Posted May 12, 20205 yr Hoe vergaat het jullie met de kwamkwammers? Ik heb vorig jaar een aantal komkommer soorten gehad en dit jaar weer een aantal nieuwe! Vorig jaar oa de Zelenyye Zmei, wat echt een enorm goede soort was! Overvloed aan zeer lange mooie goede komkommers! Zoals @bassie76 zegt, vandaag kwam ik het weer tegen, de Armeense komkommer is een suikermeloen variant overigens! Dit jaar heb ik: - Armeense komkommer - Zelenyye Zmei - Crunchy Alligator F1 (nieuw) - Kitayskoye Chudo (nieuw) Zoals gebruikelijk gaat de start niet heel hard, ik heb ze overigens wel laten kiemen en starten in de kas, dus niet binnen! Hoe gaat het bij jullie? Insta, leuke foto’s! https://www.instagram.com/waldengardening/
May 12, 20205 yr Ik heb ze zaterdag naar buiten gedaan en daar heb ik nu spijt van. Het weerbericht gaf toen nog nachttemperaturen van een graad of 5/6 aan. Gisteren heb ik ze toegedekt met een flinke pak stro en een paar lagen folie, ik hoop dat ze het gaan redden. Gelukkig heb ik er twee weken geleden een paar extra gezaaid, eigenlijk bedoeld om uit te delen. Ben benieuwd hoe ze er vanavond bijstaan.
May 12, 20205 yr Ik heb de zaden op wc papier laten kiemen en nu net in een potje gedaan. Ik heb de soorten Delikatess, Konsa, Vorgebirstrauben en Vert petit de Paris... mijn moestuin http://www.martinsmoestuin.nl
May 12, 20205 yr Te vroeg hebben wij in volle berusting afscheid moeten nemen van onze komkommers. Te kort maar goed geleefd. Jullie zullen worden gemist.
May 12, 20205 yr Gelukkig heb ik twee weken geleden wat extra gezaaid om uit te delen dus dat komt goed. Alleen moet ik nu wat mensen teleurstellen.
May 13, 20205 yr Zoals voorbije jaren opnieuw 3 soortjes - Crispy Salad (snack) - Beth Alpha - Zozula Planten mogen eind mei in de serre in volle grond/compost Zijn nu +/- 10 à 15 cm hoog, gaat goed en zijn ondertsn ook al deels afgehard, overdag buiten in volle zon (als die er is) en 's nachts binnen
May 16, 20205 yr Ik heb een vraag. Dit zag ik vanochtend op 1 van mijn jonge snackkomkommerplanten. Als ik het goed heb, is dit een eerste aanzet tot en vrucht, toch? Moet ik die nu nog verwijderen? Of kan ik die gewoon laten doorgroeien. En wanneer beginnen jullie met vastbinden op stokken? En hoe pak ik dit het beste aan?
May 16, 20205 yr Kan je kiezen Zolang ze niet in de volle grond of in hun definitieve pot zitten haal ik persoonlijk ze weg Plant heeft nog wat kracht nodig om verder te groeien vandaar... Ik teel verticaal aan touw in de serre. Ondersteunen van de planten (van zodra ze +/- 20 cm groot zijn) doe ik mbv een stokje of twijgje uit de tuin.
May 16, 20205 yr Die van mij staan uitgeplant in de kas! Daar had ik ze ook voorgezaaid, heerlijk die kas. Scheelt zo veel ruimte binnen. Ik heb vijf soorten dit jaar, citroen komkommer, appel komkommer, geel groen en wit. Namen heb ik zo niet paraat.
May 16, 20205 yr Top! Lekker veel keuze. Wel vroeg hoor, ik durf tomaten en pepers en paprika en aubergine vroeg in de serre te zetten maar ben altijd terughoudend met meloen en komkommer. Leuk dat ze aanslaan!
May 16, 20205 yr Bij mij gaan ze a.s. maandag de vollegrond in als de nachttemperaturen weer op normale waarden liggen. Ik teel ze aan een stuk betongaas. De planten hoeven op deze manier nauwelijks geholpen te worden. Ze vinden met hun 'grijparmpjes' de weg naar boven zelf wel. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
May 21, 20205 yr Ik ben dit jaar voor het eerst bezig, en heb zojuist mijn Komkommers (Marketmore) uitgeplant. Gezaaid op 4/4/2020 op Cocos stek/zaai potgrond op de vensterbank. Echt gaaf dat Komkommer zo hard groeit! Waar ik nog niet helemaal achter ben is of ik bij deze komkommer soort de mannelijke bloemen nou moet wegknippen of niet. Ik las dat de marketmore een "ridge" soort is en geen "Greenhouse" soort, en dat ridge soorten wel bevruchting nodig hebben terwijl je dit bij Greenhouse soorten niet wilt. Kan iemand mij hier wat meer over vertellen? Kan ik de plant verder nu lekker zijn gang laten gaan of is snoeien toch aan te raden? Ik lees hier en daar hele systemen, maar lees ook weer dat veel mensen de plant gewoon laten groeien.
May 21, 20205 yr 2 planten? Als ze allebei aanslaan en het weer zit komende maanden mee dan heb je komkommers voor de hele buurt 😁 Ze staan ook relatief dicht, de groei is heel krachtig dus ja je zal goed moeten snoeien anders groeit alles helemaal vol en meer
May 21, 20205 yr Je mag de mannelijke bloemen weghalen maar moet niet Neem je ze niet weg dan krijg je zaden in de vruchten wat geen ramp is Neem je ze zelf weg dan zitten er 'valse' zaden in die doorschijnend zijn en nauwelijks storen Hangt er van af wat je wil
May 21, 20205 yr Weer bedankt voor je hulp! Ik ben echt een totale beginner en moet nog veel leren😁 ik ga de mannelijke bloemen wegknippen! In eerste instantie ook al gedaan maar daarna las ik opeens weer dat een aantal soorten wel bestuiving nodig hadden. Ik durf het haast niet te zeggen, maar ik heb zelfs 3 komkommers....ik had niet verwacht dat alle 3 de zaden uit zouden komen en heb er eigenlijk ook niet over nagedacht dat ze zoveel komkommers geven🙈 Dat wordt door eten!
May 21, 20205 yr Mijn snack komkommer planten barstten bijna uit hun vorige potjes dus over gezet naar grotere potten. Het zal nog eens moeten vrees ik, maar helaas zoals je op de achtergrond ziet, is de tuin nog in aanleg en de bak waar ze in moeten, komt pas over een paar weken. Even zelf wat geknutseld dat ze een klimrekje hebben voor de komende tijd. Ik heb ze lekker buiten laten staan, want het blijft warm genoeg de komende nachten. Ik lees hier vaak over het weghalen van mannelijke bloemen. Hoe zie ik het verschil? En moeten deze bij snack komkommers ook weggehaald worden?
May 21, 20205 yr Ik heb 5 komkommer planten.als het zo goed gaat als vorig jaar.dan heb ik er heel veel.genoeg mensen die geen tuin hebben.en er blij mee zijn.vorig jaar had ik ze gratis aan de straat staan.en ze waren zo weg.maar nu zie je nauwelijks iemand van de camping of zo.dan gaan ze naar de voedselbank.
May 21, 20205 yr Wanneer oogst je je komkommers? Als je ze heel groot laat worden zijn de zaden al duidelijk gevormd. Ik oogst ze onrijp, als ze nog klein zijn, net als courgettes, die oogst je ook onrijp, en dan heb je dus weinig last van pitten. De huid wordt ook taaier als je ze langer laat hangen, dus daar zie ik geen voordelen in. En de plant maakt eerder nieuwe aan als je komkommers eraf haalt, dus het is ook wat dat betreft prima om ze er klein af te halen. Dus ja, dan haal ik er ook geen bloemen af, want ik krijg weinig last van zaden. Komkommers die niet van bevruchting afhankelijk zijn en zaadloze komkommers vormen heten ook wel parthenocarp. Ik denk dat dat hetzelfde is als die 'greenhouse' komkommers waar netraam het over had.
May 21, 20205 yr 20 minuten geleden, roeier zei: Komkommers die niet van bevruchting afhankelijk zijn en zaadloze komkommers vormen heten ook wel parthenocarp En hoe weet ik of ik zo'n soort heb of niet.
May 22, 20205 yr Author Het hangt echt ook van het soort af mensen! Wat roeier zegt hoorde ik hier vorig jaar ook: ik wou lange komkommers maar die smaken veel minder lekker en inderdaad hele dikke zaden! op jou 2e foto @netraam zie ik al heel duidelijk een kwamkwammer dus ik zou me niet te druk maken om eventuele bevruchtingen! Insta, leuke foto’s! https://www.instagram.com/waldengardening/
May 22, 20205 yr 11 uren geleden, JessicaL zei: En hoe weet ik of ik zo'n soort heb of niet. Als je heel goed kijkt naar al je bloemen, dan hebben die allemaal al een minikomkommertje al helemaal vanaf het begin. Dat zijn dus altijd vrouwelijke bloemen die dus ontwikkelen tot komkommers. Zitten er ook bloemen tussen met alleen een heel dun bloemsteeltje, dus niet op een minikomkommertje, dan is dat een mannelijke bloem.
May 22, 20205 yr @JessicaL hier zie je volgens mij precies wat @D_SDennis bedoelt; het mini komkommertje (nu nog een beetje gelig) zit al gelijk voor de bloem. 3 uren geleden, Saalk86 zei: op jou 2e foto @netraam zie ik al heel duidelijk een kwamkwammer dus ik zou me niet te druk maken om eventuele bevruchtingen Ja klopt, ik heb er al een zooitje! Blijkbaar geen bestuiving nodig dus, zoals @TomP mij ook al geleerd heeft. Toch schijnen er ook soorten te zijn waar wel bevruchting nodig is? Zonder bevruchting wordt de komkommer anders geel en valt eraf?
May 22, 20205 yr Hingen er vorig jaar volop komkommers in de kas, dit jaar zijn de zaaipogingen op niets uitgelopen. Zeer waarschijnlijk te oud zaad. Ruimtegebrek maakt dat ik er voor dit jaar verder vanaf zie. Niet dat ik er vanaf wíl zien maar er is gewoon geen plaats meer Voor jullie succes gewenst! https://www.moestuinforum.nl/blogs/blog/379-grorks-blog/ https://www.moestuinforum.nl/zij-en-heur-landleven-t25424.html
May 22, 20205 yr Ik kocht een week geleden twee komkommer plantjes apart in een potje. Nu zijn ze wat groter geworden en zie ik dat er drie stelen zijn (oftewel drie plantjes?). Wat denken jullie, alle drie de stelen apart in een pot stoppen en dus opnieuw verpotten? Of maakt het niks uit en dus lekker zo laten? Dankjewel!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.