Jump to content

Recommended Posts

Posted

Toevallig net een walnoot en beukennootjes boompje meegenomen, morgen maar planten met bescherming om hun mini stammetje eerder takje maar goed.

Posted

Die plantjes zijn te kwetsbaar. Had een paar jaar geleden ook eens wat van die miniboompjes meegenomen en geplant, maar daar is niks uit gekomen.

Posted

Zelf vandaag bij de Lidl een walnoot en een hazelaar meegenomen. Meer voor de leuk dan dat ik ze serieus nodig had. Als 1 van de 2 het redelijk doet dan ben ik meer als tevreden voor deze prijs. 

 

Ps. Bij de Aldi stonden fruitstruiken voor 1.65 euro.ook nog maar 2 van meegenomen. Onder het zelfde motto. Al moet ik zeggen dat ik een aantal jaar geleden  een aantal van deze fruitstruikjes geplant heb en tot nu toe vallen ze nog niet tegen. 

Posted

Ik heb vorige week 1 walnotenboom,een hazelnotenplant en een kastanjeboom gekocht.Ik wil ze klein houden door te snoeien .Ze zagen er uit als zaailingen

  • 3 years later...
Posted
Op 16-3-2020 om 23:33, Patrijs zei:

Ik had het ook al bij de aanbiedingen gezet maar plaats het ook maar even hier, iedere extra geplante boom is er weer een. 

In de aanbieding bij de LIDL:

 

1863991093_notenboomlidl.jpg.e0b250e1bc65968da4cb3f6403f682b8.jpg

Ik zoek de soort kastanje, staat niet op de verpakking. Dan weet ik hie hoog de boom wordt en waar ik deze dan moet planten. Kastanje Sativa is een algemene naam. 

Posted

Ik zou ze niet kopen, hoe aantrekkelijk het ook is. Heb het in verleden ook gedaan en geen enkele van die goedkope aankopen is wat geworden. 

 

Posted
2 uren geleden, woldistel zei:

Bij de Aldi stonden ze ook en ook gewoon met naam. Tamme kastanjes worden toch minimaal 15 meter hoog. 

Nee er zijn logeren soorten, aldus internet. Anders snoeien in Sept om laag te houden. 

Posted
2 hours ago, Nanette said:

Nee er zijn logeren soorten, aldus internet.

 

Niet voor die prijs. Waarschijnlijk zijn dit zaailingen, die zijn in 't algemeen het goedkoopst, en groeien als een dolle.

Posted

Zijn gewoon simpele zaailingen.  Worden alle op termijn grote bomen. Behalve de hazelnoot, dat wordt een grote struik. Van de hazelnoot moet je er meerdere planten anders krijg je weinig hazelnoten.

 

Als je weet wat de inkoopprijs is van walnoten-entjes voor de professionals dan snap je dat dit nooit en te nimmer geënte planten kunnen zijn. De aantallen die voor zo'n Lidl aanbieding nodig zijn, zijn simpelweg te groot voor de weinige kwekerijen in Europa waar nog walnoten geënt worden.

 

Een gezaaide walnoot wordt op termijn tussen de 10 en 20 meter, soms nog wat hoger. Je snapt wel dat je een boom met zo'n groeikracht niet laag kunt houden.

 

Zo'n Ginkgo is leuk voor de bonsailiefhebber.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...