Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Mijn vijgen blijven cold turkey buiten staan.
2 jaar geleden had ik ze wel onder vlies gezet, maar dat waaide een beetje kapot. Afgelopen winter stonden ze (ook de nieuwe stekken van dat voorjaar) gewoon gezellig in de volle grond (deels voedsel voor hongerige woelmuizen te zijn, maar dat is een ander verhaal).
De stekken van dit jaar moet ik ook nog in de volle grond planten. Wordt waarschijnlijk volgende maand.

  • Like 1
Geplaatst: (aangepast)

Iemand een idee welk ras de vijg op bijgevoegde foto's is?

Het betreft een flinke groeier met enorm grote bladeren van 25+ cm doorsnee. Staat al 15-20 jr in volle grond, paar keer verplaatst, paar keer volledig bevroren en door uitbundige groei vermoedelijk vaak niet goed gesnoeid.

Dit jaar voor het eerst veel grote groene vruchten (ca 75gr) met rose vruchtvlees. De smaak is voortreffelijk.

Ten opzichte van de Rouge de Bordeaux vijgen zijn dit enorme joekels.

 

20231013_134032.thumb.jpg.3a7cc44418e451079905bbc65b474f07.jpg

 

20231013_134102.thumb.jpg.e66a6ac3e779335161ee8cd02813f90c.jpg

aangepast door Bertus
  • 4 weeks later...
Geplaatst:

Nog 15 variteiten besteld bij larusso die worden in april mooi geleverd, enige nadeel bij zijn eigen rassen weet je nog niet of ze common type zijn, san pedro of smyrna zelf zegt hij namelijk dat geen enkele vijg de wasp nodig heeft waar toch al lang bewezen is dat het wel degelijk nodig is bij smyrna vijgen en de main crop van san pedro variteiten. Vanessa2, MF 11, Drago Bianco, Sangue Drago Gigante, Misericordia, en Pallingialla zijn degene die de grootste test zijn hier kan ik helemaal niks over vinden op geen enkele forum is bekend of deze common of niet zijn dus daar zullen wij de komende jaren achter gaan komen van de andere variteitem heb ik in iedergeval vernomen van 1 of meer mensen dat ze wel common of san pedro zijn =]

 

firone oro rosato

Vanessa 2

italiano 258

moro de caneva

pallingialla

diamante

iride

Gentile piatto giallo

della signora

Bella di Maria

Assunta

MF 11

Drago Bianco

sangue drago gigante

misericordia

 

Geplaatst:

Ik heb afgelopen weekend nog drie vijgen van mijn brown turkey geoogst. Ik had eerlijk gezegd niet meer verwacht dat die nog zouden afrijpen.

Ik vind ze overigens niet zo lekker. Behalve een vijgen smaak zit er ook iets 'groenigs' of 'ui-achtigs' in de smaak.

Geplaatst:
Op 13-11-2023 om 23:22, Kevins Moestuin zei:

Weet jii toevallig of de vijg geheel afgerijpt was? Kwam er nog wit sap uit de steel? Foto van de binnenkant van de vijg kan ook helpen.

Ik denk wel dat hij rijp was, hij was zacht aan de buitenkant, gaan hangen aan zijn steeltje en al mooi rood van binnen (geen foto van genomen dit keer). Er kwam geen wit sap uit de steel. De eerste oogst eerder dit jaar had een vergelijkbare smaak en die van vorig jaar ook. Ik heb wel een oudere foto van mijn vijgen, ook van een november oogst.

 

IMG_20211118_123611.thumb.jpg.37a489b18cc143cdb32afdba0de8ebcf.jpg

  • Thanks 1
  • 5 maanden later ...
Geplaatst: (aangepast)

Hallo, 
Ik ben een jaar of 3 a 4 begonnen met mijn eerste vijgenboom ( Brown Turkey) en in de loop der tijd een stuk of 30 a 35 soorten rijk. Heb de afgelopen tijd veel Youtube filmpjes gezien en veel topics gelezen en zoals de meeste vijgenliefhebbers is dit hobby een beetje uit de hand gelopen. Ook een hele kleine achtertuin van pakweg 75 m2. een paar in de grond maar de meesten in potten.
Helaas heb ik nog niet de vijgens gegeten van de soorten die ik heb op de Brown Turkey na, wel beginnen een paar nieuwe plantjes voor het eerst dit jaar een Breba te geven. Ben benieuwd.
Ik merk dat er weinig sites zijn waar je speciale soorten vijgenboompjes/stekken kan kopen. Ik heb bij palmi.bg en bij Jardin in Frankrijk gekeken en daar kon ik niet aan de soort komen die ik graag aan mijn collectie wil toevoegen.
weet iemand van jullie een site of misschien dat iemand hier stekken of plantjes verkoopt van de volgende soorten?

Smith
De La Rocca
LSU Champagne
LSU Hollier
Campaniere
Verdino del Nord (VR)
Little Ruby
aangepast door Tony75
Geplaatst:

@Tony75 Voor deze soorten ben je afhankelijk van andere hobbyisten die eventueel stekken of gewortelde planten verkopen, zijn enkele facebook paginas waar je lid van kan worden en het kan vragen. Zelf heb ik vernoedelijk al deze soorten alleen nog geen garantie sinds de meeste dit jaar of volgendjaar pas vruchten gaan geven.

Geplaatst:

Bedankt voor je snelle reactie, Ik heb geen facebook of een andere socialmedia account.
Dan zit er helaas niks anders op dan even te wachten totdat Palmi of Jardin wellicht in de nabaije toekomst deze soorten krijgt of todat ze bij jou wel vruchten geven zodat ik weet dat ze de juiste soorten zijn.
Vorige jaar kocht ik op marktplaats voor 35 euro excl verzenden de White Marseille en bleek helaas op basis van de vrucht een soort brown turkey achtige soort te zijn en geen white Marsaeille.

Ik moet eigenlijk wachten totdat mijn vijgensoorten zelf wat geven voordat ik meer erbij koop maar zoals ik eerder zei, je raakt er verslaafd aan en ben je alleen maar met uitbreiden bezig.

Geplaatst: (aangepast)

@Tony75 Het is een lastige hobby vijgen, er zijn veel valse verkopers helaas en zelf verkoop ik pas stek materiaal als ik 100% zeker ben dat de naam van de variteit klopt bij de plant/boom die ik kweek, zelf ook wat mis aankopen gedaan van soorten die helaas al niet ras echt blijken te zijn.

 

Denk niet dat palmi zelf nieuwe bekende soorten erop gaat zetten wellicht wel soorten die hij zelf ontwikkelt, jardin verkoopt wel aardig wat soorten en ook is het assortiment steeds groter aan het worden verkopen ook veel variteiten van Thierry van figues du monde dus dat is wel een goeie zaak om van te kopen 😇

 

Ik koop mijn stekken van finny figs zou je ook nog kunnen kijken aankomende winter, nu verkoopt hij niet meer prijs tussen 5 en 25 euro per stek, goede kwaliteit stekken krijg je daar. 

 

Zelf koop ik alleen stekken bij betrouwbare kwekers[hobbyisten] uit Canada, Portugal en Engeland dus vermoed wel dat die soorten rasecht gaan zijn, enige die risky zijn is de bareroots die ik gekocht heb en dat zijn er zo 51 xD

aangepast door Kevins Moestuin
Geplaatst:

@Kevins Moestuin Is finny figs  een website? of iemand die hier lid is? waar vind ik finny figs ?
Ik heb inderdaad een paar weken terug een stuk of 8 soorten gekocht bij Jardin en ook een paar van van Thierry van figues du monde die op hun site te koop had staan.
Ik zoek met name vroege en midden soorten. In het begin had ik weinig verstand en zocht weinig info op waardoor ik ook wat late soorten kocht, en die rijpen niet op tijd omdat het hier dan koud is in oktober en november.

Geplaatst:

@Tony75 Ik heb Smith vorig jaar voor het eerst geproefd en die vijg is echt super lekker. Beter dan de bij ons bekende Brown Turkey. Afgelopen jaar heb ik een stekje gemaakt en die ga ik na de ijsheiligen buiten uitplanten om te kijken of dit ras voldoende winterhard is in ons klimaat. Ik hoop dat hij voldoende sterk is want dit ras is echt super lekker.

 

In december heb ik vaak wel wat stekmateriaal van mijn rassen:

Smith

Michurinska 10

Colonel littman's black cross

I258

Dottato

Ronde de Bordeaux

Brown Turkey

 

Ik heb Dessert King nog op mijn wensenlijst staan maar wacht even want ook hier teveel rassen en onvoldoende ruimte.

Geplaatst: (aangepast)

@Kevins Moestuin dan heb je geluk of het heeft nog niet lang genoeg gevroren op de hoogte van de breba's,  na de opmerking van @acpronk toch voor de zekerheid even naar huis gebeld om er toch een doek over te gooien alhoewel die tegen een muur staat en wat warmer blijft, vroeger deden we er oude kousen over, maar dat is niet meer doenbaar met de grootte van de struik. Als de vorst erin heeft gezeten zijn ze verloren. Vorst in het voorjaar is een raar gegeven en kan op een paar kilometers sterk verschillen, alles hangt af of er nog een beetje bewolking, wind etc is.

aangepast door redzebra

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...