Geplaatst: 25 april 20205 j Vorig jaar had ik wat gezaaid van Ali-express. Er kwam niks op, uiteindelijk lente uit in de bak gezaaid. Maar toen kwamen ze toch op. Foto van vorig jaar. Reacties; Op 15-8-2019 om 19:19, Amrutten zei: Ik vind ze lijken op zaailingen van sisyrinchium striatum. Normaliter staan er zat in mijn voortuin. Nu natuurlijk niet. Vergelijk het eens met deze foto. https://waarneming.nl/species/448979/photos/? Op 18-8-2019 om 09:47, Brabantse Tuinprins zei: Kan ook een of andere iris zijn. Een nieuwe foto van vandaag, ik gok dat @Brabantse Tuinprins gelijk heeft. 25 april 20205 j aangepast door rorror Foto vandaag vergeten toetevoegen
Geplaatst: 2 mei 20205 j Ik zou graag weten of hier iemand mij de naam van deze plant zou kunnen zeggen ? Ze is opgegroeid in mijn ouderlijke thuis maar voor ons huis is ze veel te groot . We gaan ze wegdoen maar weten ook niet juist wat zo een plant waard is ?
Geplaatst: 3 mei 20205 j Zo groot als deze, kom je al snel tussen de 90 a 130 euro, als je hem in de winkel moet kopen.
Geplaatst: 4 mei 20205 j Dit spul kom ik redelijk veel in mijn vorig jaar nieuw ingezaaide gazon tegen en ik kan me niet herinneren dat ik het toen al gezien heb. Ik ben even aan het googlen geweest maar kom het zo gauw niet tegen. Wat is het ? -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 4 mei 20205 j Voor een app is die foto onduidelijk wat betreft bladvorm en bladstand, Frans, en ik heb geen idee. Zelf heb ik wel een vraag. 1 Feb heb ik in het Olifanten knoflook foto's laten zien van een Allium die veel weg heeft van Olifanten knoflook: https://www.moestuinforum.nl/topic/2818-olifanten-knoflook/page/23/?tab=comments#comment-391116. De bollen onder de grond zijn net die van OK, dus ook met van die broedbollen, maar dan alles een stuk groter volgens mij. Maar ik heb geen volwassen OK, dus ik kan niet goed vergelijken. Het enige wat zeker is, is dat dit een Allium is, en die is nu haast manshoog:
Geplaatst: 4 mei 20205 j @Frans Heeft het paarse bloemetjes? Zo ja, dan heb ik die ook in de tuin. Weet ook niet wat het is.
Geplaatst: 5 mei 20205 j Geen paarse bloemetjes Flup. Hier een detailfoto voor de herkansing 😉 -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 5 mei 20205 j Boom stond in de tuin toen ik introk, dit is mijn eerst lente hier en er is me verteld dat het ern kersenboom was......de vruchten lijken echter totaal niet op enige kers die ik ken 🙁 Iemand enig idee wat voor boompje het kan zijn?
Geplaatst: 5 mei 20205 j @Frans Dat zegt mij weer niks, sorry. Ben wel benieuwd wat het is, leer graag bij.
Geplaatst: 5 mei 20205 j Is peer. " Annavan In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 7 mei 20205 j @Frans Zou het geen ereprijs-soortje (Veronica) zijn? Daarvan hebben we alleen in Nederland er al meer dan twintig. Die heeft wel dit soort vruchtjes, kijk bijvoorbeeld eens bij Veronica arvensis. ~ Vita rosa est ~
Geplaatst: 7 mei 20205 j Bingo ! De omschrijvingen die ik via Google vind kloppen ADOPEG. Vooral de typisch hartvormige doosvruchten zijn kenmerkend. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 7 mei 20205 j @Flup Tóch blauwe bloemetjes. Ik vind nu enkele waarvan de eerste bloemetjes open staan. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 8 mei 20205 j @weknow dank je! Ben er zojuist achter gekomen dat er iets rozigs groeit pal naast mijn braam.....ik heb m 2 maanden geleden gekocht en hij staat in potgrond vd welkoop.....iemand enig idee wat t is?
Geplaatst: 8 mei 20205 j Dat zou gewoon een scheut van de braam kunnen zijn, maar dan zit er wel groeikracht in het wortelstelsel. Onmogelijk om iets met zekerheid te zeggen als er zelfs nog geen blad is, maar als dat er eenmaal is en het is braam, dan zou je het hier niet meer vragen. Je zult vrij snel blad zien, dan weet je meer. Ja, eventueel zou je wat aarde kunnen verwijderen om te zien of deze scheut uit het wortelstelsel van de braam komt, maar ik weet niet of dat altijd snel te zien valt.
Geplaatst: 10 mei 20205 j Sorry, de vorige vraagsteller heeft nog geen antwoord maar ik kom toch tussendoor. Met de vraag wat dit is. Ik zie het overal in de tuin opduiken. Bij dit grote exemplaar woont een hommel aan de voet, dus ik wil hem eigenlijk niet uittrekken. Maar hij is nu al 50 cm. Ik dacht misschien een zaailing van de kaneelbasilicum. Ik weet dat de zaailingen niet allemaal basilicum zijn, maar weet niet meer hoe ze er dan uitzien. 10 mei 20205 j aangepast door fre3ke
Geplaatst: 10 mei 20205 j @roeier bedankt! Ik hou m in de gaten, tot nu toe is ie alleen ietsje de hoogte in gegroeid.
Geplaatst: 13 mei 20205 j In mijn tuin is bij de nieuwbouw van alles aangeplant om het geheel in het landschap te laten passen. Geen schuttingen maar een houtwal bijvoorbeeld. De meeste aanplant kan ik inmiddels wel benoemen, het zijn voornamelijk inheemse types als meidoorn, lijsterbes, hazelaar, Gelderse Roos, sleedoorn, sporkehout, enz. Nu staat er iets tussen wat ik niet thuis kan brengen. Het heeft vierkante stelen, begint nu kleine bloemetjes te krijgen en heeft behoorlijk last gehad van zwarte luis. Ik ben benieuwd wat het is, vast iets heel erg voor de hand liggends, maar ik kom er hier niet uit. Edit: grrrr en nu heb ik ruzie met het fotogebeuren. 13 mei 20205 j aangepast door Arja
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.