Geplaatst: 28 februari 20197 j Yep even een foto van een koolmees opgezocht. Dat is em! Nou, dit vrouwtje wilde in elk geval wel even blijven luisteren. Grappig, weet ik eindelijk hoe een koolmees eruit ziet [emoji38]
Geplaatst: 1 maart 20197 j havik, gepest door twee kraaien, op een conifeer van 20m, in het Zillertal
Geplaatst: 1 maart 20197 j Dat zullen de boeren in het Zillertall fijn vinden Havik, ook wel Autour de Palombes genaamd is dol op kip..zeker in het voorjaar. Mooie vogels trouwens..je herkent ze oa aan het “ flapflafzweef”.Wij worden iedere morgen verblijd door de groene specht die luid lachend langs komt scheren en die zit soms ook in het gras te peuren op zoek naar een lekker engerlingetje. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 2 maart 20197 j Roodborstje is hier al de hele winter aanwezig, vooral smorgens het hoogste lied. Daarnaast het winterkoninkje, zie meestal iets kleins en bruins in de haag schieten.. En zit nu af en aan met een koppel eenden, komen regelmatig op visite.... daar wat minder blij mee.....beesten vernielen zowat alles wat groen is..
Geplaatst: 9 mei 20196 j Puttertjes! Geen fantastische foto, maar zo konden we em wel even goed opzoeken. facebook.com/VeldvarkensKom 25 april naar de Moestuinforumdag in Zelhem: moestuinforum.nl/topic/57817-aanmeldtopic-mtfd-zaterdag-25-april-2026/
Geplaatst: 10 mei 20196 j Hier veel pimpelmeesjes (o.a. vanwege nestkastjes van de buren), een enkele merel en een roodborstje en wat kwikstaartjes die vooral komen na een schoffelbeurt en de graafmachine van de hovenier. Verder veel overvliegende (en in het veld achter landende) ganzen en ooievaars en laatst ook nog een paartje patrijsjes. Verwend hier!
Geplaatst: 16 mei 20196 j Hier stapt een vogeltje om, maar ik weet niet welk. Herkent iemand deze? Beetje groter dan een kwikstaart, zelfde wiebelende loop.EDIT: ben er inmiddels achter; Oeverloper.
Geplaatst: 16 mei 20196 j Vandaag vlogen er ineens 2 eenden in de tuin waarvan er 1 zo brutaal was, dat ze brood kwam pikken van mijn kind.
Geplaatst: 17 mei 20196 j Ik wil jullie dit verhaaltje niet onthouden. Er vlogen hier twee kraanvogels over, roepend en wel.Mijn vrouw was in de moestuin bezig en toen de eerste van de vogels overvloog in zw richting deed zij de kraanvogelroep na.Nu is zij niet onverdienstelijk op het gebied van dierengeluiden nadoen en warempel, ze roept en de vogel kijkt stomverbaasd onder zijn linkervleugel door naar beneden. Zo van, ik weet dat er nog eentje achter me zit, maar waar komt deze opeens vandaan?!
Geplaatst: 17 mei 20196 j Hahhaha, helemaal top, dit is het echte buitenleven https://www.moestuinforum.nl/blogs/blog/379-grorks-blog/https://www.moestuinforum.nl/topic/23955-zij-en-heur-landleven/
Geplaatst: 17 mei 20196 j Hier geen spectaculaire vogels maar een eenvoudige merel vandaag.Terwijl ik asperges oogst hupt de merel pal achter mij aan om al wat beweegt te verzamelen. Die zit iedere dag al op me te wachten. Hier zit de merel wat verder weg omdat ik opstond voor de foto: De moestuin van Patrijs
Geplaatst: 17 mei 20196 j mooi is dat he! Ik mijn vorige tuin had ik een roodborstje dat praktisch OP mijn schoffel ging zitten om meteen datgene te snaaien wat boven kwam! Echt leuk!
Geplaatst: 21 mei 20196 j Gisteren zijn hier de koolmezen uitgevolgen. Was steeds een lawaai van jewelste in het kastje, maar nu helemaal stil.
Geplaatst: 21 mei 20196 j Bij mij in de buurt hebben we veel groene parkieten. Ze vliegen soms in groepjes van 10 a 15 tegelijk van boom naar boom. Hier een kiekje van een stelletje welke op dit moment op een nestje zitten. Uitzicht vanuit het raam in de huiskamer.
Geplaatst: 21 mei 20196 j Ook de kraaien komen dagelijks een stukje brood halen. Ze maken op dit moment een nestje 3 bomen verder naast de groene parkieten.
Geplaatst: 21 mei 20196 j WortelDie groene zijn halsbandparkieten. Bedankt! Zal ze voortaan zo noemen
Geplaatst: 9 juni 20196 j Na 1½ jaar in een nieuwe wijk is dit een van de eerste vogels in mijn tuin; een agapornis (denk ik). Luidruchtig en opdringerig. Ga maar naar je baasje, die moet je maar weer in je (zijn/haar) kooi doen. Ergens in deze wijk houdt iemand ze, ik hoor ze vaak en ik vind het maar brutale schreeuwlelijken. Dit is wat ik liever wil zien in mijn tuin, maar ik weet de naam van deze vogel niet. Dit is geloof ik het jong, een van de ouders (weet niet of het m of v is) vliegt ook in de buurt, beiden zaten op de schutting en een van hen had het snaveltje wijd open om gevoerd te worden, vandaar dat ik zag dat het een jonge vogel was. Maar ze waren ook zo weer weg, dus ze samen op de foto zetten lukte niet. Ik hoor aan hun geluidjes dat ze hier in de buurt zitten. Ik wil wel weten welke vogel dit is, en ook of ik nestkastjes kan gaan maken, of dat ze gewoon wild nestelen. Edit: ik weet inmiddels om welke vogel het gaat, het is de tjiftjaf.
Geplaatst: 12 juni 20196 j In de tuin van de buren hebben ze een uilen nestkast.Gisteren controle waarbij ze geringd, gewogen en gemeten.Ik was erbij... https://www.deblijehoeve.nl/
Geplaatst: 12 juni 20196 j Ooooh wat übercute zijn die uilskuikens. Super dat je er bij was voor dat moment. Hier trof ik na het laatste rondje met het hondje een jong kauwtje voor mijn deur aan. En gezien het er stikt van de katten heb ik deze maar een nachtje veiligheid geboden. Beestje was behoorlijk tam.Zat al goed in de veren.Vandaag heb ik m laten proefvliegen. Het vliegen ging goed maar aan de landing markeert het nog. Dus weer opgeraapt uit struik en wat hoger in boom gezet. Daar zit ie nou nog.Hopelijk vinden zijn ouders hem daar, moet ie alleen wel om ze roepen hetgeen ie nou nog niet doet.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.