantjes, en het deksel er bovenop. Een minikasje in de kas zeg maar. Hopelijk wordt het niet te warm overdag, ik heb de schuifjes wel open staan, maar ben niet in de gelegenheid om iedere ochtend die kap eraf te halen om hem 's-avonds er weer op te doen... En ik heb ook mijn nieuwe min-max thermometer in de kas gehangen, ben benieuwd....
-
Wie heeft er ervaring met deze webshop Baldur
Zojuist belde DHL aan met het pakketje van Baldur met de geënte tomatenplantjes, 2x vleestomaat Burleque, en 2x ossenhart tomaat Corazon F1. Ze lijken de trip in het doosje vanuit Duitsland overleefd te hebben, al hebben sommige wel een hele rare kromming waardoor de top naar beneden groeit. En ik durfde er niet teveel aan te rommelen omdat die entplek vast nog zwak is, ik hoop dus maar dat ze weer recht zullen groeien naar het licht. Op de plek van enten waren kwamen er allerlei worteltjes uit de bovenstam, sommigen waren zelfs al geworteld in het kluitje grond, en die heb ik maar afgeknipt. De plantjes waren relatief duur, en ik mis een beetje de charme van het helemaal zelf opkweken uit zaad, maar mijn eerdere eigen ent probeersels waren niet succesvol en ik hoop op een goede oogst van deze plantjes. Ze mogen nog even een weekje recupereren bij mij thuis op zolder en dan krijgen ze straks een ereplekje in de kas,
-
Tomaten 2026
Ik ben redelijk ongeduldig en wil een selectie van tomatenplanten alvast in mijn koude kasje zetten. Het is nog lang geen ijsheiligen maar overdag is de temperatuur in de kas best aangenaam, en ik vermoed dat de nachttemperaturen in de kas 's-nachts toch wel ietsiepietsie warmer zijn dan buiten, Op de blog van Diana's mooie moestuin lees ik dat zij vorige week al het gros van haar tomatenplanten al in de kas heeft gezet, en zelfs ook paprika’s, pepers en aubergines. Met de opmerking "Voor de tomaten ben ik niet zo bang meer, maar natuurlijk kijk ik de komende weken angstvallig naar het weerbericht, vooral voor de paprika’s, pepers en aubergines". Afgaande op Dianas verhaal zou het voor de tomaten dus misschien al kunnen, en mijn idee is om dit weekend een gedeelte over te bengen naar de kas, en er thuis nog een paar te houden als reserve. En idealiter zou ik ook al graag alvast wat paprika en misschien ook wat cayennepeper over willen brengen. Voor die laatste 2 zou ik eventueel nog iets van een klein tunneltje kunnen maken met vliesdoek in mijn kasje voor iets extra isolatie. Ik las ook dat je frisdrankflessen met water in dat tunneltje kan zetten die overdag opwarmen door de zon, en die de warmte dan 's-nachts weer afgeven). Ik ben echter niet dagelijks op de moestuin te vinden waar mijn kasje staat, en dat zou dus betekenen dat het vliesdoek niet weggehaald kan worden overdag, en dat zal ongetwijfeld weer andere nadelen hebben (bijn minder zonlicht en ventilatie) Nou ben ik ook benieuwd naar jullie ervaringen, wie van jullie heeft ze nu ook al in de kas staan (wellicht ook al in de volle grond?) En die vraag geldt dus eigenlijk ook voor de pepers en paprika's, ik heb daar best veel plantjes van) .... En stel de nachttemperatuur daalt in de kas toch richting (laten we zeggen) onder de 6 graden, wegen dan de voordelen (zonlicht en warmte overdag) nog wel op tegen de nadelen ? (groeistop door de te frisse temperatuur 's-nachts). Ik woon aan de kust, daar is het in de regel iets minder koud dan bijv in het hoge noorden, maar uiteraard kan nachtvorst nog wel voorkomen, maar op zolder thuis onder kunstlicht blijven het maar iele plantjes.... Zijn er verder nog tips ? Kan ik ze bijv beter op een tafel zetten in de kas, of iets dergelijks ? Of is het echt wel beter om pepers en parika's nog even binnenshuis te houden, Ik laat me graag adviseren door jullie.
-
Ervaring met kousenband?
Ik had ze vorig jaar omhoog laten klimmen aan bamboestokķen en toen vervolgens met touwen schuin omhoog begeleid
-
Ervaring met kousenband?
Volgens mij is dat zakken helemaal niet nodig bij kousenband. Net als bij sperziebonen groeien er gewoon steeds weer nieuwe nadat je geplukt hebt. Nou klimmen ze wel zo tegen het dak van je foliekas op, maar je kunt ze dan met touwtjes opzij begeleiden?
-
Klaagbank #4
Ja dat joch, hij is 15, heeft meer verstand van computeers dan ik, maar AI wordt steeds vernuftiger en steeds makkelijker. Hij heeft dus een foto gemaakt van die kweekbak, die geupload naar chatgpt, en een zinnetje gezegd in de trant van : bewerk deze foto tot een omgevallen bak met allemaal geknakte plantjes.... En voila... Precies dezelfde rode en blauwe potjes. en dezelfde achtergrond..... Achteraf ziet de foto er wel nep uit, die aarde zat alleen in de potjes en niet in de kweekbak zelf.... Maar ik was er dus wel mooi ingetuind
-
Klaagbank #4
Ik weet niet of er ook een Juichbaak is op dit forum, maarre ik ben dus iets eerder weggegaan van het werk om te redden wat er nog te redden viel en er is dus helegaar niks aan de hand, alle 21 p9 potjes staan er gewoon nog in met de labeltkes Dat mormel van een zoontje van mij had dus AI gebruikt om die foto te bewerken en om een grap uit te halen met mij... Anyway, ik pak hem wel terug maar ben blij dat het maar een grapje was.
-
Klaagbank #4
Ja ik hoop het ook, dit waren mijn beste plantjes. Maar ik vrees het ergste, en hier stonden ook al mijn echelon onderstamplantjes in waarmee ik wilde gaan proberen te enten, de (enige) ziekteresistente rassen die ik buiten wilde planten zoals crimson crush, crimson blush, crimson plum Daarnaast ook cherrytomaatjes, san marzano, de iris struiktomaat etc. Als er al iets te redden valt weet ik niet welk plantje bij welk labeltje hoort...... 🤨 Kinderen zijn hinderen !
-
Klaagbank #4
Ik heb getwijfeld of ik mijn tomatenplantjes van zolder al in de kas kon zetten, maar omdat het '-s nachts nog best fris is had ik besloten om mijn action kweektafel thuis te gebruiken zodat ze overdag in de zon konden staan en dan kon ik ze '-s nachts weer binnenhalen. En zo geschiedde.... Krijg zojuist dit bericht van mijn zoontje....hij was er met zijn fiets tegenaan gereden😬
-
Kousenband?
Ik ga niet naar de Moestuindag maar vorig jaar had ik ook kousenband van Vreeken in mijn kasje gezet en inderdaad er zaten heel veel boontjes in het zakje. Ik kreeg luizen in de planten , de oogst die ik had viel nogal tegen, en de ruimte in mijn kasje is zeer beperkt. En wil je kousenband kweken buiten heb je een echte warme zomer nodig voor Nederlandse begrippen. Kortom, ik ga dit jaar geen kousenband zetten dit jaar, maar dat aangebroken zakje zaden moet ik nog ergens hebben liggen. Geen idee wat het verschil is , maar ik had de "metro rouge" variant. Als je interesse hebt stuur me dan even een priveberichtje, dan wil ik wel wat boontjes opsturen in een envelop, ik hoef er niksnvoor te hebben.
-
Je nieuwe aankopen
-
Bakken maken, welke aarde.
Ik ben geen kenner, maar als die kuil onder de trampoline vrij diep is, zou ik dat zoveel mogelijk opvullen met zand of wat je dan ook goedkoop kan krijgen. En je verder alleen richten op de bovenste laag voor het moestuinieren. Neem daarvoor bijv bemeste tuinaarde, en op de bovenste 10 cm zou je een paar zakken potgrond kunnen gooien, afhankelijk van je budget uiteraard en ook van wat je wil kweken. Bonen hebben bijv helemaal niet veel meststoffen nodig, sla denk ik ook niet. Wil je bijv tomaten of aardappels kweken die willen juist vruchtbare aarde.
-
Rabarber met bollen zijn dit bloemknoppen
Volgens sommigen kun je die bloemknop zelfs opeten... Bron : https://www.mooiemoestuin.nl/groenteteelt/overig/rabarber/ Maar persoonlijk zou ik wel hele erge honger moeten hebben voor ik eraan begin🫠
-
Peper en paprika verwelken
Heb je die vloeibare meststof wel verdund ? Pak niet de verhouding die op het etiket van de fles staat, maar doe bij kleine plantjes de helft van de vloeibare meststof in je water.
-
Wat heb je vandaag (of gisteren) in de moestuin gedaan 2026
Nog net voor het donker het afdakje voor mijn tomaten afgemaakt. Nouja, bijna dan , hier en daar moet ie nog verstevigd worden maar het dakje zit erop geschroeft en dat was nog het lastigste. Wellicht maak ik tzt de zijkanten ook nog dicht, dan heb ik er een klein kasje bij. En dan kan ik een tafeltje timmeren boven waar nu de aardbeien staan....Maar voor dit seizoen vind ik het weer even welletjes met de bouwerij...
-
Wat heb je vandaag gezaaid of geplant ? 2026
Zojuist 4 komkommerzaadjes "El toro F1" en 4 meloenzaadjes "Charentais" in p9-potjes gezaaid. Waarschijnlijk heb ik er aan 1 of hooguit 2 van elk genoeg, maar je weet niet hoe het loopt allemaal en mochten ze het allemaal doen dan pak ik de mooiste plantjes. Ik had die meloenplanten eigenlijk al willen schrappen voor dit jaar wegens ruimtegebrek in de kas omdat ik een heleboel paprika en peper- en tomatenplantjes heb die eigenlijk allemaal een plekje in het veel te kleine kasje willen. Maar zoals het er nu naar uitziet heb ik binnenkort een soort van afdakje waar ik wat planten onder kan zetten zodat ze enigszins beschut staan , en dat schept toch weer mogelijkheden ...
-
Wat heb je vandaag (of gisteren) in de moestuin gedaan 2026
Ik kon vanavond voor niet al te duur wat hout kopen in mijn dorp via marktplaats, 12 mooie gordingen. Het is wel een beetje overkill zulke dikke balken, maar ik ga ze dus gebruiken voor een afdakje voor paprika entomatenplanten. Ik heb zojuist een beginnetje gemaakt. Ik had graag even doorgegaan maar mijn accutol is leeg en het wordt donker.... Wordt best stevig denk ik, ik kan eraan hangen aan zo'n draagbalk. Volgende keer verder...
-
Wie heeft er ervaring met deze webshop Baldur
@Kruidenvrouwtje is dat een tomatenplantje ? Mijn Marmande tomatenzaadjes zijn niet opgekomen en ik had geen zaadjes meer voor vleestomaten. En het is al rijkelijk laat om nu nog nieuwe vleestomaten op te kweken uit zaad dus nu heb ik geënte tomatenplantjes besteld bij deze webshop, levering zou plaatsvinden vanaf 13 april.... Waar ik een beetje voor vrees is hoe de planten zullen arriveren. Ze zeggen dat ze het goed verpakken maar de plantjes zijn klein , en misschien extra kwetsbaar door het enten, en worden dan vermoedelijk al voor het weekend verstuurd (?) dus dan zitten ze misschien dagen in zo'n doos, en koeriers gaan ook niet altijd zachtzinnig om met dozen..... Liever had ik ze gewoon ergens gekocht maar ik heb weinig tijd, en ik weet ook niets in de buurt waar ze geënte plantjes verkopen....
-
Wat heb je vandaag (of gisteren) in de moestuin gedaan 2026
Mijn kas een klein beetje uit elkaar gehaald om palen te bevestigen voor mijn toekomstige afdakje wat ik tzt wil maken En heel erg provisorisch de zijkanten verticaal weer dichtgemaakt met stukken perspex. Je kijkt er dwars doorheen en dat is 's-winters vast geen voordeel , maar misschien 's- zomers als het bloedheet is binnen weer wel om een beetje door te luchten. Tussen de schuine schoren aan de buitenkant van mijn kasje heb ik voor nu wat emmers met aardbeien gezet, de bedoeling is dat er straks ook paprika- en peperplanten in emmers komen op het stukje. Maar voorlopig moet ik de komende weken nog even wat hout bij elkaar te zien verzamelen voor een afdakje van 4 covidschermen. Edit : en het Bob bordje opgehangen