Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Pinda's

Featured Replies

Geplaatst:

20 cm groot.

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

Geplaatst:
Er zit niet veel groei in momenteel, maar eens afwachten.

 

Nog steeds hetzelfde.

Geplaatst:

Ik had de plantjes op de grond staan, maar nu ik ze omhoog heb gezet (op tafel) zijn ze opeens 10 cm gegroeid

Geplaatst:

Misschien was er tocht over de grond?

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

  • 2 weken later...
Geplaatst:

Is het nu nog mogelijk om een pindaplantje te laten groeien of ben ik daar te laat mee?

Geplaatst:

Volgende jaar beter.de groeitijd is nu te kort?

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

Geplaatst:

Mijn pindaplantjes heb ik al maanden in de volle grond op de moestuin. De eerste periode leken de plantjes dood te gaan door het koude, slechte weer. Nu echter, na de afgelopen mooie dagen, zijn de plantjes goed terug gekomen en zelfs gaan bloeien. Na mijn vakantie, over een paar weken, zal ik eens kijken of ik een foto kan posten.

Groet,

 

Geert-Jan

  • 4 weken later...
Geplaatst:

In april geplant, en nu in bloei:

 

2013-08-08-1152131375964693.50

 

2013-08-08-1158111375964206.50

 

Deze plantjes hebben het moeilijk gehad met de nachtvorst in het vroege voorjaar. Ik ben benieuwd of deze warme weken nog voor oogst gaan zorgen..

Groet,

 

Geert-Jan

  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Het is gelukt!

 

2013-09-26-1282061380198991.05

 

2013-09-26-1236921380198995.29

 

2013-09-26-1285131380198888.31

 

Nu kijken of ik met deze pinda's door kan kweken. De oogst is van vier plantjes die overbleven van ongeveer 40 stuks in het begin.

Groet,

 

Geert-Jan

Geplaatst:

heb van de week ook een plantje getild zat ook wat onder.

Maar wacht nog even,vond ze te wit.

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

Geplaatst:

Ik had 3 plantjes in een mand staan in de kas. Gister eens gekeken maar het was niks. Eén klein pindaatje in wording zat er aan. Jammer.

Ik weet verder helemaal niks van deze plantjes, zal eens wat info gaan zoeken hoe nu verder...

  • 4 maanden later ...
Geplaatst:

Geeen pindaaaaaaaa 4 bonen van 8 planten in de kas.

Net als huub geen nieuwe kans.

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

Geplaatst:

Het klinkt leuk ja zo'n pindaplant, maar volgens mij is het effectiever om gewoon een zak pinda's te kopen zo te horen

Geplaatst:

Het grootste probleem waar ik tegenaan liep was het bewaren van de verse pinda's. Ik heb er uiteindelijk maar een paar laten kiemen omdat ze begonnen te verschrompelen. De plantjes die daar uit kwamen heb ik niet in leven kunnen houden doordat er te weinig licht was. Ik denk niet dat ik nog een keer aan de pinda's ga beginnen.

Groet,

 

Geert-Jan

Geplaatst:

Planten deden het goed in de kas ,maar de op brengst viel vies tegen.

Maar was leuk om het te proberen

Overnachten nabij het Lauwersmeer.

Geplaatst:

Misschien in een tropische zomer?

  • 3 jaar later...
Geplaatst:

Het is voor heel veel planten zo dat we in NL eigenlijk net een half tot een maandje zomer missen , en het is vaak ook te bewolkt weinig zon jammer genoeg , veel vruchten hebben zon nodig om suikers aan te maken en zo lekker zoet worden of om door te rijpen ..........

In landen zoals Hongarije staan de Paprika en de Tomaat en Pinda gewoon in de volle grond en gaat daar heel goed , gewoon omdat de zon er meer schijnt en dat het er in de zomer droger is

  • 1 jaar later...
Geplaatst:

Bij het opruimen stootte ik van de week op mijn oogst pinda’s van het voorbije seizoen. Een oogst die nogal klein uitgevallen was. ik had ze laten drogen op een stuk keukenapier en vergeten. Nu heb ik ze daarstraks samen met de lasagne in de oven gedaan en geroosterd. Hoewel mijn oogst heel klein was... de smaak was groots! Hele lekkere pinda’s.

 

Ik had gewoon een pinda van het vogelvoer in een pot gestoken en dat groeide wel goed. Met de droge zomer heeft hij wel heel weinig water gekregen, maar hij had uiteindelijk een handjevol kleine pinda’s. Ik ben alweer aan het denken om er dit jaar opnieuw te zaaien... heb ik nog ergens een plekje?

 

14B8AB27-C4BF-4407-9C22-586FA6F564BD74631550345378.jpeg

  • 2 maanden later ...
Geplaatst:

Jeujjj vandaag 10 pinda’s gekregen die geschikt zijn voor zaaien!

 

Echt heel leuk! Heb dit hele topic even doorgelezen en kwam nog onderstaand filmpje tegen, met name uitleg over kiemen in plastic zak met keukenrol (handdoek) :

 

Geplaatst:

Heb de pinda’s op 2 manieren geprobeerd te kiemen... 5 Stuks zoals hierboven in filmpje en 5 stuks in de aarde, in kweekbakje

 

Beide tot dusver geen succes helaas. Heb ze tevens beide boven de kachel staan in de zon. Geef het nog niet op maar heb er een hard hoofd in!

  • 3 weken later...
  • 2 jaar later...
Geplaatst:

Vanavond zag ik bij BinnensteBuiten op NPO2 een item over pinda's kweken. Even opgezocht en ja natuurlijk heeft een aantal forummers hier dat al eens geprobeerd. Leuk plantje, ik denk dat ik volgend voorjaar ook eens een poging ga doen. 

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.