Geplaatst: 8 augustus 20222 j Gevonden bij de Kringloop.[ Geen idee wat het is. Wie-o-wie? Lijkt op een tuberoos. Groeit uit bollen maar om het zeker te weten zou ik de bovenkant moeten zien. Maar die is kennelijk misvormd. Nog even geduld en dan zie je vanzelf of er bloemen aan komen die heerlijk ruiken.
Geplaatst: 23 augustus 20222 j Kent iemand deze vorm van de Oostindische kers? Zag hem vandaag in de hoek waar altijd spontaan Oostindische kers opkomt. Er groeien altijd leuke kleurcombinaties, maar dit is compleet afwijkend. In één bloem lijkt een nieuwe bloemknop te groeien. Zou iemand in de buurt Kanariekers hebben gehad, die is gaan kruisen? 23 augustus 20222 j aangepast door fre3ke
Geplaatst: 25 augustus 20222 j Lijkt op een kruising met de Tropaeolum peregrinum. Bloemetje zeer similair, blad toch wat anders. Als die zaden maakt dan zeker experimenteren ermee.
Geplaatst: 18 september 20222 j Iemand enig idee wat dit is? Ik dacht dat het champignons waren omdat ik mijn broer -edit: broed dus!- op een gegeven moment daar had gegooid. Ik wilde de champignons plukken, maar nee. Het is iets totaal anders! Ik kan het ook niet plukken. Heel zompig en zacht (brrrr) iets wat je in kunt knijpen als je het wilt plukken. Moet je echt snijden. Maar wat is het?!
Geplaatst: 18 september 20222 j Verrotte gember? Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 19 september 20222 j Ja, dat is en! Onder een rijtje coniferen. Klopt helemaal volgens beschrijvingen waar je ze kunt vinden. Dank @tielseflipje!
Geplaatst: 22 september 20222 j Zegt deze pompoen iemand iets. Het blad was groot, de plant rankt. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 23 september 20222 j Ik zat net naar de naaktzadige oliepompoen van Jorieke te kijken en die leek er erg op @appelvrouw.
Geplaatst: 17 januari 20232 j Ik kreeg deze van mijn Chinese cliënt. Er zit een wortel aan en ik heb hem vast zodat je kunt zien hoe groot het is. Hij moet opgepot worden en voorlopig binnen. Het is een klimplant. Volgens haar moet ie geschild worden om te eten. Weet iemand wat het is? Kaatjes Moestuin https://www.youtube.com/channel/UCbxKcMcCIfcYz1rQPoOZLcA
Geplaatst: 17 januari 20232 j Een Chayote. Er is een topic over: 17 januari 20232 j aangepast door appelvrouw We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 17 januari 20232 j Klopt, en die wortel is geen wortel maar een stengel. Wortels kunnen niet in een droge omgeving groeien, als je die in een plastic zak zou doen dan komen er wel wortels aan, of meteen oppotten kan ook.Groeit wel snel, ik plaats straks een foto in het topic van mijn planten. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 18 januari 20232 j Super! Dank jullie wel! Kaatjes Moestuin https://www.youtube.com/channel/UCbxKcMcCIfcYz1rQPoOZLcA
Geplaatst: 12 maart 20232 j Ik dacht vandaag een onkruid stengel weg te trekken tijdens 't snoeien van de hortensia's. Er kwam alleen zo'n klomp wortels uit en paars/rode nieuwe blaadjes dat ik twijfel. Iemand die op basis van de foto kan herleiden wat het mogelijk is?
Geplaatst: 13 maart 20232 j Het lijkt ook wel wat op guldenroede. Giga-gaas.nl facebook.com/Veldvarkens
Geplaatst: 14 maart 20232 j Lijkt wel Lysimachia ciliata Firecracker: woekert via ondergrondse worteluitlopers en heeft roodbruine bladeren. Heb deze zelf gehad in de borders maar ben blij dat ik er vanaf ben. Heeft gele bloemetjes trouwens. gefascineerd door alles wat groeit en bloeit 3.000 m2 tuinplezier - siertuin - kasje - groenten - fruit moderne kweektechnieken - hydroponics https://www.instagram.com/maipensatogardening/
Geplaatst: 15 maart 20232 j Koeienoog of Griekse Alant? Onderstaande plant heb ik al jaren in mijn tuin, komt elk jaar terug en ik weet niet meer exact hoe ik er aan kom, volgens mij uit het wild, maar dat betwijfel ik ook weer tegelijkertijd. Ik noemde hem altijd 'Koeienoog' (Telekia speciosa), maar ik twijfel inmiddels of het misschien niet de Griekse Alant (Inula helenium) is. De plant/bloemen worden minimaal 1,50m hoog of hoger. Als ik Google gebruik, raak ik alleen maar nog meer in de war. Wie kan me hiermee helpen? http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 15 maart 20232 j https://observation.org/species/145322/ Ik zou zweren dat het een koeienoog is. Maar dan kijk ik naar de alant en grrrr. Precies hetzelfde. Wat dan weer kan komen doordat iedereen hze door elkaar haalt en een Google search alleen maar tot gevolg heeft dat je telkens dezelfde foute antwoorden vindt. Sorry, dit helpt je niet. Ik wilde mijn bericht met oorspronkelijke oordeel weghalen maar dat kon niet dus daarom aangevuld. Hmmm intrigerend. Koeienoog klopt met de lengte van jouw plant. Alant wordt hoger. Nouja *kan* stukken hoger worden. Ruikt de wortelstok aromatisch? Dan zou het een Alant zijn. 15 maart 20232 j aangepast door Arja
Geplaatst: 27 maart 20232 j Ik heb vorige maand aardappelen gepoot en nu beginnen er op deze plek deze 2 plantjes te voorschijn te komen. Ik vraag me af of dit onkruid is of 1 van de twee de aardappelen. Iemand een idee wat het is? Bedankt!
Geplaatst: 27 maart 20232 j Eerste plantje smeerwortel? Tweede grote klis? Heb je vorig jaar iets met paarse bloemen in de tuin gehad? Gebreksverschijnselen, aandoeningen, in Paprika of Pepers.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.